Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 59:33,62 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:02:00 |
Dato | 25. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 27,3 km |
Distance (omgang) | 9,1 km |
Gennemsnit omgang | 19:51,20 27,50 km/t |
Hurtigste omgang | 18:45,36 29,11 km/t |
Langsomste omgang | 20:44,25 26,33 km/t |
Deltager (#6)
Felix Würtz Ingvardsen | |
Randers Cykleklub af 1910 | |
Danmark | |
Mand, 11 år (14 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 20:44,25 | 26,33 km/t | 20:44,25 | 7 | 08:22:44 | |||
Omgang 2 | 18:45,36 | 29,11 km/t | 39:29,61 | 7 | 08:41:29 | |||
Omgang 3 | 20:04,04 | 27,21 km/t | 59:33,62 | 9 | 09:01:33 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Felix Würtz
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 7,3 KM | 6 | 5 omgange | 58:07,50 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 14 | 4 omgange | 53:23 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 10 | 3 omgange | 50:44 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 7 | 2 omgange | 1:22:53 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 8,5 KM | 8 | 2 omgange | 57:31 | 17,73 km/t | 3:23 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 6 KM | 3 | 6 omgange | 1:00:03 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 8 | 2 omgange | 1:12:48 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:08:53 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 26 | 3 omgange | 1:20:37 | 34,83 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 8 | 7 omgange | 48:06 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 12 | 7:52 | 7:52 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 12 | 4 omgange | 1:18:49 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 5 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 19 | 2 omgange | 1:07:06 | 34,33 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 17 | 3 omgange | 1:24:16 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 15 | 4:24:46 | 4:24:46 | 9,93 km/t | 6:02 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 13 | 3 omgange | 1:17:13 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 23 | 20:11,42 | 20:09,56 | 23,81 km/t | 2:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 17 | 7 omgange | 18:02 | 39,56 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 17 | 2 omgange | 1:05:06 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 12 | 3 omgange | 1:13:16,56 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 11 KM | 3 | 3 omgange | 55:13 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 4 | 12 omgange | 33:37 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 14 | 3 omgange | 1:11:44,42 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 14 | 3 omgange | 47:39 | 32,48 km/t | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 3 | 2 omgange | 39:38 | 32,69 km/t | 1:50 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 7 | 1 omgange | 50:00 | 30,35 km/t | 1:58 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 4 | 4 omgange | 1:06:44 | 28,77 km/t | 2:05 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 8 | 3 omgange | 48:49 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
DCU Børneløb Linieløb - Holstebro CC | 21-08-2022 | 1900 Meter | 11 | 28:18 | 28:18 | 32,21 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 12 | 2 omgange | 1:01:10 | 30,60 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 10 | 2:47:55 | 2:47:55 | 5,57 km/t | 10:45 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 12 | 2 omgange | 46:51 | 31,75 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 14 | 6 omgange | 50:47 | 29,77 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 8 | 9:07 | 9:07 | 34,83 km/t | 1:43 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 6,4 KM | 6 | 3 omgange | 36:09 | 31,87 km/t | 1:52 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 9 | 2 omgange | 46:57 | 30,66 km/t | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 9 | 2 omgange | 48:23 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 3 | 2 omgange | 45:53 | 30,60 km/t | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 8 | 2 omgange | 1:04:48 | 30,00 km/t | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 20 | 1 omgange | 29:12 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 8 | 23:04,86 | 23:04,86 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 8 | 4 omgange | 13:23 | 30,48 km/t | 1:58 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 6 | 3 omgange | 45:02 | 30,37 km/t | 1:58 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 7 | 2 omgange | 1:01:33 | 28,07 km/t | 2:08 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 12 | 2 omgange | 52:13 | 25,28 km/t | 2:22 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 3 | 2 omgange | 39:40 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 7,5 KM | 3 | 4 omgange | 1:01:25 | 29,31 km/t | 2:02 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 5 | 6 omgange | 47:56 | 28,54 km/t | 2:06 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 7 | 1 omgange | 46:16 | 29,82 km/t | 2:00 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 10 | 2 omgange | 51:49 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 8 | 26:10,65 | 26:10,65 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 7,5 KM | 7 | 4 omgange | 57:14 | 31,44 km/t | 1:54 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 7 | 4 omgange | 57:37 | 30,20 km/t | 1:59 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 8 | 1 omgange | 23:12 | 29,12 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 17 | 2:55:58 | 2:55:58 | 5,32 km/t | 11:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 18 | 2 omgange | 49:11 | 30,25 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 20 | 6 omgange | 52:53 | 28,59 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 20 | 9:43 | 9:43 | 32,68 km/t | 1:50 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 12 | 1 omgange | 45:29 | 28,48 km/t | 2:06 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 10 | 1 omgange | 45:27 | 30,36 km/t | 1:58 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 7 | 4 omgange | 52:45,86 | 30,88 km/t | 1:56 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 14 | 2 omgange | 46:30 | 30,97 km/t | 1:56 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 13 | 2 omgange | 48:49 | 29,99 km/t | 2:00 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 11 | 2 omgange | 1:03:26 | 27,24 km/t | 2:12 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 7 | 2 omgange | 27:43,54 | 31,60 km/t | 1:53 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 10 | 3 omgange | 28:21 | 26,03 km/t | 2:18 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 1 | 12 omgange | 18:33 | 38,78 km/t | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 6 | 2 omgange | 33:04 | 31,19 km/t | 1:55 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 5 | 1 omgange | 20:25 | 30,85 km/t | 1:56 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 1 | 1 omgange | 27:36 | 29,47 km/t | 2:02 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 4 | 18:22 | 18:22 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 5 | 5 omgange | 10:48 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 13 | 2:05 | 2:05 | 34,42 km/t | 1:44 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 6 | 1 omgange | 28:40 | 30,13 km/t | 1:59 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 10 KM | 5 | 10 omgange | 13:04 | 458,67 km/t | 0:07 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 3 | 13 omgange | 17:19 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 3 | 1:15 | 1:15 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 3 | 0:03 | 0:03 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 10 | 1 omgange | 50:00 | 18,72 km/t | 3:12 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 10 | 0:00 | 1:55:40 | 8,09 km/t | 7:24 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 9 | 1 omgange | 26:18 | 28,29 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 8 | 3 omgange | 28:14 | 26,78 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 10 | 11:08 | 11:08 | 28,56 km/t | 2:06 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 9 | 2 omgange | 37:47 | 27,31 km/t | 2:11 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 6 | 2 omgange | 23:12 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 6 | 1 omgange | 58:53 | 25,78 km/t | 2:19 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 9 | 3 omgange | 38:11 | 24,98 km/t | 2:24 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 8 | 21:05,08 | 21:05,08 | 28,46 km/t | 2:06 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 11 | 15 omgange | 23:16 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11-08-2019 | 3 KM | 14 | 4:28 | 4:28 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 4 | 3 omgange | 4:34 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 6 | 1 omgange | 25:53 | 25,50 km/t | 2:21 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 8 | 3 omgange | 25:30 | 26,81 km/t | 2:14 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 7 | 1 omgange | 29:10 | 28,99 km/t | 2:04 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: kirsten@sovang.net // 5141 2859