Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 1. Etape 1.års (U17) |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 1:38:34,98 |
Nettotid | 1:38:34,98 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:10:00 |
Dato | 30. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 60,04 km |
Distance (omgang) | 7,51 km |
Gennemsnit omgang | 12:19,41 36,54 km/t |
Hurtigste omgang | 10:58,76 41,01 km/t |
Langsomste omgang | 13:39,74 32,96 km/t |
Deltager (#167)
Hugo Rishøj | |
Cykleklubben Fix Rødovre | |
Danmark | |
Mand, 14 år (17 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 11:12,64 | 40,17 km/t | 11:12,64 | 13 | 10:21:12 | |||
Omgang 2 | 10:58,76 | 41,01 km/t | 22:11,41 | 16 | 10:32:11 | |||
Omgang 3 | 12:20,33 | 36,49 km/t | 34:31,75 | 10 | 10:44:31 | |||
Omgang 4 | 11:49,43 | 38,08 km/t | 46:21,19 | 17 | 10:56:21 | |||
Omgang 5 | 12:46,93 | 35,23 km/t | 59:08,13 | 15 | 11:09:08 | |||
Omgang 6 | 12:33,04 | 35,88 km/t | 1:11:41,17 | 22 | 11:21:41 | |||
Omgang 7 | 13:39,74 | 32,96 km/t | 1:25:20,92 | 20 | 11:35:20 | |||
Omgang 8 | 13:14,38 | 34,01 km/t | 1:38:35,30 | 21 | 11:48:35 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Hugo
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 3 | 7 omgange | 48:54 | 23,19 km/t | 2:35 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 2 | 11 omgange | 54:10 | 29,24 km/t | 2:03 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 3 | 11 omgange | 58:33 | 28,18 km/t | 2:07 min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12-11-2023 | 2500 KM | 4 | 8 omgange | 56:16 | 21321,52 km/t | 0:00 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 2 KM | 5 | 5 omgange | 44:04 | 13,62 km/t | 4:24 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 2 KM | 5 | 6 omgange | 42:46 | 16,84 km/t | 3:33 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 1 | 5 omgange | 2:51:29 | 35,16 km/t | 1:42 min/km |
Challenge cross-cup 2. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2023 | - | 2 | 11 omgange | 54:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 07-10-2023 | - | 3 | 11 omgange | 56:18 | 0,00 km/t | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 42 | 5 omgange | 2:58:28,58 | 43,37 km/t | 1:23 min/km |
Varberg Cyclocross - SWE-Cup # 2 | 24-09-2023 | 3 KM | 1 | 8 omgange | 1:01:36 | 23,37 km/t | 2:34 min/km |
Varberg Cyclocross UCI C2 - SWE-Cup # 1 | 23-09-2023 | 3 KM | 2 | 5 omgange | 39:03 | 23,05 km/t | 2:36 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 2 | 9 omgange | 2:10:20,62 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 39 | 7 omgange | 2:44:09 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 41 | 9 omgange | 2:38:56 | 42,13 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 27 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 4 | 13:11 | 13:11 | 48,23 km/t | 1:14 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 14 | 2:59:10 | 2:59:08 | 42,60 km/t | 1:24 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 38 | 5 omgange | 2:33:11 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 7 | 6 omgange | 2:46:36,63 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 4 | 10 omgange | 2:17:32,98 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 9 | 34:42 | 34:42 | 46,68 km/t | 1:17 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 14 | 9 omgange | 2:42:54 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 21 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 21 | 6 omgange | 2:52:34 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 2 | 2:37:04,28 | 2:37:04,28 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 101 | 2:20:28 | 2:20:28 | - | - |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 4 | 7 omgange | 2:27:29,98 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 13 | 12 omgange | 2:52:49 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 3 | 12 omgange | 2:15:15 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 16 | 1:05:56 | 1:05:56 | 38,12 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 6 | 1 omgange | 7:32 | 41,39 km/t | 1:26 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 11 | 7 omgange | 3:00:15,61 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 31 | 4 omgange | 2:15:30,97 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 9 | 32:39,98 | 32:39,98 | 46,47 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 9 | 6 omgange | 2:36:06 | 41,28 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:01:16 | 44,53 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 55 | 5 omgange | 2:40:16 | 40,06 km/t | 1:29 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 3 | 7 omgange | 2:18:40,07 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 4 | 5 omgange | 42:47 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08-01-2023 | - | 7 | 6 omgange | 51:22 | 0,00 km/t | - min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 2 | 6 omgange | 57:33 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 2 | 8 omgange | 1:05:00 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 4 | 11 omgange | 57:38 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 1 | 9 omgange | 59:29 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 9 | 8 omgange | 57:31 | 20,86 km/t | 2:52 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 30 | 5 omgange | 23:54 | - | - |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09-10-2022 | - | 3 | 11 omgange | 1:02:42 | 0,00 km/t | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2022 | - | 20 | 8 omgange | 48:17 | 0,00 km/t | - min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 29 | 35:32 | 35:32 | 44,40 km/t | 1:21 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 2 | 5 omgange | 1:33:16 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 2 | 3 omgange | 1:42:08 | 41,94 km/t | 1:25 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 21 | 5 omgange | 1:27:39 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 13 | 4 omgange | 1:59:03,05 | - | - |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 22 | 13 omgange | 53:58,37 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 12 | 7 omgange | 1:24:13,01 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 37 | 10 omgange | 1:05:24,43 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 18 | 22:05,77 | 22:05,77 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 4 | 4 omgange | 1:50:32,86 | 41,90 km/t | 1:25 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 5 | 5 omgange | 1:41:03,72 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 12 | 17:35,78 | 17:35,78 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 19 | 3 omgange | 1:46:03 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 2 | 6 omgange | 41:05 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 10 | 6 omgange | 39:21 | 13,72 km/t | 4:22 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 3 | 5 omgange | 39:09 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 3 | 5 omgange | 41:06 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 2 | 5 omgange | 39:04 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 2 | 5 omgange | 38:13 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21-11-2021 | - | 3 | 6 omgange | 37:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 3 | 6 omgange | 39:44 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 6 | 7 omgange | 38:42 | 27,13 km/t | 2:12 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 6 | 7 omgange | 36:58 | 24,99 km/t | 2:24 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 13 | 4 omgange | 2:16:25,08 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 8 | 12 omgange | 1:47:03,34 | 34,97 km/t | 1:42 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 5 | 5 omgange | 1:39:45,45 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 5 | 5 omgange | 2:17:49 | 33,96 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 51 | 5:16:40 | 5:16:40 | 2,96 km/t | 20:17 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 43 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 62 | 10 omgange | 1:10:04 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 67 | 15:50 | 15:50 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 13 | 5 omgange | 1:39:19,23 | 42,29 km/t | 1:25 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 6 | 7 omgange | 1:40:23,01 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 26 | 6 omgange | 1:40:18,24 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 30 | 2 omgange | 1:23:08,99 | 40,87 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 22 | 5 omgange | 1:30:06,65 | 35,12 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 23 | 18 omgange | 47:02,01 | 37,50 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 23 | 23:02,47 | 23:02,47 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 28 | 5 omgange | 1:47:01,20 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 2 | 5 omgange | 39:07 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 8 | 5 omgange | 39:20 | 20,20 km/t | 2:58 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 13 | 7 omgange | 50:25 | 20,82 km/t | 2:52 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 18 | 3 omgange | 1:03:38 | 37,33 km/t | 1:36 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 10 | 5 omgange | 58:47 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 10 | 4 omgange | 54:06 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk