Jacob Kvistgaard
Give Cykelklub
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape Drenge (U15)
Omgange 5
Samlet tid 1:04:31,61
Nettotid 1:04:31,61
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 37,53 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 12:54,47
34,89 km/t
Hurtigste omgang 11:55,36
37,77 km/t
Langsomste omgang 13:41,71
32,88 km/t
Deltager (#7)
Jacob Kvistgaard
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 13:41,71 32,88 km/t 13:41,71 10 08:13:41
Omgang 2 13:01,45 34,57 km/t 26:43,16 15 08:26:43
Omgang 3 11:55,36 37,77 km/t 38:38,52 8 08:38:38
Omgang 4 12:33,04 35,88 km/t 51:11,56 4 08:51:11
Omgang 5 13:20,79 33,74 km/t 1:04:32,36 12 09:04:32
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Rundt om Horsens 2022 (M) 93 KM92:36:01
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM531:45:23
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM581:01:49
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM4916:14
Tour De Midtjylland 2022100 KM22:52:21
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup18,9 KM242:15:16
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM341:45:18
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM431:57:31
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM6037:08
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM442:00:34
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup12,2 KM142:06:20
Grejsdalsløbet 202275 KM143:01:43
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM142:00:21
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM481:57:01
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM182:00:04
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM311:54:23
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM2157:27
Tønder ACR - Hydro løbet 202110,5 KM2053:21
Hobro løbet 202114,4 KM111:17:03
Odder CK25,3 KM41:26:41
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113,56 KM91:08:48
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM521:40,37
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202111 KM755:07
Middelfart 20217,6 KM61:09:53
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb10,8 KM181:09:15
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC15,1 KM1021:53,73
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7,25 KM31:14:45
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM418:33
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM38:02:19
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM444:05:29
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM531:30:03
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM211:07:30
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM158:02
Tour De Midtjylland 2021130 KM83:37:57
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM81:16:44
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM351:16:21,26
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM1632:11,23
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM1115:20,39
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.7,3 KM181:03:32,77
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM847:02
Horsens AC - 20201 KM1033:05
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2658:10
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10,5 KM2050:04
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb13,56 KM91:08:04
Herning JFM TT 202015 KM825:27
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1,2 KM526:21
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1,2 KM101:46
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM221:22:53
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM183:20:43
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM191:01:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM2047:48
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM298:23
Tour de Tønder 202020 KM342:12
Tour de Tønder 202020 KM342:12
Tour de Tønder 20201 KM528:57
Tour de Tønder 20201 KM51:12
Tour de Tønder 20201 KM44:00
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2157:49
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM301:02:02
Hobro løbet 20196,1 KM191:13:45
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM121:30:48
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb5,3 KM149:00
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT10 KM117:08,97
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM140:18
CK Aarhus7,7 KM144:53
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM120:45
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM13:35
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 20191 KM104:44
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM140:58
Randers Bike Week #415,5 KM259:25
Randers Bike Week #415,5 KM259:25
Randers Bike Week #312,4 KM346:39
Randers Bike Week #312,4 KM346:39
Randers Bike Week #25,7 KM244:25
Randers Bike Week #25,7 KM244:25
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM28:48
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM28:48
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5,7 KM551:47
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM146:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM246:36
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM250:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM256:03
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM135:40
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM11:12:03
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM142:15
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM141:06
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM153:00
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM251:34
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1037:19
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM647:59
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM245:16
Integoløbet Hedensted 7,21 KM156:48
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1949:20
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM1141:07
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM645:03
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM944:47
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM641:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM740:37
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM855:13
Herning City Gadeløbet 1,6 KM432:29
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM742:42
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -720:24
Randers Bike Week #44,2 KM647:30
Randers Bike Week #44,2 KM647:30
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM63:05:59
Randers Bike Week #312,4 KM1150:14
Randers Bike Week #312,4 KM1150:14
Randers Bike Week #215,5 KM71:05:37
Randers Bike Week #215,5 KM71:05:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM722:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM722:39
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM654:55
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9,7 KM416:46
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM1348:18
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1444:21
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM718:47
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM955:53
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM2544:48
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1355:35
CK Djurs 201814,1 KM752:59
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM41:03:57
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM653:24
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM945:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM354:18
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM645:22
RUNDT I TREHØJE 201611 KM124:46
RUNDT I TREHØJE11 KM934:44
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk