Mikkel Skoubo
Slagelse Cykle Ring
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape Drenge (U15)
Omgange 5
Samlet tid 1:07:52,58
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 37,53 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 13:34,51
33,17 km/t
Hurtigste omgang 12:53,16
34,94 km/t
Langsomste omgang 14:20,24
31,41 km/t
Deltager (#110)
Mikkel Skoubo
Slagelse Cykle Ring
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 13:42,72 32,84 km/t 13:42,72 26 08:13:42
Omgang 2 12:59,03 34,68 km/t 26:41,75 3 08:26:41
Omgang 3 12:53,16 34,94 km/t 39:34,92 23 08:39:34
Omgang 4 13:57,41 32,26 km/t 53:32,33 20 08:53:32
Omgang 5 14:20,24 31,41 km/t 1:07:52,58 21 09:07:52
 
Omgangstider
Andre resultater for Mikkel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 10,5 KM51:12:48,72
Sjælland på Tværs // Sjælland Rundt 2022137 KM293:29:49
Tour de Storebælt 2022100 KM522:48:49
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM161:32:34
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM111:20:30
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM2321:02,83
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM1720:41
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM251:47:19
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry9,17 KM161:27:24,25
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry2,78 KM1642:49,14
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry7,5 KM131:08:07,07
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry4 KM1241:09,83
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry10 KM1216:47,55
Kolding BC Løbet 202211 KM659:58
Visit Vejle løbet 20227,5 KM21:02:10
CC Hillerød Grand Prix 202213,4 KM101:30:10,95
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter451:25
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød-639:15
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2-350:17
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1-448:02
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen-639:20
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-437:48
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC-340:26
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2,5 KM641:58
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM757:24
Tønder ACR - Hydro løbet 202110,5 KM1252:58
Flyver Cup 2021 afd #3- LL5,2 KM21:07:30,50
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM151:11:16,25
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC15 KM1125:20
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202111 KM956:52
Middelfart 20217,6 KM81:10:36
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb10,8 KM321:09:15
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC15,1 KM3023:26,22
Vejle CK 20217,5 KM41:04:29
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)12 KM1219:47,58
Flyver Cup 2021 afd #2- TT5,2 KM927:10,00
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM193:36:30
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM2159:50
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM261:08:26
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM248:14
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM261:09:28,60
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5,2 KM101:00:06,29
Flyver Cup 2021 afd #15,2 KM128:09,08
DEUTER enkeltstart12,5 KM420:31,42
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM91:16:46
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup8,5 KM1757:05
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM161:09:20,37
Slagelseløbet 20216,79 KM121:08:58,20
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM201:05:19
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM121:04:09
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM151:16:41
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM131:06:34,03
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM1932:40,04
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM2816:27,78
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.7,3 KM211:03:33,51
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM1447:09
Horsens AC - 20201 KM1233:05
Middelfart 20207,6 KM251:17:13
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2958:10
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10,5 KM3554:58
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202015 KM2126:56
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM2154:53
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter325:25
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter323:44
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter31:05
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-30:03
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM61:01:42
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM42:46:12
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM147:49
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM547:57
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM48:55
Tour de Tønder 202010 KM129:10
Tour de Tønder 202010 KM117:11
Tour de Tønder 20201 KM41:22
Tour de Tønder 20201 KM11:00
Danmark cykler sammen50 KM922:43:20
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM446:50
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM1039:12
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb4,3 KM2044:12
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM1220:21,97
Randers Bike Week #415,5 KM51:00:06
Randers Bike Week #415,5 KM51:00:06
Randers Bike Week #312,4 KM946:39
Randers Bike Week #312,4 KM946:39
Randers Bike Week #25,7 KM445:55
Randers Bike Week #25,7 KM445:55
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM59:07
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM59:07
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM448:11
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1350:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM656:51
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM537:50
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM61:12:05
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM443:42
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM646:28
Integoløbet Hedensted 7,21 KM358:24
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1549:20
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM2442:06
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM842:40
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -116:23
Randers Bike Week #44,2 KM124:11
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM11:42:15
Randers Bike Week #312,4 KM225:46
Randers Bike Week #215,5 KM132:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM220:15
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM132:17
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11,3 KM120:59
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM134:21
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM132:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM322:08
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg7 KM128:56
Rødekro Cykle Club RKCC11 KM131:29
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk