Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 1. Etape 2. års (U17) |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 1:54:58,00 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:55:00 |
Dato | 30. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 60,04 km |
Distance (omgang) | 7,51 km |
Gennemsnit omgang | 14:22,25 31,33 km/t |
Hurtigste omgang | 4:47,00 94,14 km/t |
Langsomste omgang | 26:49,00 16,79 km/t |
Deltager (#20)
Tore Troelsen | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 15 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 11:49,14 | 38,10 km/t | 11:49,14 | 8 | 12:06:49 | |||
Omgang 2 | 12:05,80 | 37,22 km/t | 23:54,95 | 25 | 12:18:54 | |||
Omgang 3 | 16:58,10 | 26,54 km/t | 40:53,05 | 27 | 12:35:53 | |||
Omgang 4 | 13:57,94 | 32,24 km/t | 54:51,00 | 26 | 12:49:51 | |||
Omgang 5 | 14:24,00 | 31,27 km/t | 1:09:15,00 | 27 | 13:04:15 | |||
Omgang 6 | 14:07,00 | 31,90 km/t | 1:23:22,00 | 26 | 13:18:22 | |||
Omgang 7 | 4:47,00 | 94,14 km/t | 1:28:09,00 | 23 | 13:23:09 | |||
Omgang 8 | 26:49,00 | 16,79 km/t | 1:54:58,00 | 26 | 13:49:58 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Tore
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 1 | 11 omgange | 55:17 | 28,65 km/t | 2:05 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 11 | 5 omgange | 2:56:25,93 | 43,87 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 11 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 15 | 5 omgange | 2:46:03 | 44,80 km/t | 1:20 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 11 | 8 omgange | 2:50:02 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 5 | 5 omgange | 2:46:18 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 3 | 6 omgange | 1:59:53 | 43,24 km/t | 1:23 min/km |
SPAR NORD FONDENS GADELØB 2023 - Skive | 11-08-2023 | 1 KM | 17 | 33 omgange | 1:07:02 | 29,53 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 2 | 7 omgange | 2:37:57 | 41,48 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 2 | 9 omgange | 2:35:36 | 43,03 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 3 | 13:06 | 13:06 | 48,52 km/t | 1:14 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 18 | 2:59:27 | 2:59:27 | 42,53 km/t | 1:24 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 3 | 5 omgange | 2:28:59 | 46,31 km/t | 1:17 min/km |
Cykler & Fritid Ikast - Pirelli Gadeløb | 16-06-2023 | 1,4 KM | 2 | 24 omgange | 47:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 2 | 8 omgange | 2:31:52 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 2 | 7 omgange | 2:53:53 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 6 | 34:15 | 34:15 | 47,29 km/t | 1:16 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 4 | 9 omgange | 2:37:25 | 41,16 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 8 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 12 | 6 omgange | 2:51:42 | 40,25 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 4 | 7:47:17 | 7:47:17 | 16,87 km/t | 3:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 18 | 8 omgange | 3:15:18 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 3 | 5 omgange | 1:52:13 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 2 | 15:40,47 | 15:39,10 | 49,07 km/t | 1:13 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 2 | 16 omgange | 36:00 | 45,31 km/t | 1:19 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 13 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 15 | 4 omgange | 2:15:27,99 | 44,82 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 3 | 31:31,99 | 31:31,99 | 48,14 km/t | 1:14 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 41 | 6 omgange | 2:43:13 | 39,48 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 2 | 5 omgange | 2:56:51 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 3 | 5 omgange | 42:23 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08-01-2023 | - | 8 | 6 omgange | 51:38 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 1 | 6 omgange | 34:45 | 15,54 km/t | 3:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 14 | 11 omgange | 2:11:33 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 41 | 5 omgange | 2:46:12 | 44,76 km/t | 1:20 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 1 | 2 omgange | 29:39 | 45,57 km/t | 1:18 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14-08-2022 | 143 KM | 14 | 4:13:47 | 4:13:37 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Cykler & Fritid Ikast - Vangàrd Gadeløb | 17-06-2022 | 1,4 KM | 4 | 30 omgange | 1:02:25 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 22 | 9 omgange | 2:49:31 | 38,22 km/t | 1:34 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 5 | 7 omgange | 2:13:58 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 10 | 6 omgange | 2:18:57 | 37,31 km/t | 1:36 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 8 | 8 omgange | 2:49:07 | 36,90 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 9 | 5 omgange | 2:50:17 | 40,52 km/t | 1:28 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 09-01-2022 | 1500 Meter | 4 | 6 omgange | 41:49 | 12,91 km/t | 4:38 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 11 | 8 omgange | 1:03:40 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 3 | 8 omgange | 1:39:57 | 41,30 km/t | 1:27 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 10 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 5 | 3 omgange | 1:56:54 | 38,95 km/t | 1:32 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 3 | 5 omgange | 1:43:40 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 16 | 21:14,01 | 21:14,01 | 38,71 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 9 | 5 omgange | 2:01:38 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 21 | 4:53:36 | 4:53:36 | 3,19 km/t | 18:49 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 18 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 25 | 15:04 | 15:04 | 42,20 km/t | 1:25 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 40 | 41:15 | 41:15 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 10 | 3 omgange | 1:42:55 | 37,77 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 21 | 3 omgange | 1:59:40 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 5 | 3 omgange | 1:45:15 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 11 | 5 omgange | 1:46:25 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 20 | 3 omgange | 1:48:12 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 22 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 18 | 5 omgange | 1:23:50,00 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 8 | 18 omgange | 43:11,43 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 6 | 20:58,64 | 20:58,64 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 25 | 10 omgange | 1:04:18 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 3 | 6 omgange | 32:40 | 25,34 km/t | 2:22 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17-10-2020 | - | 11 | 11 omgange | 52:52 | 0,00 km/t | - min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 19 | 8 omgange | 1:48:54 | 33,50 km/t | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 10 | 6 omgange | 1:14:54 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 34 | 3 omgange | 2:06:36 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 32 | 5 omgange | 2:04:21 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 31 | 0:00 | 4:54:11 | 3,18 km/t | 18:51 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 30 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 44 | 10 omgange | 1:03:36 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 44 | 16:05 | 16:05 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers) | 22-02-2020 | - | 1 | 4 omgange | 25:05 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg) | 01-02-2020 | - | 3 | 4 omgange | 29:42 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum) | 14-12-2019 | - | 1 | 4 omgange | 26:59 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 9 | 4 omgange | 30:44 | 20,69 km/t | 2:54 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #2 (Hasle Bakker) | 16-11-2019 | 2,6 KM | 1 | 3 omgange | 22:37 | 20,69 km/t | 2:54 min/km |
Cross - Vejen BC | 10-11-2019 | 0,9 KM | 8 | 5 omgange | 34:19 | 7,87 km/t | 7:37 min/km |
Cross - Fredericia Trihjulet | 09-11-2019 | 2,2 KM | 8 | 3 omgange | 38:44 | 10,22 km/t | 5:52 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 7 | 4 omgange | 29:05 | 18,98 km/t | 3:09 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20-10-2019 | - | 2 | 5 omgange | 22:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 30 | 8 omgange | 1:50:51 | 37,24 km/t | 1:36 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 24 | 3 omgange | 2:18:54 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 25 | 3 omgange | 2:01:40 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 27 | 4 omgange | 1:59:07 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 18 | 23:27,02 | 23:27,02 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 2 | 5 omgange | 55:51 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 7 | 5 omgange | 1:07:51 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 4 | 3 omgange | 54:35 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 8 | 3 omgange | 1:00:26 | 36,03 km/t | 1:39 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 4 | 4 omgange | 58:18 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 6 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 8 | 3 omgange | 1:13:29 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 3 | 2 omgange | 1:04:17 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 3 | 6 omgange | 1:33:47 | 28,79 km/t | 2:05 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 4 | 10 omgange | 57:54 | 39,37 km/t | 1:31 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 5 | 2 omgange | 1:17:31 | 33,43 km/t | 1:47 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 4 | 2 omgange | 1:17:16 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Allbike CX cup #3 Randers | 20-01-2019 | - | 1 | 3 omgange | 27:36 | 0,00 km/t | - min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 8 | 3 omgange | 33:57 | 13,78 km/t | 4:21 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09-12-2018 | 1,5 KM | 2 | 7 omgange | 29:16 | 21,52 km/t | 2:47 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08-12-2018 | 0,9 KM | 2 | 8 omgange | 29:39 | 14,57 km/t | 4:07 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 2 | 3 omgange | 23:28 | 20,32 km/t | 2:57 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 17 | 4 omgange | 57:32 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 5 | 3 omgange | 52:52 | 35,75 km/t | 1:40 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 9 | 2 omgange | 1:28:48 | 31,76 km/t | 1:53 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 10 | 7 omgange | 1:08:01 | 37,66 km/t | 1:35 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 10 | 2 omgange | 1:25:37 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 4 | 3 omgange | 1:00:46 | 32,58 km/t | 1:50 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 13 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 6 | 10 omgange | 23:55 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 7 | 5 omgange | 1:01:56 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 9 | 15 omgange | 34:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 11 | 4 omgange | 1:25:59 | 33,77 km/t | 1:46 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 15 | 6:23:16 | 25:16 | 36,81 km/t | 1:37 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 5 | 4 omgange | 1:17:36 | 34,94 km/t | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 10 | 1:01:41 | 21:41 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 8 | 5 omgange | 58:04 | 43,91 km/t | 1:21 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 7 | 7 omgange | 1:12:00 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 8 | 1:20:24 | 23:24 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 12 | 3 omgange | 1:13:22 | 34,83 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 18 | 3 omgange | 1:20:58 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
Rundt I Trehøje (Motion) 2018 | 28-04-2018 | 65 KM | 13 | 1:37:24 | 1:37:24 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 9 | 2 omgange | 1:23:22 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 6 | 3 omgange | 1:19:54 | 36,95 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 11 | 7 omgange | 1:09:20 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 12 | 5 omgange | 1:11:17 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |
Stevens Cross Cup 2017/18 - #4 | 25-02-2018 | 1,85 KM | 2 | 4 omgange | 28:05 | 15,80 km/t | 3:47 min/km |
Stevens Cross Cup 2017/18 - #3 | 04-02-2018 | 1,45 KM | 2 | 4 omgange | 25:14 | 13,79 km/t | 4:21 min/km |
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2 | 06-01-2018 | - | 1 | 4 omgange | 29:05 | - km/t | - min/km |
Stevens Cross Cup 2017/18 - #1 | 26-11-2017 | - | 3 | 4 omgange | 36:32 | - km/t | - min/km |
CYKLER OG FRITID GADELØB | 20-06-2014 | 1 KM | 5 | 8 omgange | 30:14 | 15,87 km/t | 3:46 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk