Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 1. Etape 1.års (U17) |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 1:44:12,24 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:10:00 |
Dato | 30. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 60,04 km |
Distance (omgang) | 7,51 km |
Gennemsnit omgang | 13:01,53 34,57 km/t |
Hurtigste omgang | 11:12,43 40,18 km/t |
Langsomste omgang | 16:07,12 27,94 km/t |
Deltager (#13)
Noah Bøge | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 14 år (17 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 11:12,43 | 40,18 km/t | 11:12,43 | 9 | 10:21:12 | |||
Omgang 2 | 11:38,05 | 38,71 km/t | 22:50,43 | 27 | 10:32:50 | |||
Omgang 3 | 13:06,79 | 34,34 km/t | 35:57,23 | 26 | 10:45:57 | |||
Omgang 4 | 12:22,99 | 36,36 km/t | 48:20,23 | 28 | 10:58:20 | |||
Omgang 5 | 12:41,35 | 35,49 km/t | 1:01:01,58 | 24 | 11:11:01 | |||
Omgang 6 | 12:40,24 | 35,54 km/t | 1:13:41,83 | 28 | 11:23:41 | |||
Omgang 7 | 14:23,30 | 31,30 km/t | 1:28:05,13 | 28 | 11:38:05 | |||
Omgang 8 | 16:07,12 | 27,94 km/t | 1:44:12,26 | 27 | 11:54:12 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Noah
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 4 | 5 omgange | 2:56:16 | 34,21 km/t | 1:45 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 32 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 27 | 5 omgange | 2:50:02 | 43,75 km/t | 1:22 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 13 | 8 omgange | 2:50:03 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 9 | 5 omgange | 2:54:57 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 25 | 6 omgange | 2:08:02 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 42 | 7 omgange | 2:44:15 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 36 | 9 omgange | 2:38:56 | 42,13 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 12 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 9 | 13:31 | 13:31 | 47,04 km/t | 1:16 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 48 | 3:06:46 | 3:06:45 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 18 | 5 omgange | 2:28:59 | 46,31 km/t | 1:17 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 15 | 35:18 | 35:18 | 45,89 km/t | 1:18 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 25 | 9 omgange | 2:43:31 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 36 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 34 | 6 omgange | 2:55:13 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 59 | 8:17:48 | 8:17:48 | 15,84 km/t | 3:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 46 | 8 omgange | 3:18:48 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 17 | 16:26,08 | 16:24,51 | 46,80 km/t | 1:16 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 41 | 16 omgange | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 41 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 17 | 7 omgange | 2:17:23 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 30 | 4 omgange | 2:15:30,93 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 31 | 34:19,38 | 34:19,38 | 44,23 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 64 | 6 omgange | 2:13:36 | 40,42 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 23 | 5 omgange | 2:35:00 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 28 | 5 omgange | 3:12:51 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 11 | 3 omgange | 2:03:58 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 6 | 1 omgange | 16:16 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 40 | 5 omgange | 2:02:21 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 31 | 4:53:57 | 4:53:57 | 3,18 km/t | 18:50 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 22 | 5 omgange | 1:34:39 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 15 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 21 | 15:08 | 15:08 | 42,00 km/t | 1:25 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 58 | 37:23 | 37:23 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 12 | 4 omgange | 2:06:38 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 20 | 5 omgange | 1:37:02 | 37,10 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 38 | 3 omgange | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 20 | 5 omgange | 1:27:39 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 13 | 3 omgange | 1:39:05 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 17 | 4 omgange | 1:48:04 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 34 | 5 omgange | 1:53:49 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 32 | 3 omgange | 1:42:28 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 13 | 4 omgange | 1:53:03 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 24 | 3 omgange | 1:46:04 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 21 | 4 omgange | 1:32:39 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 8 | 5 omgange | 1:43:40 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 7 | 7 omgange | 1:37:46 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 43 | 7 omgange | 1:49:43 | 41,34 km/t | 1:27 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 32 | 20:27,11 | 20:27,11 | 44,30 km/t | 1:21 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 24 | 6 omgange | 1:49:28 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 10 | 2 omgange | 34:55 | 38,70 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 5 | 5 omgange | 2:17:49 | 33,96 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 52 | 5:18:06 | 5:18:06 | 2,94 km/t | 20:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 17 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 69 | 10 omgange | 1:11:24 | 35,29 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 69 | 15:56 | 15:56 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 29 | 3 omgange | 1:57:38 | 33,05 km/t | 1:48 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 37 | 5 omgange | 1:48:46 | 33,10 km/t | 1:48 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 34 | 3 omgange | 1:58:10 | 36,25 km/t | 1:39 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 28 | 5 omgange | 1:32:28,11 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 29 | 18 omgange | 47:02,01 | 37,50 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 24 | 23:03,55 | 23:03,55 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 6 | 25:06 | 25:06 | 35,84 km/t | 1:40 min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 6 | 5 omgange | 30:27 | 26,10 km/t | 2:17 min/km |
Cross - Fredericia Trihjulet | 09-11-2019 | 2,2 KM | 6 | 2 omgange | 34:58 | 7,55 km/t | 7:56 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 32 | 4 omgange | 1:07:21 | 30,64 km/t | 1:57 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 25 | 3 omgange | 56:19 | 33,55 km/t | 1:47 min/km |
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg | 14-09-2019 | 4,1 KM | 25 | 3 omgange | 51:33 | 14,32 km/t | 4:11 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 31 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 35 | 22:44,45 | 22:44,45 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 15 | 5 omgange | 58:01 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 25 | 5 omgange | 1:16:11 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 10 | 3 omgange | 59:03 | 33,53 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 35 | 3 omgange | 1:27:40 | 31,82 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 35 | 3 omgange | 1:27:40 | 31,82 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 29 | 3 omgange | 1:05:45 | 33,94 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 29 | 3 omgange | 1:05:45 | 33,94 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 28 | 7 omgange | 1:23:19 | 28,73 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 28 | 7 omgange | 1:23:19 | 28,73 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 24 | 8:45 | 8:45 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 24 | 8:45 | 8:45 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 19 | 3 omgange | 1:04:14 | 33,90 km/t | 1:46 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 25 | 4 omgange | 1:00:48 | 35,52 km/t | 1:41 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 28 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 27 | 3 omgange | 1:18:54 | 32,62 km/t | 1:50 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 13 | 6 omgange | 1:33:50 | 28,77 km/t | 2:05 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 20 | 10 omgange | 1:03:34 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 11 | 2 omgange | 1:17:35 | 33,40 km/t | 1:47 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 12 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 16 | 5 omgange | 55:32 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 2019 | 07-04-2019 | 5,2 KM | 12 | 3 omgange | 48:27 | 19,32 km/t | 3:06 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 8 | 3 omgange | 49:20 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 8 | 2 omgange | 39:08 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 5 | 3 omgange | 45:00 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 7 | 1 omgange | 44:46 | 31,49 km/t | 1:54 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 4 | 2 omgange | 41:36 | 31,72 km/t | 1:53 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 7 | 4 omgange | 55:09 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 5 | 3 omgange | 42:39 | 32,49 km/t | 1:50 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 11,3 KM | 5 | 35:15 | 19:45 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 9 | 4 omgange | 42:37 | 32,66 km/t | 1:50 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 2 | 44:04 | 18:04 | 34,87 km/t | 1:43 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 10 | 2 omgange | 56:29 | 30,16 km/t | 1:59 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 16 | 2 omgange | 44:41 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 4 | 2 omgange | 52:49 | 32,72 km/t | 1:50 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 7 | 9 omgange | 37:00 | 29,18 km/t | 2:03 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk