Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 4 etape 2.års(U17) |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 1:23:07,69 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:23:00 |
Dato | 2. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 52,75 km |
Distance (omgang) | 10,55 km |
Gennemsnit omgang | 16:37,53 38,07 km/t |
Hurtigste omgang | 15:49,32 40,01 km/t |
Langsomste omgang | 17:12,03 36,80 km/t |
Deltager (#135)
Victor Vad | |
Ordrup Cykle Club | |
Danmark | |
Mand, 16 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 17:01,02 | 37,20 km/t | 17:01,02 | 19 | 12:40:01 | |||
Omgang 2 | 16:22,63 | 38,65 km/t | 33:23,66 | 17 | 12:56:23 | |||
Omgang 3 | 16:42,70 | 37,88 km/t | 50:06,36 | 17 | 13:13:06 | |||
Omgang 4 | 17:12,03 | 36,80 km/t | 1:07:18,37 | 18 | 13:30:18 | |||
Omgang 5 | 15:49,32 | 40,01 km/t | 1:23:07,69 | 16 | 13:46:07 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Victor
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 2 | 5 omgange | 2:56:21,40 | 43,89 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 8 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 5 | 5 omgange | 2:46:03 | 44,80 km/t | 1:20 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 15 | 8 omgange | 2:29:37,67 | 42,99 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 8 | 7 omgange | 2:39:36 | 41,05 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 3 | 9 omgange | 2:35:36 | 43,03 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 9 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 8 | 13:25 | 13:25 | 47,38 km/t | 1:15 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 33 | 3:02:53 | 3:02:52 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 9 | 5 omgange | 2:28:59 | 46,31 km/t | 1:17 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 12 | 9 omgange | 2:41:36 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 7 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 11 | 6 omgange | 2:51:42 | 40,25 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 9 | 7:48:15 | 7:48:15 | 16,84 km/t | 3:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 21 | 8 omgange | 3:15:18 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 12 | 5 omgange | 1:52:38 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 4 | 15:44,33 | 15:42,13 | 48,91 km/t | 1:13 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 24 | 16 omgange | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 14 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 12 | 7 omgange | 2:09:42 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 5 | 12 omgange | 2:49:01 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 16 | 12 omgange | 2:25:39 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 2 | 1:05:29 | 1:05:29 | 38,39 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 7 | 1 omgange | 7:32 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 7 | 7 omgange | 3:00:14,05 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 21 | 4 omgange | 2:15:28,86 | 44,82 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 12 | 32:50,21 | 32:50,21 | 46,23 km/t | 1:17 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 6 | 7 omgange | 2:19:08,67 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 6 | 9 omgange | 2:09:16,73 | 43,02 km/t | 1:23 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 11 | 33:57,17 | 33:56,25 | 45,97 km/t | 1:18 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 7 | 15 omgange | 1:38:23,16 | 0,09 km/t | 10:55:54 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 25 KM | 9 | 33:26 | 33:26 | 44,86 km/t | 1:20 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 31 | 10 omgange | 2:35:20,45 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 18 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 22 | 7 omgange | 2:20:56,67 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 22 | 36:00,66 | 36:00,66 | 43,32 km/t | 1:23 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 1 | 7 omgange | 2:21:59,02 | - | - |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 12 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 3 | 5 omgange | 1:39:45,05 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 7 | 7 omgange | 1:49:04 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 20 | 20:01,51 | 20:01,51 | 45,24 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 28 | 5 omgange | 3:34:19 | 21,84 km/t | 2:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 19 | 4:53:29 | 4:53:29 | 3,19 km/t | 18:48 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 21 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 42 | 15:23 | 15:23 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 1 | 5 omgange | 1:39:17,54 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 1 | 7 omgange | 1:40:22,31 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 5 | 6 omgange | 1:33:33,39 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 3 | 2 omgange | 1:22:22,14 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 14 | 5 omgange | 1:46:26 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 4 | 3 omgange | 1:48:00 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 18 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 28 | 18 omgange | 45:28,01 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 13 | 21:51,52 | 21:51,52 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 10 | 8 omgange | 1:32:18,46 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 3 | 5 omgange | 1:42:13,31 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 11 | 2 omgange | 1:20:29,38 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 9 | 3 omgange | 1:45:30 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 25 | 3 omgange | 2:18:56 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 19 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 34 | 22:43,12 | 22:43,12 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 13 | 3 omgange | 1:20:18 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 13 | 3 omgange | 1:20:18 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 14 | 7 omgange | 1:14:31 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 14 | 7 omgange | 1:14:31 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 20 | 8:35 | 8:35 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 20 | 8:35 | 8:35 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 10 | 4 omgange | 58:18 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 11 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 6 | 3 omgange | 1:13:29 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 14 | 2 omgange | 27:58 | 11,15 km/t | 5:22 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 26 | 3 omgange | 55:02 | 34,34 km/t | 1:44 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 22 | 3 omgange | 1:15:53 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 17 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 28 | 3 omgange | 1:21:06 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk