Resultat
21 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 3 etape 2.års(U19) |
Omgange | 21 |
Samlet tid | 47:13,55 |
Nettotid | 47:13,55 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 18:42:00 |
Dato | 1. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 34,29 km |
Distance (omgang) | 1,63 km |
Gennemsnit omgang | 2:15,05 43,53 km/t |
Hurtigste omgang | 2:10,12 45,18 km/t |
Langsomste omgang | 2:25,52 40,40 km/t |
Deltager (#66)
Jonas Birk Madsen | |
Team Herning CK Junior | |
Danmark | |
Mand, 18 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 2:25,52 | 40,40 km/t | 2:25,52 | 33 | 18:44:25 | |||
Omgang 2 | 2:14,83 | 43,60 km/t | 4:40,36 | 28 | 18:46:40 | |||
Omgang 3 | 2:14,97 | 43,55 km/t | 6:55,33 | 30 | 18:48:55 | |||
Omgang 4 | 2:15,58 | 43,36 km/t | 9:10,92 | 26 | 18:51:10 | |||
Omgang 5 | 2:14,15 | 43,82 km/t | 11:25,07 | 27 | 18:53:25 | |||
Omgang 6 | 2:14,45 | 43,72 km/t | 13:39,52 | 22 | 18:55:39 | |||
Omgang 7 | 2:15,45 | 43,40 km/t | 15:54,98 | 20 | 18:57:54 | |||
Omgang 8 | 2:19,35 | 42,19 km/t | 18:14,33 | 28 | 19:00:14 | |||
Omgang 9 | 2:15,12 | 43,51 km/t | 20:29,46 | 27 | 19:02:29 | |||
Omgang 10 | 2:17,04 | 42,90 km/t | 22:46,50 | 27 | 19:04:46 | |||
Omgang 11 | 2:12,93 | 44,22 km/t | 24:59,43 | 27 | 19:06:59 | |||
Omgang 12 | 2:15,54 | 43,37 km/t | 27:14,98 | 28 | 19:09:14 | |||
Omgang 13 | 2:16,33 | 43,12 km/t | 29:31,32 | 28 | 19:11:31 | |||
Omgang 14 | 2:15,92 | 43,25 km/t | 31:47,24 | 28 | 19:13:47 | |||
Omgang 15 | 2:13,96 | 43,88 km/t | 34:01,21 | 42 | 19:16:01 | |||
Omgang 16 | 2:14,37 | 43,75 km/t | 36:15,58 | 29 | 19:18:15 | |||
Omgang 17 | 2:11,26 | 44,79 km/t | 38:26,85 | 40 | 19:20:26 | |||
Omgang 18 | 2:10,12 | 45,18 km/t | 40:36,97 | 28 | 19:22:36 | |||
Omgang 19 | 2:12,78 | 44,27 km/t | 42:49,75 | 25 | 19:24:49 | |||
Omgang 20 | 2:14,43 | 43,73 km/t | 45:04,19 | 24 | 19:27:04 | |||
Omgang 21 | 2:12,05 | 44,52 km/t | 47:16,24 | 23 | 19:29:16 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jonas Birk
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 52 | 8 omgange | 2:57:51 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 106 | 8 omgange | 2:34:42 | 46,54 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 66 | 3:32:44 | 3:32:43 | 43,32 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 39 | 6 omgange | 3:30:24 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 25 | 7 omgange | 4:08:47,08 | 43,56 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 60 | 15 omgange | 2:51:09 | 45,22 km/t | 1:19 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 29 | 14 omgange | 2:48:42 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 178,5 KM | 33 | 4:14:25 | 4:14:25 | 42,09 km/t | 1:25 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 23 | 12 omgange | 2:57:02,48 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 30 | 8 omgange | 3:09:48 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 16 | 7:21:42 | 7:21:42 | 2,12 km/t | 28:18 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 22 | 10 omgange | 2:54:20 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 36 | 11 omgange | 1:03:18 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 32 | 14:16 | 14:16 | 44,54 km/t | 1:20 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 39,6 KM | 44 | 53:09 | 53:09 | 44,69 km/t | 1:20 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 1 | 27:38 | 27:38 | - | - |
Holstebro CC - U23 - Master DM - TT | 18-06-2022 | 32 KM | 21 | 41:49 | 41:49 | 45,91 km/t | 1:18 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 29 | 12 omgange | 3:32:46 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 26 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 21 | 12 omgange | 3:22:28 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 41 | 14 omgange | 2:46:34 | 45,74 km/t | 1:18 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 14 | 8 omgange | 3:34:49 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 13 | 9 omgange | 3:10:50 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 35 | 8 omgange | 2:47:02 | 43,10 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 13 | 6 omgange | 2:52:57 | 47,87 km/t | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 17 | 10 omgange | 3:12:27 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 67 | 7 omgange | 2:46:50 | 45,06 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 23 | 8 omgange | 2:34:54 | 46,48 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 20 | 3:35:34 | 3:35:34 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 32 | 8 omgange | 3:18:32,46 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 49 | 36:09,57 | 36:09,57 | 43,14 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 50 | 6 omgange | 3:20:57 | 41,20 km/t | 1:27 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 25 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 20 | 5 omgange | 2:27:16 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 12 | 36:20,83 | 36:20,83 | 22,62 km/t | 2:39 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 9 | 6 omgange | 2:11:14 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 5 | 8 omgange | 2:33:07 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 2 | 7 omgange | 3:56:26 | 27,71 km/t | 2:09 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 8 | 6:39:23 | 6:39:23 | 2,34 km/t | 25:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 8 | 9 omgange | 2:40:32 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 30 | 10 omgange | 58:15 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 27 | 14:13 | 14:13 | 44,73 km/t | 1:20 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 11 | 2:52:02 | 2:52:02 | 41,68 km/t | 1:26 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 6 | 5 omgange | 2:42:20 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 15 | 5 omgange | 3:09:36 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 33 | 8 omgange | 1:57:49,07 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 8 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 2 | 10 omgange | 2:50:52 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 15 | 7 omgange | 2:45:47 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 33 | 6 omgange | 2:32:08,10 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 24 | 7 omgange | 1:52:25,97 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 20 | 20:08,22 | 20:08,22 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 23 | 10 omgange | 1:47:25,11 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 22 | 21 omgange | 44:02 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 35 | 4 omgange | 2:56:42,91 | 37,21 km/t | 1:36 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 15 | 18 omgange | 1:51:37 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 17 | 18 omgange | 3:31:07 | 20,97 km/t | 2:51 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 12 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 23 | 5 omgange | 2:44:53 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 57 | 34:04,57 | 34:04,57 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 34 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 41 | 4 omgange | 2:32:45 | 43,36 km/t | 1:23 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 17 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 19 | 36:12 | 36:12 | 44,75 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 26 | 6 omgange | 2:07:41 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 6 omgange | 1:37:13 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 18 | 7 omgange | 2:48:39 | 38,85 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 25 | 0:00 | 6:41:54 | 2,33 km/t | 25:45 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 19 | 8 omgange | 2:29:41 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 44 | 10 omgange | 1:08:22 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 42 | 10 omgange | 1:08:22 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 36 | 15:12 | 15:12 | 41,80 km/t | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 28 | 8 omgange | 1:47:26 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 17 | 3 omgange | 2:12:07 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 6 | 3 omgange | 1:58:11 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 13 | 3 omgange | 1:57:57 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 14 | 4 omgange | 1:53:50 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 16 | 23:12,88 | 23:12,88 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 6 | 4 omgange | 2:04:28 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 15 | 4 omgange | 2:04:44 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 21 | 5 omgange | 2:01:32 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 20 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 20 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 23 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 23 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 14 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 14 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 36 | 16:08 | 16:08 | 39,40 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 36 | 16:08 | 16:08 | 39,40 km/t | 1:31 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 8 | 5 omgange | 1:33:15 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 15 | 3 omgange | 1:57:02 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 42 | 3 omgange | 1:52:43 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 22 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 15 | 4 omgange | 1:44:22 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 14 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 43 | 4 omgange | 1:55:32 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 20 | 3 omgange | 1:46:05 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 22 | 3 omgange | 1:32:31 | 41,63 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 13 | 4 omgange | 1:59:53 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 19 | 6 omgange | 1:59:28 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 25 | 3 omgange | 1:51:21 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 54 | 8 omgange | 1:55:26 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 40 | 3 omgange | 2:22:57 | 31,86 km/t | 1:53 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 27 | 3 omgange | 2:08:45 | 32,85 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 19 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 28 | 4 omgange | 2:07:14 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 34 | 4 omgange | 1:43:54 | 38,57 km/t | 1:33 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 20 | 4 omgange | 2:09:18 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 43 | 6 omgange | 1:47:00 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 42 | 1:37:34 | 22:34 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 42 | 2:00:11 | 23:11 | 37,52 km/t | 1:35 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 61 | 5 omgange | 2:11:12 | 32,47 km/t | 1:50 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 64 | 3 omgange | 1:52:40 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 54 | 5 omgange | 1:59:47 | 36,06 km/t | 1:39 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 20 | 4 omgange | 2:10:01 | 36,36 km/t | 1:39 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 36 | 7 omgange | 2:02:34 | 30,84 km/t | 1:56 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 36 | 4 omgange | 2:01:39 | 32,36 km/t | 1:51 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk