Frederik Christensen
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2.års (U19)
Omgange 10
Samlet tid 1:47:25,68
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 75,05 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 10:44,56
41,92 km/t
Hurtigste omgang 10:17,26
43,77 km/t
Langsomste omgang 11:38,16
38,70 km/t
Deltager (#70)
Frederik Christensen
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 10:54,40 41,29 km/t 10:54,40 7 15:54:54
Omgang 2 10:53,45 41,35 km/t 21:47,85 17 16:05:47
Omgang 3 11:38,16 38,70 km/t 33:26,02 24 16:17:26
Omgang 4 10:37,66 42,37 km/t 44:03,68 5 16:28:03
Omgang 5 10:31,85 42,76 km/t 54:35,54 19 16:38:35
Omgang 6 10:52,10 41,43 km/t 1:05:27,65 8 16:49:27
Omgang 7 10:26,70 43,11 km/t 1:15:54,36 13 16:59:54
Omgang 8 10:37,08 42,41 km/t 1:26:31,44 8 17:10:31
Omgang 9 10:36,96 42,42 km/t 1:37:08,41 18 17:21:08
Omgang 10 10:17,26 43,77 km/t 1:47:25,68 14 17:31:25
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM132:45:35
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM43:06:47
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM182:57:47
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM252:08:31,45
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM161:52:19,07
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2747:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM519:22,42
ABC / PI 202011 KM152:04:33
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM62:10:54
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM242:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM1729:25,28
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM382:30:31
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM112:22:26
Herning JFM TT 202027 KM734:31
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-828:46
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM391:06:48
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM62:24:40
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM814:07
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM221:44:14
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM152:12:07
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM91:57:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM241:57:04
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM232:04:39
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM592:20:57
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM82:33:35
Integoløbet Hedensted 11,23 KM141:54:44
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk