Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.

Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.

Results

Lucas Norman GUDE
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 4
Samlet tid 2:34:24,45
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 35
Mænd 11 af 35
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 109,6 km
Distance (omgang) 27,4 km
Gennemsnit omgang 38:36,11
42,59 km/t
Hurtigste omgang 37:23,19
43,97 km/t
Langsomste omgang 39:26,70
41,68 km/t
Deltager (#117)
Lucas Norman GUDE
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 37:23,19 43,97 km/t 37:23,19 3 09:22:23
Omgang 2 38:52,86 42,28 km/t 1:16:16,05 8 10:01:16
Omgang 3 39:26,70 41,68 km/t 1:55:42,76 11 10:40:42
Omgang 4 38:41,69 42,49 km/t 2:34:24,45 11 11:19:24
 
Omgangstider
Andre resultater for Lucas Norman
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM382:44:01,06
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM1072:46:44
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM32:43:25,66
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM1754:08,02
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM273:19:46
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM331:11:57
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM3014:58
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM32:47:58,55
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM32:32:42
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM252:00:00,00
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM212:49:09
Slagelseløbet 202128,32 KM72:37:28,42
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM122:54:36
Frederikshøj Windowmaster løbet 202112,2 KM112:38:52
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM32:26:17,13
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM112:04:10,83
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM444:42
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202029 KM1140:15
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM501:28:19
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM152:03:35
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM232:46:39
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM282:50:15
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lars@bang-maarfelt.dk