Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 1. Etape Piger (U17P) |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 1:42:11,54 |
Point | 4 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:57:00 |
Dato | 30. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 60,04 km |
Distance (omgang) | 7,51 km |
Gennemsnit omgang | 12:47,44 35,21 km/t |
Hurtigste omgang | 12:03,60 37,34 km/t |
Langsomste omgang | 13:22,73 33,66 km/t |
Deltager (#422)
Ida Krickau KETELSEN | |
Køge Cykel Ring | |
Danmark | |
Kvinde, 14 år (17 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 12:03,60 | 37,34 km/t | 12:03,60 | 3 | 12:09:03 | |||
Omgang 2 | 12:07,12 | 37,16 km/t | 24:10,72 | 4 | 12:21:10 | |||
Omgang 3 | 12:44,12 | 35,36 km/t | 36:54,85 | 3 | 12:33:54 | |||
Omgang 4 | 13:22,73 | 33,66 km/t | 50:17,58 | 2 | 12:47:17 | |||
Omgang 5 | 12:56,74 | 34,78 km/t | 1:03:14,32 | 3 | 13:00:14 | |||
Omgang 6 | 13:07,07 | 34,33 km/t | 1:16:21,33 | 4 | 13:13:21 | |||
Omgang 7 | 13:08,99 | 34,24 km/t | 1:29:30,33 | 5 | 13:26:30 | |||
Omgang 8 | 12:49,21 | 35,12 km/t | 1:42:19,54 | 2 | 13:39:19 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Ida Krickau
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
FBL - Lumsås | 26-08-2023 | 12,35 KM | 1 | 7 omgange | 2:27:51 | 35,08 km/t | 1:42 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 1 | 3 omgange | 1:54:34 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 3 | 38:46,42 | 38:45,79 | 40,24 km/t | 1:29 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 1 | 7 omgange | 57:17,04 | 0,07 km/t | 13:38:20 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 4 | 4 omgange | 1:42:13,82 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 4 | 21:05,53 | 21:05,53 | 38,40 km/t | 1:33 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 16-07-2022 | 14 KM | 3 | 22:41,47 | 22:41,47 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 15-07-2022 | 2,3 KM | 1 | 12 omgange | 45:50 | 36,13 km/t | 1:39 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 1 | 2 omgange | 1:46:41 | 34,87 km/t | 1:43 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 1 | 4 omgange | 1:02:27 | 28,82 km/t | 2:04 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 2 | 2 omgange | 1:48:54 | 34,16 km/t | 1:45 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 2 | 5:39,90 | 5:39,90 | 33,89 km/t | 1:46 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 21 | 3:34:29 | 3:34:29 | 35,58 km/t | 1:41 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 14 | 6 omgange | 3:42:54 | 30,52 km/t | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 5 | 4 omgange | 2:31:56 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 2 | 7 omgange | 2:47:01,94 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 3 | 4 omgange | 57:23 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 2 | 3 omgange | 58:37 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 1 | 5 omgange | 1:37:24 | 33,26 km/t | 1:48 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 3 | 22:41,31 | 22:41,31 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 5 | 23:35,50 | 23:35,50 | 35,61 km/t | 1:41 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 1 | 44:52 | 44:52 | 3,21 km/t | 18:41 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 62 KM | 1 | 1:50:43 | 1:50:43 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 30 KM | 1 | 55:17 | 55:17 | 32,56 km/t | 1:50 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 61,5 KM | 3 | 2:01:41 | 2:01:41 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 4 | 5:48,80 | 5:48,80 | 33,03 km/t | 1:49 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 2 | 3 omgange | 1:09:27,96 | 36,28 km/t | 1:39 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:57:53 | 32,98 km/t | 1:49 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 3 | 4 omgange | 57:06 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 1 | 4 omgange | 1:09:18,81 | 36,36 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 1 | 6 omgange | 1:11:07,71 | 34,37 km/t | 1:44 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 4 | 3 omgange | 1:04:06 | 33,69 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:11:36 | 30,67 km/t | 1:57 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:16:24 | 33,92 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 1 | 6 omgange | 1:52:21,24 | 33,80 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 3 | 15 omgange | 40:06,29 | 36,65 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 3 | 24:48,30 | 24:48,30 | 35,07 km/t | 1:42 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 2 | 4 omgange | 1:07:23,83 | 48,07 km/t | 1:14 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 5 | 5 omgange | 1:07:06,78 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 3 | 5 omgange | 1:05:51 | 35,99 km/t | 1:40 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 1 | 2 omgange | 52:40 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 7 | 3 omgange | 1:30:22 | 31,07 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 0:00 | 3:32:50 | 4,40 km/t | 13:38 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:01:56 | 36,03 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 4 | 7 omgange | 51:57 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 5 | 8:44 | 8:44 | 36,38 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 1:02:55 | 32,80 km/t | 1:49 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 6 | 3 omgange | 1:00:35 | 31,19 km/t | 1:55 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 5 | 4 omgange | 1:14:32 | 36,38 km/t | 1:38 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 6 | 24:48,13 | 24:48,13 | 33,63 km/t | 1:47 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 7 | 3 omgange | 1:07:54 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 4 | 3 omgange | 1:21:22 | 31,63 km/t | 1:53 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 2 | 3 omgange | 49:23 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 4 | 2 omgange | 46:25 | 27,14 km/t | 2:12 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 9 | 6 omgange | 57:19 | 26,38 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 9 | 2 omgange | 55:21 | 26,88 km/t | 2:13 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 7 | 2 omgange | 1:09:27 | 26,78 km/t | 2:14 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 5 | 2 omgange | 1:04:51 | 26,27 km/t | 2:17 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 4 | 2 omgange | 44:45 | 32,71 km/t | 1:50 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk