Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Master Herre A |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:05:08,76 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:00:00 |
Dato | 13. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 86,5 km |
Distance (omgang) | 17,3 km |
Gennemsnit omgang | 25:01,75 41,47 km/t |
Hurtigste omgang | 24:15,25 42,80 km/t |
Langsomste omgang | 25:52,48 40,12 km/t |
Deltager (#121)
Christian Oldenborg | |
Ordrup Cykle Club | |
Danmark | |
Mand, 54 år (57 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 25:52,48 | 40,12 km/t | 25:52,48 | 35 | 08:25:52 | |||
Omgang 2 | 25:00,13 | 41,52 km/t | 50:52,62 | 28 | 08:50:52 | |||
Omgang 3 | 24:15,25 | 42,80 km/t | 1:15:07,87 | 4 | 09:15:07 | |||
Omgang 4 | 25:08,81 | 41,28 km/t | 1:40:16,68 | 22 | 09:40:16 | |||
Omgang 5 | 24:52,08 | 41,74 km/t | 2:05:08,76 | 14 | 10:05:08 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Christian
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 4 | 4 omgange | 2:29:45 | 32,21 km/t | 1:51 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 17 | 6 omgange | 2:46:48,11 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 28 | 10 omgange | 2:13:58,24 | 42,10 km/t | 1:25 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 6 | 8 omgange | 2:31:13 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 8 | 5 omgange | 2:51:02 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 19 | 6 omgange | 3:00:15 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 17 | 6 omgange | 2:34:45,76 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 33 | 4 omgange | 2:25:51,25 | - | - |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 2 | 7 omgange | 1:03:10 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 11 | 7 omgange | 54:47 | 19,16 km/t | 3:07 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 5 | 10 omgange | 58:50 | 15,30 km/t | 3:55 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 6 | 12 omgange | 56:35 | 19,08 km/t | 3:08 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09-10-2022 | - | 2 | 9 omgange | 55:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2022 | - | 5 | 8 omgange | 48:47 | 0,00 km/t | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 8 | 4 omgange | 2:36:48,23 | 39,49 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 14 | 10 omgange | 2:08:52 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 15 | 5 omgange | 2:57:59 | 41,80 km/t | 1:26 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 12 | 9 omgange | 2:16:08,85 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 4 | 10 omgange | 2:18:52,77 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 1 | 5 omgange | 2:25:32 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 6 | 7 omgange | 2:10:58,79 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 15 | 7 omgange | 2:18:51,56 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 13 | 6 omgange | 2:43:21,24 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 6 | 4 omgange | 2:42:53 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:11:10,11 | 42,91 km/t | 1:23 min/km |
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck | 28-08-2021 | 2 KM | 9 | 16 omgange | 53:10,92 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 5 | 21 omgange | 56:38,17 | 44,49 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 4 | 36:39,07 | 36:39,07 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 2 | 8 omgange | 2:15:44 | 39,82 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 3 | 6 omgange | 2:27:58 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 4 | 6:10:57 | 6:10:57 | 2,52 km/t | 23:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 7 | 8 omgange | 2:32:11 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 4 | 9 omgange | 56:00 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 16 | 14:55 | 14:55 | 42,63 km/t | 1:24 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 6 | 7 omgange | 2:22:11,69 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 4 | 9 omgange | 2:11:36,93 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 13 | 10 omgange | 2:16:19,49 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 8 | 8 omgange | 2:02:05,29 | 41,28 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 3 | 4 omgange | 2:17:07 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 8 | 4 omgange | 2:42:00,46 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 9 | 8 omgange | 2:27:33 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 19 | 5 omgange | 2:59:42 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 9 | 7 omgange | 2:42:53 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 20 | 6 omgange | 2:30:35,63 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 13 | 7 omgange | 2:22:20,17 | 39,84 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 14 | 4 omgange | 2:41:03,27 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 6 | 3 omgange | 2:18:16 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 1:56:19 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 26 | 6 omgange | 2:19:33 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 13 | 5 omgange | 2:52:50 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 24 | 7 omgange | 2:41:07 | 37,28 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 4 omgange | 2:06:00 | 36,19 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 27 | 4 omgange | 1:46:59 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 2 | 4 omgange | 2:23:12 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 13 | 4 omgange | 2:08:37 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 14 | 3 omgange | 1:45:43 | 39,16 km/t | 1:31 min/km |
Gran Fondo Denmark 2018 | 24-06-2018 | 178 KM | 131 | 4:55:32 | 4:55:32 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 16 | 6 omgange | 2:14:06 | 38,12 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 45 | 4 omgange | 2:16:48 | 41,75 km/t | 1:26 min/km |
Copenhagen Gran Fondo 2014 | 30-05-2014 | 25,5 KM | 110 | 37:23 | 37:23 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes 71726383 // jrj004@icloud.com