Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 4 etape 2.års(U19) |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 1:51:43,94 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 14:17:00 |
Dato | 2. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 73,85 km |
Distance (omgang) | 10,55 km |
Gennemsnit omgang | 15:58,27 39,63 km/t |
Hurtigste omgang | 15:08,75 41,79 km/t |
Langsomste omgang | 16:32,33 38,27 km/t |
Deltager (#77)
Oscar Munk-Olsen | |
Team Vifra Kvickly Odder Junior | |
Danmark | |
Mand, 17 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 15:08,75 | 41,79 km/t | 15:08,75 | 4 | 14:32:08 | |||
Omgang 2 | 15:39,43 | 40,43 km/t | 30:48,18 | 5 | 14:47:48 | |||
Omgang 3 | 16:02,33 | 39,47 km/t | 46:50,52 | 4 | 15:03:50 | |||
Omgang 4 | 16:32,33 | 38,27 km/t | 1:03:22,85 | 2 | 15:20:22 | |||
Omgang 5 | 15:52,79 | 39,86 km/t | 1:19:15,65 | 2 | 15:36:15 | |||
Omgang 6 | 16:19,75 | 38,76 km/t | 1:35:35,40 | 7 | 15:52:35 | |||
Omgang 7 | 16:12,53 | 39,05 km/t | 1:51:47,94 | 4 | 16:08:47 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Oscar
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 9 | 6 omgange | 3:35:04 | 42,35 km/t | 1:25 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 21 | 12 omgange | 4:03:28 | 44,36 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 9 | 8 omgange | 2:33:53 | 46,79 km/t | 1:16 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 16 | 6 omgange | 3:25:39 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 13 | 6 omgange | 3:09:51 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 178,5 KM | 22 | 4:14:18 | 4:14:18 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
Spar Nords gadeløb - Skive | 12-08-2022 | 1 KM | 33 | 3 omgange | 1:11:32 | 2,52 km/t | 23:50 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 14 | 35 omgange | 1:12:40 | 40,45 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 10 | 8 omgange | 3:09:27 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 21 | 7:23:00 | 7:23:00 | 2,11 km/t | 28:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 10 | 10 omgange | 2:54:00 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 6 | 11 omgange | 1:03:18 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 61 | 16:16 | 16:16 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 11 | 4:00:48 | 4:00:48 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 38 | 9 omgange | 4:19:05 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 6 | 12 omgange | 3:23:07 | 42,54 km/t | 1:24 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 17 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 18 | 12 omgange | 3:21:51 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 40 | 14 omgange | 2:46:34 | 45,74 km/t | 1:18 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 8 | 8 omgange | 2:46:26 | 43,26 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 6 | 6 omgange | 2:52:47 | 47,92 km/t | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 16 | 10 omgange | 3:12:27 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 18 | 7 omgange | 2:46:42 | 45,10 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 16 | 8 omgange | 2:34:54 | 46,48 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 18 | 3:35:33 | 3:35:32 | 42,76 km/t | 1:24 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 20 | 1 omgange | 3:03:35 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
Ronde van Borum 2022 | 03-04-2022 | 99 KM | 4 | 2:46:11 | 2:46:11 | 35,74 km/t | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 18 | 6 omgange | 3:20:38 | 41,27 km/t | 1:27 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 8 | 6 omgange | 2:55:53,02 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 5 | 7 omgange | 2:35:56,96 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 5 | 6 omgange | 2:11:13 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 8 | 8 omgange | 2:34:17 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 30 | 6:41:12 | 6:41:12 | 2,33 km/t | 25:43 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 20 | 9 omgange | 2:41:28 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 1 | 10 omgange | 58:15 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 86 | 15:11 | 15:11 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 14 | 2:52:07 | 2:52:07 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 18 | 5 omgange | 2:48:08 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 13 | 5 omgange | 3:09:36 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 2 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 7 | 7 omgange | 2:43:09 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 8 | 21 omgange | 47:11,53 | 43,60 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 31 | 21:33,04 | 21:33,04 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 18 | 10 omgange | 1:47:25,11 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 12 | 21 omgange | 44:01 | 42,21 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 15 | 4 omgange | 2:44:27,36 | 39,99 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 6 | 18 omgange | 1:56:14 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 4 | 18 omgange | 1:51:02 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 11 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 11 | 5 omgange | 2:44:53 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 25 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 14 | 4 omgange | 2:30:07 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 16 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 26 | 37:45 | 37:45 | 42,91 km/t | 1:23 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 20 | 6 omgange | 2:07:36 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 17 | 2 omgange | 28:46 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 24 | 9 omgange | 2:26:39 | 43,08 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 14 | 8 omgange | 2:25:13 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 19 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 19 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 41 | 15:33 | 15:33 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 13 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 13 | 3 omgange | 2:12:07 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 10 | 3 omgange | 1:57:56 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 19 | 4 omgange | 1:53:51 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 27 | 23:50,03 | 23:50,03 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 28 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 49 | 21:05,26 | 21:05,26 | 39,55 km/t | 1:31 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 8 | 4 omgange | 2:02:31 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 7 | 15 omgange | 33:54 | 37,16 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 16 | 5 omgange | 2:01:30 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 10 | 3 omgange | 1:57:01 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
DM HOLD DCU 2019 | 15-06-2019 | 15,7 KM | 16 | 22:15 | 22:15 | 42,32 km/t | 1:25 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 14 | 5 omgange | 1:55:48 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 6 | 3 omgange | 1:37:45 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 15 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 9 | 4 omgange | 2:08:46 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 2 | 6 omgange | 2:14:22 | 34,83 km/t | 1:43 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 16 | 4 omgange | 1:44:26 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 10 | 4 omgange | 1:48:34 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 10 | 3 omgange | 1:46:03 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:32:29 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 8 | 4 omgange | 1:59:43 | 36,68 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 10 | 6 omgange | 1:52:49 | 35,83 km/t | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 12 | 3 omgange | 1:48:04 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 6 | 6 omgange | 42:25 | 22,91 km/t | 2:37 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 5 | 5 omgange | 40:25 | 19,67 km/t | 3:03 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 12 | 4 omgange | 29:48 | 18,52 km/t | 3:14 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 17 | 5 omgange | 32:34 | 21,18 km/t | 2:49 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 11 | 3 omgange | 2:01:30 | 34,81 km/t | 1:43 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 12 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 10 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 24 | 4 omgange | 2:07:09 | 35,67 km/t | 1:40 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 15 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 19 | 4 omgange | 2:09:15 | 33,79 km/t | 1:46 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 21 | 6 omgange | 2:04:59 | 34,85 km/t | 1:43 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 48 | 5 omgange | 2:01:01 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 41 | 3 omgange | 1:45:28 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 51 | 5 omgange | 1:59:39 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 24 | 4 omgange | 1:49:25 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk