Toke Lihn
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2. års (U17)
Omgange 8
Samlet tid 1:32:18,46
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 60,04 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 11:32,30
39,03 km/t
Hurtigste omgang 10:58,67
41,02 km/t
Langsomste omgang 12:03,35
37,35 km/t
Deltager (#4)
Toke Lihn
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 16 år (17 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 11:49,34 38,09 km/t 11:49,34 10 12:06:49
Omgang 2 10:58,67 41,02 km/t 22:48,01 13 12:17:48
Omgang 3 11:16,56 39,93 km/t 34:04,58 5 12:29:04
Omgang 4 12:03,35 37,35 km/t 46:07,93 5 12:41:07
Omgang 5 11:28,39 39,25 km/t 57:36,33 5 12:52:36
Omgang 6 11:33,20 38,98 km/t 1:09:09,53 3 13:04:09
Omgang 7 11:32,49 39,02 km/t 1:20:42,02 14 13:15:42
Omgang 8 11:36,45 38,79 km/t 1:32:18,47 8 13:27:18
 
Omgangstider
Andre resultater for Toke
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hadsten Gadeløb 20221400 Meter4722:48
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM412:44:50
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM751:06:28
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM4514:40
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR26,3 KM1434:55
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry4 KM491:44:50,00
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry15 KM1620:19,84
Kolding BC Løbet 202215 KM202:21:35
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM232:07:45
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM1835:49,58
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM132:16:36
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM1640:18
Hobro løbet 202114,4 KM192:15:53
Odder CK25,3 KM262:37:36
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM132:27:02
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM1937:37,46
Vejle CK 202113 KM11:55:55
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)12 KM216:28,69
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM11,26 KM41:44:23
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM533:16
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM114:53:00
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM471:32:57
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM81:06:05
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM1414:54
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give132,5 KM363:26:36
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM3741:11
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM61:42:55
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM131:56:39
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM41:45:15
Slagelseløbet 202128,32 KM121:22:24,58
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM121:46:26
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM71:57:35
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM41:22:54,54
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM1444:17,64
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM520:58,53
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM121:42:14,04
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM41:17:54,65
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM31:04:03
Horsens AC - 20201 KM1742:43
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM141:15:53
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM112:03:00
Herning JFM TT 202015 KM822:37
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM81:29:03
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM132:03:45
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM214:52:29
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM221:30:09
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM141:03:06
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3215:29
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1757:49
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM751:49
Hobro løbet 20196,1 KM71:03:24
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM91:26:52
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM1158:01
CK Aarhus7,7 KM111:07:53
Randers Bike Week #415,5 KM181:22:12
Randers Bike Week #415,5 KM181:22:12
Randers Bike Week #312,4 KM251:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM251:02:53
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM78:11
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM78:11
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM181:04:14
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM2059:52
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM221:15:47
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM121:10:23
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM131:17:39
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM211:13:33
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk