Oliver B. SØNDERGAARD
Team Mascot WorkWear
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 4 etape 2.års(U19)
Omgange 7
Samlet tid 1:51:52,59
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 73,85 km
Distance (omgang) 10,55 km
Gennemsnit omgang 15:58,94
39,61 km/t
Hurtigste omgang 15:08,07
41,82 km/t
Langsomste omgang 16:33,42
38,23 km/t
Deltager (#38)
Oliver B. SØNDERGAARD
Team Mascot WorkWear
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 15:08,07 41,82 km/t 15:08,07 2 14:32:08
Omgang 2 15:39,42 40,43 km/t 30:47,49 1 14:47:47
Omgang 3 16:02,43 39,46 km/t 46:49,93 2 15:03:49
Omgang 4 16:33,42 38,23 km/t 1:03:23,35 4 15:20:23
Omgang 5 15:53,75 39,82 km/t 1:19:17,11 5 15:36:17
Omgang 6 16:17,90 38,84 km/t 1:35:35,01 6 15:52:35
Omgang 7 16:17,57 38,85 km/t 1:51:52,59 7 16:08:52
 
Omgangstider
Andre resultater for Oliver B.
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hobro løbet 202114,4 KM12:10:43
Odder CK25,3 KM42:34:24
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM42:27:02
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM22:11:13
Middelfart 20218,4 KM192:12:45
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM336:41:34
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM172:41:28
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM358:15
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM10115:29
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM473:01:21
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give132,5 KM43:19:44
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM112:45:34
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM263:09:55
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM81:57:44,56
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM12:57:45
Slagelseløbet 202128,32 KM192:44:59,80
CK Djurs 202111,8 KM72:51:20
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM32:04:48,16
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM747:11,53
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM3722:27,17
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM111:47:25,11
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1,48 KM944:01
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM82:45:23,10
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM181:36:13
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM92:22:26
Herning City Gadeløbet 20201,8 KM181:20:43
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM52:06:17
Hobro løbet 201925,3 KM31:58:11
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM51:57:56
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM71:51:50
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM6021:29,97
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM122:04:39
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter633:50
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM61:35:46
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM92:01:29
Randers Bike Week #415,5 KM82:02:37
Randers Bike Week #415,5 KM82:02:37
Randers Bike Week #312,4 KM462:04:25
Randers Bike Week #312,4 KM462:04:25
Randers Bike Week #215,4 KM71:56:35
Randers Bike Week #215,4 KM71:56:35
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM5117:04
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM5117:04
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM83:01:14
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM21:33:13
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM112:08:47
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM82:15:26
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM41:45:37
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM71:46:03
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM41:56:04
Integoløbet Hedensted 11,23 KM41:52:26
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM101:48:04
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM91:45:12
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM92:01:30
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM41:54:04
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM31:52:55
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM51:57:36
Randers Bike Week #44,2 KM101:10:08
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM196:09:37
Randers Bike Week #312,4 KM252:05:25
Randers Bike Week #215,5 KM242:17:53
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM2836:11
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM192:04:38
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM161:50:16
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM311:45:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM121:45:59
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM222:01:39
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk