Frederik Christensen
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 4 etape 2.års(U19)
Omgange 7
Samlet tid 1:52:19,07
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 73,85 km
Distance (omgang) 10,55 km
Gennemsnit omgang 16:02,71
39,45 km/t
Hurtigste omgang 14:30,76
43,62 km/t
Langsomste omgang 17:24,68
36,36 km/t
Deltager (#70)
Frederik Christensen
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 16:08,67 39,21 km/t 16:08,67 20 14:33:08
Omgang 2 17:24,68 36,36 km/t 33:33,35 21 14:50:33
Omgang 3 16:21,87 38,68 km/t 49:55,22 25 15:06:55
Omgang 4 14:47,91 42,77 km/t 1:04:43,14 33 15:21:43
Omgang 5 17:10,81 36,84 km/t 1:21:53,96 25 15:38:53
Omgang 6 15:54,28 39,80 km/t 1:37:48,24 32 15:54:48
Omgang 7 14:30,76 43,62 km/t 1:52:19,07 16 16:09:19
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM132:45:35
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM43:06:47
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM182:57:47
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM252:08:31,45
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2747:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM519:22,42
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM141:47:25,11
ABC / PI 202011 KM152:04:33
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM62:10:54
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM242:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM1729:25,28
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM382:30:31
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM112:22:26
Herning JFM TT 202027 KM734:31
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-828:46
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM391:06:48
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM62:24:40
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM814:07
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM221:44:14
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM152:12:07
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM91:57:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM241:57:04
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM232:04:39
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM592:20:57
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM82:33:35
Integoløbet Hedensted 11,23 KM141:54:44
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk