Tim Hansen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 1. Etape 2.års (U19)
Omgange 10
Samlet tid 1:47:26,16
Nettotid 1:47:25,11
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 75,05 km
Distance (omgang) 7,51 km
Gennemsnit omgang 10:44,61
41,91 km/t
Hurtigste omgang 10:17,42
43,76 km/t
Langsomste omgang 11:37,86
38,72 km/t
Deltager (#84)
Tim Hansen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 10:55,05 41,25 km/t 10:55,05 23 15:54:55
Omgang 2 10:52,28 41,42 km/t 21:47,33 7 16:05:47
Omgang 3 11:37,86 38,72 km/t 33:25,20 5 16:17:25
Omgang 4 10:41,32 42,13 km/t 44:06,52 26 16:28:06
Omgang 5 10:29,74 42,90 km/t 54:36,26 31 16:38:36
Omgang 6 10:52,15 41,43 km/t 1:05:28,41 14 16:49:28
Omgang 7 10:26,97 43,09 km/t 1:15:55,39 21 16:59:55
Omgang 8 10:38,45 42,32 km/t 1:26:33,84 22 17:10:33
Omgang 9 10:34,89 42,56 km/t 1:37:08,74 22 17:21:08
Omgang 10 10:17,42 43,76 km/t 1:47:26,16 21 17:31:26
 
Omgangstider
Andre resultater for Tim
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM142:44:37
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM212:42:00
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM261:00:05
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM1814:32
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb169500 Meter534:08:08
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup18,9 KM72:53:28
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM62:35:11
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP11,7 KM162:35:17
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI17,3 KM142:59:27,15
Bent Pedersen Cup 2022 #2 Tjæreborg60 KM31:27:45
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM202:21:01
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM23:11:17
Kolding BC Løbet 202215 KM92:35:53
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM302:35:28
Bent Pedersen Cup 2022 #1 Varde64 KM41:34:08
Visit Vejle løbet 202213 KM213:08:14
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM42:44:07
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM52:15:17
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM32:43:17
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM22:38:15
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM142:27:02
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM262:14:26
Middelfart 20218,4 KM202:12:45
Varde Classic 2021115 KM52:47:18
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 465,5 KM71:28:20
Vejle CK 202113 KM112:34:17
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM396:44:41
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM462:41:28
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM711:02:08
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM5614:39
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 358 KM91:22:18
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 211,6 KM81:23:56
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM5342:17
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 165,5 KM11:16:47
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM262:49:10
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM231:52:23,09
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2647:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM2620:43,92
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1,48 KM2044:02
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM271:57:39
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM103:30:38
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM582:40:01
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM292:42:26
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM356:42:17
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM432:39:06
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM441:05:40
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM441:05:40
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3315:05
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM272:19:49
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk