Mads Udby Seitzberg
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2.års (U19)
Omgange 10
Samlet tid 1:58:54,46
Nettotid 1:58:53,64
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 75,05 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 11:53,44
37,87 km/t
Hurtigste omgang 10:30,86
42,83 km/t
Langsomste omgang 13:42,67
32,84 km/t
Deltager (#128)
Mads Udby Seitzberg
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
Danmark
Mand, 17 år (18 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 10:55,39 41,22 km/t 10:55,39 32 15:54:55
Omgang 2 10:53,18 41,36 km/t 21:48,57 33 16:05:48
Omgang 3 11:37,85 38,72 km/t 33:26,43 33 16:17:26
Omgang 4 10:38,80 42,29 km/t 44:05,23 15 16:28:05
Omgang 5 10:30,86 42,83 km/t 54:36,09 28 16:38:36
Omgang 6 11:04,01 40,69 km/t 1:05:40,11 32 16:49:40
Omgang 7 12:23,46 36,34 km/t 1:18:03,57 32 17:02:03
Omgang 8 13:42,67 32,84 km/t 1:31:46,25 31 17:15:46
Omgang 9 13:33,13 33,23 km/t 1:45:19,39 33 17:29:19
Omgang 10 13:35,06 33,15 km/t 1:58:54,46 33 17:42:54
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Udby
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM533:04:14
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM351:00:05
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM4315:11
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL5,2 KM181:53:12,66
Lars RP Kriterium4,3 KM91:17:02
Prologue Le Grand Caseus13,1 KM419:09
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM262:37:30
GripGrab Grand Prix 2022 - Nørrebro CK2 KM551:41,97
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI17,3 KM112:42:10,97
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM151:59:09
Ordrup CC Linjeløb 202219,3 KM132:47:05,02
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM32:16:13,37
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM62:44:08
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM32:15:17
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM122:49:12
En Forårsdag i Hell-singør 202278 KM62:06:00,50
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM838:23,62
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM182:17:34
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross-131:05:45
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-141:06:29
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC-201:03:00
Gribben Gravel 202175 KM1362:50:12,92
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM91:52:14
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM1138:56
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM392:21:51
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM212:35:09
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck2 KM1556:28,73
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM1454:21,73
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM2137:34,79
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM923:17:09
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM771:02:08
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM8415:10
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM483:01:25
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM182:19:20
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM182:17:26,25
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM5943:05
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 20219,4 KM122:22:44,63
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM431:59:37,58
Slagelseløbet 202128,32 KM412:46:08,65
CK Djurs 202111,8 KM303:03:26
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM3850:18,01
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM3221:53,95
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM302:05:44
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM263:45:14
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM3859:44
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter712:09
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter121:04
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-130:13
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM601:37:47
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM721:14:31
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM7017:09
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk