Tim Hansen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 4 etape 2.års(U19)
Omgange 7
Samlet tid 1:52:23,09
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 73,85 km
Distance (omgang) 10,55 km
Gennemsnit omgang 16:03,28
39,43 km/t
Hurtigste omgang 14:35,45
43,38 km/t
Langsomste omgang 17:23,22
36,41 km/t
Deltager (#84)
Tim Hansen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 16:09,44 39,18 km/t 16:09,44 29 14:33:09
Omgang 2 17:23,22 36,41 km/t 33:32,66 13 14:50:32
Omgang 3 16:22,95 38,64 km/t 49:55,61 28 15:06:55
Omgang 4 14:47,23 42,81 km/t 1:04:42,84 30 15:21:42
Omgang 5 17:09,82 36,88 km/t 1:21:52,67 15 15:38:52
Omgang 6 15:54,88 39,77 km/t 1:37:47,55 26 15:54:47
Omgang 7 14:35,45 43,38 km/t 1:52:23,09 23 16:09:23
 
Omgangstider
Andre resultater for Tim
ArrangementDistancePlaceringNettotid
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 10,5 KM242:26:50,96
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM142:44:37
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point15,6 KM136:41:14
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM212:42:00
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM261:00:05
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM1814:32
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb169500 Meter534:08:08
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup18,9 KM72:53:28
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM62:35:11
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP11,7 KM162:35:17
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI17,3 KM142:59:27,15
Bent Pedersen Cup 2022 #2 Tjæreborg60 KM31:27:45
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM202:21:01
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM23:11:17
Kolding BC Løbet 202215 KM92:35:53
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM302:35:28
Bent Pedersen Cup 2022 #1 Varde64 KM41:34:08
Visit Vejle løbet 202213 KM213:08:14
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM42:44:07
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM52:15:17
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM32:43:17
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM22:38:15
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM142:27:02
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM262:14:26
Middelfart 20218,4 KM202:12:45
Varde Classic 2021115 KM52:47:18
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 465,5 KM71:28:20
Vejle CK 202113 KM112:34:17
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM396:44:41
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM462:41:28
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM711:02:08
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM5614:39
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 358 KM91:22:18
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 211,6 KM81:23:56
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM5342:17
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 165,5 KM11:16:47
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM262:49:10
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2647:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM2620:43,92
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM211:47:25,11
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1,48 KM2044:02
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM271:57:39
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM103:30:38
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM582:40:01
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM292:42:26
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM356:42:17
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM432:39:06
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM441:05:40
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM441:05:40
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3315:05
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM272:19:49
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk