Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Master Herre C |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 1:41:35 |
Nettotid | 1:41:35 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:03:00 |
Dato | 26. september 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 68,8 km |
Distance (omgang) | 8,6 km |
Gennemsnit omgang | 12:42 40,62 km/t |
Hurtigste omgang | 12:23 41,62 km/t |
Langsomste omgang | 12:58 39,78 km/t |
Deltager (#188)
Gustav Lundberg | |
CK Ringen | |
Sverige | |
Mand, 41 år (44 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 12:27 | 41,42 km/t | 12:27 | 5 | 09:15:27 | |||
Omgang 2 | 12:23 | 41,62 km/t | 24:51 | 1 | 09:27:51 | |||
Omgang 3 | 12:49 | 40,23 km/t | 37:40 | 7 | 09:40:40 | |||
Omgang 4 | 12:58 | 39,78 km/t | 50:39 | 6 | 09:53:39 | |||
Omgang 5 | 12:41 | 40,65 km/t | 1:03:20 | 11 | 10:06:20 | |||
Omgang 6 | 12:52 | 40,06 km/t | 1:16:13 | 4 | 10:19:13 | |||
Omgang 7 | 12:43 | 40,57 km/t | 1:28:56 | 19 | 10:31:56 | |||
Omgang 8 | 12:40 | 40,70 km/t | 1:41:37 | 16 | 10:44:37 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Gustav
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gribben Gravel 2023 - powered by GripGrab | 29-10-2023 | 82 KM | 22 | 2:50:00 | 2:50:00 | 28,94 km/t | 2:04 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 14 | 4 omgange | 2:31:15,03 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 16 | 9 omgange | 2:22:33,65 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 2023 | 10-09-2023 | 28,5 KM | 4 | 3 omgange | 2:09:52 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
CK Pedali Allians GP 2023 | 21-08-2023 | 2 KM | 7 | 14 omgange | 37:08 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 19-08-2023 | 131 KM | 6 | 3:56:30 | 3:56:30 | 33,23 km/t | 1:48 min/km |
CK Lunedis Allians GP 2023 | 14-08-2023 | 2,09 KM | 4 | 18 omgange | 47:25 | 47,53 km/t | 1:15 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 5 | 8 omgange | 2:32:08,66 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Ungdom och Master | 02-07-2023 | 5,5 KM | 2 | 22 omgange | 2:58:07 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 3 | 6 omgange | 2:45:52,09 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 5 | 10 omgange | 2:13:53,80 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 12 | 8 omgange | 2:31:14 | 38,08 km/t | 1:34 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 14 | 5 omgange | 2:51:02 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 14 | 6 omgange | 3:00:15 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 14 | 8 omgange | 2:02:40,79 | 41,08 km/t | 1:27 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 13 | 6 omgange | 2:30:06,06 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
Staffanstorps CKs Allians GP 2023 | 15-05-2023 | 2 KM | 4 | 14 omgange | 37:06 | 45,28 km/t | 1:19 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 26 | 7 omgange | 2:25:31,91 | 42,14 km/t | 1:25 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 8 | 6 omgange | 2:33:18,60 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:25:45,08 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 20 | 7 omgange | 2:25:12,03 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Musettecross Cup 2022 - Lopp 4 | 27-11-2022 | 2,4 KM | 8 | 5 omgange | 54:11 | 13,29 km/t | 4:30 min/km |
Musettecross Cup 2022 - Lopp 3 | 13-11-2022 | 2 KM | 11 | 6 omgange | 56:47 | 12,68 km/t | 4:43 min/km |
Musettecross Cup 2022 - Lopp 2 | 30-10-2022 | 2 KM | 10 | 6 omgange | 54:52 | 13,12 km/t | 4:34 min/km |
Musettecross Cup 2022 - Lopp 1 | 16-10-2022 | 2 KM | 10 | 7 omgange | 56:21 | 14,90 km/t | 4:01 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 11 | 4 omgange | 2:36:48,81 | 39,49 km/t | 1:31 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 2 | 8 omgange | 2:00:49,86 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 1 | 4 omgange | 2:33:47 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 26 | 9 omgange | 1:08:06,57 | 0,08 km/t | 12:36:46 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 15,8 KM | 10 | 8 omgange | 3:11:17,41 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 26 | 8 omgange | 2:05:18,93 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Ungdom och Master | 22-06-2022 | 9,3 KM | 5 | 11 omgange | 2:34:02 | 39,85 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Storebælt 2022 | 11-06-2022 | 200 KM | 183 | 5:46:26 | 5:42:45 | 35,01 km/t | 1:42 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 2 | 5 omgange | 2:09:47,99 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
Höllviken CKs Allians GP | 23-05-2022 | 2 KM | 6 | 14 omgange | 37:03 | 45,33 km/t | 1:19 min/km |
Lyngbyloppet | 21-05-2022 | 9,4 KM | 15 | 10 omgange | 2:14:54 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 16 | 6 omgange | 2:32:16 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:07:35,13 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 39 | 7 omgange | 2:17:46,29 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 3 | 5 omgange | 2:16:17,04 | 38,30 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 32 | 3 omgange | 2:03:48 | 40,13 km/t | 1:29 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 19-09-2021 | 108 KM | 39 | 3:21:22 | 3:21:22 | 32,18 km/t | 1:51 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 2 | 10 omgange | 2:35:40,01 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
CK Ringen Allianstempo | 23-08-2021 | 10 KM | 5 | 14:31,02 | 14:31,02 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 3 | 17 omgange | 46:49,99 | 43,56 km/t | 1:22 min/km |
CK Lunedis Allians GP | 16-08-2021 | 2,09 KM | 6 | 14 omgange | 37:44 | 46,45 km/t | 1:17 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 25 | 7 omgange | 1:50:14,59 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg - Linje Ungdom och Master | 12-06-2021 | 7,6 KM | 22 | 10 omgange | 1:46:30 | 42,82 km/t | 1:24 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 48 | 7 omgange | 1:51:26,25 | 39,57 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 25 | 3 omgange | 2:07:01,52 | 40,13 km/t | 1:29 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 9 | 4 omgange | 2:24:20 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: rasmus@laugetransport.com