Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Master Herre A |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:05:09,19 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:00:00 |
Dato | 13. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 86,5 km |
Distance (omgang) | 17,3 km |
Gennemsnit omgang | 25:01,83 41,47 km/t |
Hurtigste omgang | 24:20,59 42,64 km/t |
Langsomste omgang | 25:53,23 40,10 km/t |
Deltager (#117)
Tommy Hass | |
DCR - Ballerup | |
Danmark | |
Mand, 47 år (50 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 25:53,23 | 40,10 km/t | 25:53,23 | 43 | 08:25:53 | |||
Omgang 2 | 25:02,36 | 41,45 km/t | 50:55,60 | 41 | 08:50:55 | |||
Omgang 3 | 24:20,59 | 42,64 km/t | 1:15:16,19 | 39 | 09:15:16 | |||
Omgang 4 | 25:03,64 | 41,42 km/t | 1:40:19,84 | 41 | 09:40:19 | |||
Omgang 5 | 24:49,35 | 41,82 km/t | 2:05:09,19 | 19 | 10:05:09 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Tommy
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Hansens Cykelløb 2023 | 12-08-2023 | 146 KM | 69 | 5:19:22 | 5:19:22 | 27,43 km/t | 2:11 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 11 | 6 omgange | 2:46:47,44 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 18 | 10 omgange | 2:13:56,12 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 20 | 4 omgange | 2:25:46,99 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 19 | 7 omgange | 2:25:06,78 | 40,52 km/t | 1:28 min/km |
Gribben Gravel 2022 - powered by GripGrab | 30-10-2022 | 75 KM | 50 | 1 omgange | 2:33:58,63 | 29,23 km/t | 2:03 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 2 | 6 omgange | 2:40:53,83 | 38,71 km/t | 1:33 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 15 | 6 omgange | 2:40:41,25 | 39,43 km/t | 1:31 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 1 | 6 omgange | 2:47:28,11 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 14 | 7 omgange | 2:18:50,76 | 42,35 km/t | 1:25 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 10 | 6 omgange | 2:43:17,70 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Gribben Gravel 2021 | 31-10-2021 | 75 KM | 18 | 1 omgange | 2:22:25,72 | 31,59 km/t | 1:53 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 11 | 10 omgange | 2:36:03,45 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 6 | 7 omgange | 2:11:10,44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 5 | 9 omgange | 2:36:27 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 10 | 7 omgange | 2:22:12,44 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 15 | 9 omgange | 2:14:43,86 | 41,28 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 12 | 8 omgange | 2:02:38,38 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 4 | 6 omgange | 2:29:10,03 | 42,48 km/t | 1:24 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 4 | 7 omgange | 2:20:21,88 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 20 | 4 omgange | 2:44:11,99 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 8 | 7 omgange | 1:33:18 | 38,71 km/t | 1:33 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 10 | 4 omgange | 2:44:11 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 4 | 11 omgange | 2:22:44 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 10 | 4 omgange | 2:55:37 | 37,72 km/t | 1:35 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 33 | 6 omgange | 2:28:14 | 36,43 km/t | 1:38 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:50:48 | 41,80 km/t | 1:26 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 23 | 7 omgange | 2:41:07 | 37,28 km/t | 1:36 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 5 | 4 omgange | 2:48:50 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 13 | 4 omgange | 2:34:34 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes 71726383 // jrj004@icloud.com