Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 2. Etape - Enkeltstart Drenge(U15) |
Point | 0 |
Detaljer
Distance | 9,4 km |
Nettotid | 15:26,41 |
Starttidspunkt | 11:05:30 |
Sluttidspunkt | 11:20:56 |
Dato | 1. maj 2021 |
Detaljer
Hastighed | 36,53 km/t |
Tempo | 1:38 min/km |
Deltager (#3)
Tobias Færch | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Mand, 13 år (16 i dag) |
Andre resultater for Tobias
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 12 | 10 omgange | 1:52:46 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 23 | 24:12 | 24:12 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 25 | 5 omgange | 2:00:21 | 38,88 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 17 | 5 omgange | 1:35:39 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 19 | 10 omgange | 1:02:59 | 40,00 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 41 | 15:49 | 15:49 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 35 | 5:54:26 | 5:54:26 | 17,30 km/t | 3:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 27 | 6 omgange | 2:32:01 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 43 | 4 omgange | 1:38:35 | 38,22 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 54 | 18:51,01 | 18:48,87 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 37 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 23 | 5 omgange | 2:06:11 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 3 | 14 omgange | 38:25 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 28 | 5 omgange | 1:51:35 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 22 | 3 omgange | 1:38:59 | 38,91 km/t | 1:32 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 12 | 4 omgange | 2:06:38 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 11 | 5 omgange | 2:16:58 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 11 | 3 omgange | 1:16:15 | 37,06 km/t | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,8 KM | 8 | 18:42,76 | 18:42,76 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 8 | 10 omgange | 27:02 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 13 | 6 omgange | 2:03:38 | 35,52 km/t | 1:41 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 8 | 4 omgange | 1:57:50 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 33 | 4 omgange | 1:48:06 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 30 | 5 omgange | 1:49:11 | 41,21 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 31 | 3 omgange | 1:42:28 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 26 | 3 omgange | 1:46:04 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 3 | 2 omgange | 1:24:54 | 35,75 km/t | 1:40 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 2 | 3 omgange | 1:08:48 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 13 | 3:34:55 | 3:34:55 | 4,36 km/t | 13:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 15 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 12 | 7 omgange | 1:06:55 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 26 | 8:16 | 8:16 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 4 | 2 omgange | 1:16:38 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 10 | 4 omgange | 57:05 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 11 | 3 omgange | 1:04:09 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 16 | 3 omgange | 1:19:31 | 32,59 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 9 | 4 omgange | 1:06:31,04 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 33 | 12 omgange | 39:44,00 | 29,59 km/t | 2:01 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 6 | 5 omgange | 1:04:31,61 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 8 | 5 omgange | 1:03:31,32 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 11 | 5 omgange | 1:09:15 | 32,92 km/t | 1:49 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 11 | 3 omgange | 1:08:04 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 8 | 30 omgange | 36:11 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 6 | 15 omgange | 17:15 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 9 | 1:08 | 1:08 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 8 | 0:08 | 0:08 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 22 | 4 omgange | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 2 | 5 omgange | 49:18 | 32,25 km/t | 1:51 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 3 | 17:44,64 | 17:44,64 | 33,81 km/t | 1:46 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 9 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 4 | 19:41,32 | 19:41,32 | 34,44 km/t | 1:44 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 3 | 3 omgange | 46:05 | 30,07 km/t | 1:59 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 2 | 15 omgange | 20:46 | 43,33 km/t | 1:23 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11-08-2019 | 3 KM | 4 | 3:53 | 3:53 | 46,33 km/t | 1:17 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 8 | 3 omgange | 4:42 | 38,29 km/t | 1:34 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 5,7 KM | 2 | 5 omgange | 51:46 | 33,02 km/t | 1:49 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 2 | 3 omgange | 49:20 | 31,01 km/t | 1:56 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 2 | 3 omgange | 36:25 | 31,63 km/t | 1:53 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 3 | 6 omgange | 43:42 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 9 | 5 omgange | 53:41 | 30,73 km/t | 1:57 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 3 | 1 omgange | 46:21 | 7,51 km/t | 7:59 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 2 | 4 omgange | 58:06 | 29,77 km/t | 2:00 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 13 | 3 omgange | 48:10 | 29,90 km/t | 2:00 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 14 | 1 omgange | 46:13 | 30,51 km/t | 1:58 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 11 | 2 omgange | 43:38 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 7 | 8 omgange | 20:24 | 0,00 km/t | - min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 12 | 4 omgange | 54:12 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 11 | 4 omgange | 42:42 | 32,59 km/t | 1:50 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 7 | 3 omgange | 52:57 | 30,59 km/t | 1:57 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 15 | 2 omgange | 1:10:37 | 27,87 km/t | 2:09 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 11 | 5 omgange | 1:00:52 | 27,11 km/t | 2:12 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk