Marius Hobolth
Cykleklubben Fix Rødovre
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 1.års (U17)
Omgange 8
Samlet tid 1:34:10,17
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 60,04 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 11:46,34
38,25 km/t
Hurtigste omgang 10:58,97
41,00 km/t
Langsomste omgang 12:48,11
35,17 km/t
Deltager (#133)
Marius Hobolth
Cykleklubben Fix Rødovre
Danmark
Mand, 15 år (16 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 11:12,43 40,18 km/t 11:12,43 10 10:21:12
Omgang 2 10:58,97 41,00 km/t 22:11,41 15 10:32:11
Omgang 3 12:20,06 36,51 km/t 34:31,47 6 10:44:31
Omgang 4 11:48,27 38,15 km/t 46:19,74 1 10:56:19
Omgang 5 12:48,11 35,17 km/t 59:07,86 11 11:09:07
Omgang 6 11:12,94 40,15 km/t 1:10:20,80 12 11:20:20
Omgang 7 11:50,58 38,02 km/t 1:22:11,39 3 11:32:11
Omgang 8 11:59,39 37,56 km/t 1:34:10,78 10 11:44:10
 
Omgangstider
Andre resultater for Marius
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM382:01:07
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point15,6 KM535:31:17
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM612:13:10
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM181:01:49
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM2315:11
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR127,2 KM243:09:03
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR26,3 KM4336:04
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM41:35:17
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM86:27:21
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM61:31:24
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM2418:09,64
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM1936:30
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM151:28:27
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry9,17 KM32:12:36,58
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry2,78 KM1253:49,88
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry7,5 KM101:24:13,01
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry4 KM1157:04,29
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry15 KM1922:08,58
Ordrup CC Linjeløb 202219,3 KM111:57:42,86
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM81:39:05
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM21:40:55,79
CC Hillerød Grand Prix 202213,4 KM71:45:43,97
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)12 KM617:06,45
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM71:45:28
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM22:01:27,25
CK FIX Linjeløb 202114,6 KM111:48:50,32
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM72:03:20
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 202111,1 KM41:33:01,44
Hillerød CC Grand Prix 202113,4 KM11:39:30,12
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb10,8 KM81:49:04
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC15,1 KM2120:04,90
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM441:09,38
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM154:53:15
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM331:32:57
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM61:06:05
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM3915:19
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM81:39:18,12
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5,2 KM71:20:25,06
Flyver Cup 2021 afd #15,2 KM37:10,60
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 20219,4 KM51:40:22,86
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM171:56:39
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM41:33:33,22
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM191:46:34
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM141:57:35
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM111:26:58,16
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM542:48,40
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM1021:55,80
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM81:42:13,92
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM61:17:56,45
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM91:04:06
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM41:03:08
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 7,9 KM258:45
Middelfart 20207,6 KM11:04:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1058:00
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10,5 KM350:04
DCU virtuel TT landevejs-cup #3 - Mål dig med Banelandsholdet4 KM15:05
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM451:20
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM231:12:56
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM620:49,13
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM111:00:27
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM256:25
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM753:10
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk