Mathias Møller Jørgensen
Team Herning CK Junior
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance 4 etape 2.års(U19)
Omgange 7
Samlet tid 1:54:16,82
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 73,85 km
Distance (omgang) 10,55 km
Gennemsnit omgang 16:19,54
38,77 km/t
Hurtigste omgang 15:09,27
41,77 km/t
Langsomste omgang 18:17,70
34,60 km/t
Deltager (#61)
Mathias Møller Jørgensen
Team Herning CK Junior
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 15:09,27 41,77 km/t 15:09,27 6 14:32:09
Omgang 2 15:38,23 40,48 km/t 30:47,51 2 14:47:47
Omgang 3 16:02,15 39,47 km/t 46:49,66 1 15:03:49
Omgang 4 16:33,11 38,24 km/t 1:03:22,78 1 15:20:22
Omgang 5 15:53,35 39,84 km/t 1:19:16,13 3 15:36:16
Omgang 6 16:42,98 37,87 km/t 1:35:59,12 8 15:52:59
Omgang 7 18:17,70 34,60 km/t 1:54:16,82 33 16:11:16
 
Omgangstider
Andre resultater for Mathias Møller
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM5336:38,28
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM723:28:22
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM1841:03
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM72:55:52,66
CK FIX Linjeløb 202114,6 KM72:46:58,23
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM192:18:39
Hobro løbet 202114,4 KM32:10:43
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM2438:04,48
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1419:07,01
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM71:00:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM223:05:04
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM331:20:13
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM483:17:08
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM335:05,47
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM393:23:58
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM101:57:44,63
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM303:09:05
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM392:26:05,93
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM4250:18,01
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM3021:18,54
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM81:47:25,11
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM121:51:34
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM163:31:04
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM342:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM3130:11,86
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM121:34:35
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM442:39:49
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM122:22:26
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM332:16:23
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-1028:46
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM193:02:38
Hobro løbet 201925,3 KM152:26:49
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM41:57:55
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM121:53:49
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM1723:17,89
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM82:04:39
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM82:01:29
Randers Bike Week #215,4 KM542:36:05
Randers Bike Week #215,4 KM542:36:05
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM2015:41
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM2015:41
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM7636:00
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM162:02:04
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM101:55:48
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM11:37:45
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM81:54:38
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM81:44:22
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM42:06:56
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM31:32:28
Integoløbet Hedensted 11,23 KM111:54:44
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM211:51:21
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM31:45:09
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM132:03:50
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -642:16
Randers Bike Week #44,2 KM11:10:08
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM206:12:04
Randers Bike Week #312,4 KM182:03:25
Randers Bike Week #215,5 KM282:22:28
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM2336:11
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM302:18:46
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM1422:34
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM61:32:42
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM1119:49
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM201:55:20
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM2421:30
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM311:55:58
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM162:00:27
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM221:50:55
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM121:56:05
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM412:00:41
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk