Jonas Larsen
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Resultat

Udgået under løbet


Distance 4 etape 2.års(U19)
Omgange 5
Detaljer
Distance i alt 52,75 km
Distance (omgang) 10,55 km
Gennemsnit omgang 14:59,07
42,24 km/t
Hurtigste omgang 5:15,31
120,45 km/t
Langsomste omgang 19:18,18
32,79 km/t
Deltager (#72)
Jonas Larsen
Team Vifra Kvickly Odder Junior
Danmark
Mand, 17 år (18 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 16:10,14 39,15 km/t 16:10,14 14:33:10
Omgang 2 17:22,40 36,44 km/t 33:32,54 14:50:32
Omgang 3 16:49,32 37,63 km/t 50:21,87 15:07:21
Omgang 4 19:18,18 32,79 km/t 1:09:40,05 15:26:40
Omgang 5 5:15,31 120,45 km/t 1:14:55,37 15:31:55
 
Omgangstider
Andre resultater for Jonas
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM392:37:38
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM172:21:01
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM153:16:48
Hobro løbet 202214,4 KM122:33:10
Kolding BC Løbet 202215 KM182:37:41
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM282:35:28
Visit Vejle løbet 202213 KM193:02:01
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM72:44:08
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM82:15:17
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring21,4 KM22:43:17
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM102:52:00
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM136:03,16
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM52:14:57
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM101:52:14
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM152:18:28
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM738:13
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM222:59:37,68
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM262:18:58
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM432:51:19
Odder CK25,3 KM62:34:26
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM102:27:02
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM1336:27,38
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM342:23:49
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM1636:11,19
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM813:03:20
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM991:06:23
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM3014:18
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM553:23:00
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM3440:41
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM222:49:03
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM473:29:01
Slagelseløbet 202128,32 KM442:56:47,64
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM293:03:23
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM3250:18,01
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM1419:54,50
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM422:09:04,00
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM302:45:39,99
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM3230:11,94
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM492:40:01
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM332:22:35
Herning JFM TT 202027 KM2537:29
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM322:14:04
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM3934:45
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM432:36:15
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM321:04:18
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM311:04:18
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3515:07
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM381:59:01
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM142:12:07
Hobro løbet 201925,3 KM181:58:13
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM272:01:42
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM221:57:03
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM522:17,34
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM151:51:50
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM2420:19,01
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM42:04:03
CK Aarhus18,2 KM162:07:48
Randers Bike Week #415,5 KM302:02:55
Randers Bike Week #415,5 KM302:02:55
Randers Bike Week #312,4 KM572:32:34
Randers Bike Week #312,4 KM572:32:34
Randers Bike Week #215,4 KM291:56:35
Randers Bike Week #215,4 KM291:56:35
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM715:09
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM715:09
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM613:01:50
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM4734:05
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM101:33:19
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM202:02:26
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM281:44:53
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM362:00:33
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM212:24:50
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM132:43:18
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM192:06:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM301:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM301:46:05
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM411:32:45
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM162:00:24
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM221:51:21
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM252:01:15
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM272:03:58
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM232:07:09
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM351:54:19
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM252:13:01
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk