Aksel Storm
Roskilde Cykle Ring
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape Drenge (U15)
Omgange 5
Samlet tid 1:04:27,42
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 37,53 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 12:54,28
34,89 km/t
Hurtigste omgang 11:55,26
37,77 km/t
Langsomste omgang 13:41,98
32,87 km/t
Deltager (#101)
Aksel Storm
Roskilde Cykle Ring
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 13:41,98 32,87 km/t 13:41,98 14 08:13:41
Omgang 2 13:01,77 34,56 km/t 26:43,76 23 08:26:43
Omgang 3 11:55,26 37,77 km/t 38:39,02 12 08:38:39
Omgang 4 12:34,37 35,82 km/t 51:13,40 13 08:51:13
Omgang 5 13:18,02 33,86 km/t 1:04:31,42 4 09:04:31
 
Omgangstider
Andre resultater for Aksel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Tour De Charlottenlund 2022 OCC2 KM427:26,71
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM71:59:58
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point15,6 KM354:58:10
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM491:41:00
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM71:01:49
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM3115:23
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL5,2 KM31:04:25,16
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM82:16:58
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM51:16:07
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,8 KM718:41,42
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM527:02
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM161:36:59
ABC Linjeløb 202217,6 KM21:54:46,16
Ordrup CC Linjeløb 202219,3 KM71:57:42,44
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM111:42:39,79
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM91:48:02
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM181:48:25
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM191:42:28
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)12 KM1518:16,57
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM151:45:05
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM92:03:20
Flyver Cup 2021 afd #3- LL5,2 KM61:08:21,05
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM11:11:14,77
Hillerød CC Grand Prix 202113,4 KM31:09:51,05
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb10,8 KM51:09:15
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC15,1 KM221:01,36
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM331:05,38
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)12 KM117:51,64
Flyver Cup 2021 afd #2- TT5,2 KM224:32,00
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM53:34:15
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM259:50
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM61:06:55
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM87:45
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM81:09:26,92
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5,2 KM21:00:00,94
Flyver Cup 2021 afd #15,2 KM17:27,11
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 20219,4 KM31:00:59,41
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup8,5 KM254:54
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM31:09:18,74
Slagelseløbet 20216,79 KM21:08:57,07
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM51:02:14
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM31:04:09
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM71:06:31,04
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM231:46,34
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM314:34,68
State Energy Race 2021 presented by OCC9,1 KM51:07:23,76
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.7,3 KM101:03:31,49
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM244:43
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM61:03:08
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 7,9 KM558:45
Middelfart 20207,6 KM161:09:36
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2158:00
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10,5 KM1450:04
Herning JFM TT 202015 KM1025:37
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM331:23:16
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM223:22:29
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM241:01:56
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM2348:54
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM308:23
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM920:04,35
Randers Bike Week #415,5 KM81:03:23
Randers Bike Week #415,5 KM81:03:23
Randers Bike Week #312,4 KM246:39
Randers Bike Week #312,4 KM246:39
Randers Bike Week #25,7 KM1355:23
Randers Bike Week #25,7 KM1355:23
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM139:35
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM139:35
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM649:27
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM852:49
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM337:15
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM347:57
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM1256:19
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM853:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM91:00:49
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1046:33
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM658:40
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk