Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Master Herre C |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:00:57,74 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:15:00 |
Dato | 8. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 74,4 km |
Distance (omgang) | 12,4 km |
Gennemsnit omgang | 20:09,62 36,90 km/t |
Hurtigste omgang | 19:26,04 38,28 km/t |
Langsomste omgang | 20:52,51 35,64 km/t |
Deltager (#154)
Morten Hjortebjerg LARSEN | |
Frederiksberg Bane-& Landevejsklub | |
Danmark | |
Mand, 44 år (47 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 20:04,06 | 37,07 km/t | 20:04,06 | 29 | 08:35:04 | |||
Omgang 2 | 20:06,11 | 37,01 km/t | 40:10,18 | 16 | 08:55:10 | |||
Omgang 3 | 20:17,63 | 36,66 km/t | 1:00:27,81 | 34 | 09:15:27 | |||
Omgang 4 | 19:26,04 | 38,28 km/t | 1:19:53,85 | 34 | 09:34:53 | |||
Omgang 5 | 20:52,51 | 35,64 km/t | 1:40:46,36 | 28 | 09:55:46 | |||
Omgang 6 | 20:11,38 | 36,85 km/t | 2:00:57,74 | 32 | 10:15:57 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Morten Hjortebjerg
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gribben Gravel 2023 - powered by GripGrab | 29-10-2023 | 82 KM | 125 | 3:14:58 | 3:14:58 | 25,24 km/t | 2:22 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 31 | 3 omgange | 1:53:27,25 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 20 | 9 omgange | 1:55:47 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 2 | 3 omgange | 1:53:32 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 12 | 3 omgange | 2:02:46 | 37,09 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 19 | 4 omgange | 1:49:10 | 38,47 km/t | 1:33 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 2:13:40 | 33,66 km/t | 1:46 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 16 | 4 omgange | 2:23:17 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 23 | 6 omgange | 2:01:58,96 | 39,55 km/t | 1:31 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 16 | 5 omgange | 2:26:14,86 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 16 | 6 omgange | 1:59:00 | 36,30 km/t | 1:39 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 18 | 4 omgange | 2:24:19 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 24 | 4 omgange | 2:04:53 | 36,89 km/t | 1:37 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21-05-2023 | 9,07 KM | 38 | 8 omgange | 2:03:51 | 35,15 km/t | 1:42 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 40 | 8 omgange | 2:11:26,20 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 28 | 5 omgange | 2:13:03,98 | 39,00 km/t | 1:32 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 25 | 6 omgange | 2:10:33,75 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 14 | 10 omgange | 2:09:18 | 34,80 km/t | 1:43 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 15 | 5 omgange | 2:01:30 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 28 | 3 omgange | 1:57:13,58 | 38,85 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 15 | 4 omgange | 1:52:48 | 38,08 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 4 | 5 omgange | 1:58:12 | 38,07 km/t | 1:34 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 12 | 6 omgange | 2:09:58,59 | 38,78 km/t | 1:32 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 9 | 3 omgange | 2:04:16 | 33,31 km/t | 1:48 min/km |
Gribben Gravel 2022 - powered by GripGrab | 30-10-2022 | 75 KM | 227 | 1 omgange | 2:56:01,44 | 25,56 km/t | 2:20 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 17 | 3 omgange | 2:08:05,72 | 36,25 km/t | 1:39 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 32 | 8 omgange | 1:45:06 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 6 | 3 omgange | 1:48:20 | 41,21 km/t | 1:27 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 10 | 7 omgange | 1:54:22,07 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 8 | 39:07,88 | 39:06,52 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 47 | 3 omgange | 2:09:30 | 35,44 km/t | 1:41 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 4 | 2 omgange | 37:06 | 36,41 km/t | 1:38 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 12 | 8 omgange | 2:11:10,36 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 10 | 6 omgange | 2:00:48 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 22 | 4 omgange | 2:21:00 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 43 | 6 omgange | 1:56:57 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 18 | 5 omgange | 2:16:49,72 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 11 | 5 omgange | 2:17:46,33 | 38,32 km/t | 1:33 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 35 | 8 omgange | 1:49:32 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 30 | 4 omgange | 2:00:54 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 12 | 7 omgange | 2:20:18,77 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 20 | 5 omgange | 2:24:39,10 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 13 | 5 omgange | 2:25:42,04 | 35,83 km/t | 1:40 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 5 | 40:45,82 | 40:45,82 | 38,27 km/t | 1:34 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 31 | 3 omgange | 1:48:56 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 11 | 4 omgange | 2:03:07 | 34,69 km/t | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 13 | 4 omgange | 1:32:19 | 38,99 km/t | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 32 | 8 omgange | 1:41:44 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 23 | 3 omgange | 2:02:40 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 25 | 6 omgange | 2:02:43 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 22 KM | 5 | 33:53,06 | 33:53,06 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 31 | 6 omgange | 2:03:44,76 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 27 | 4 omgange | 2:27:30 | 35,14 km/t | 1:42 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 22 | 3 omgange | 2:01:59 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 50 | 7 omgange | 1:51:32,48 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 14 | 7 omgange | 2:22:55 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 16 | 4 omgange | 2:34:40 | 36,93 km/t | 1:37 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 25 | 5 omgange | 2:06:21 | 34,19 km/t | 1:45 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 33 | 4 omgange | 1:47:13,86 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 28 | 4 omgange | 1:45:36,07 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 19 | 5 omgange | 45:54 | 16,34 km/t | 3:40 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 11 | 4 omgange | 2:40:24 | 34,56 km/t | 1:44 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 8 | 7 omgange | 1:31:24 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Grand Prix Lumsås 2020 | 26-09-2020 | 10 KM | 12 | 7 omgange | 1:40:23,90 | 41,83 km/t | 1:26 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 47 | 5 omgange | 2:10:05 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 18 | 6 omgange | 2:46:06 | 33,81 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 23 | 0:00 | 6:32:34 | 2,38 km/t | 25:09 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 24 | 7 omgange | 2:17:45 | 37,80 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 48 | 9 omgange | 1:12:48 | 31,15 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 23 | 15:55 | 15:55 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 20 | 3 omgange | 2:24:19 | 31,80 km/t | 1:53 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 28 | 4 omgange | 2:34:53 | 33,47 km/t | 1:47 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 21 | 4 omgange | 2:02:18 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 23 | 6 omgange | 1:51:26 | 36,27 km/t | 1:39 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 23 | 3 omgange | 1:55:26 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 31 | 6 omgange | 2:28:29 | 34,43 km/t | 1:44 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 38 | 4 omgange | 2:22:16 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 36 | 6 omgange | 2:36:09 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: 30 91 16 13 // Soeren.christophersen@gmail.com