Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | C |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:24:17,36 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:33:00 |
Dato | 13. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 86,5 km |
Distance (omgang) | 17,3 km |
Gennemsnit omgang | 28:51,47 35,97 km/t |
Hurtigste omgang | 25:43,78 40,34 km/t |
Langsomste omgang | 35:36,36 29,15 km/t |
Deltager (#43)
Sebastian F RASMUSSEN | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Mand, 25 år (28 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 35:36,36 | 29,15 km/t | 35:36,36 | 38 | 11:08:36 | |||
Omgang 2 | 25:46,67 | 40,27 km/t | 1:01:23,04 | 38 | 11:34:23 | |||
Omgang 3 | 25:43,78 | 40,34 km/t | 1:27:06,82 | 38 | 12:00:06 | |||
Omgang 4 | 27:50,83 | 37,27 km/t | 1:54:57,65 | 38 | 12:27:57 | |||
Omgang 5 | 29:19,71 | 35,39 km/t | 2:24:17,36 | 38 | 12:57:17 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Sebastian F
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 26 | 10 omgange | 2:05:42 | 41,05 km/t | 1:27 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 17 | 4 omgange | 2:19:56 | 42,53 km/t | 1:24 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 9 | 4 omgange | 2:37:16 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 9 | 6 omgange | 2:33:26 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 24 | 5 omgange | 2:09:55 | 34,63 km/t | 1:43 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 6 | 6 omgange | 2:16:02 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 9 | 4 omgange | 2:06:34 | 43,61 km/t | 1:22 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 10 | 7 omgange | 2:15:28 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 12 | 6 omgange | 2:32:34 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 17 | 4 omgange | 2:14:10 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 10 | 6 omgange | 1:55:17 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 23 | 6 omgange | 2:21:22 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 27 | 6 omgange | 2:37:34,91 | 40,21 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 3 | 4 omgange | 2:25:57,91 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 15 | 35:39,99 | 35:39,99 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 11 | 4 omgange | 2:20:21 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 23 | 10 omgange | 2:02:17 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 10 | 4 omgange | 2:37:24 | 38,57 km/t | 1:33 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 12 | 8 omgange | 1:39:20 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 18 | 4 omgange | 2:32:19 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 10 | 6 omgange | 2:30:02 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 9 | 6:19:30 | 6:19:30 | 2,47 km/t | 24:19 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 14 | 8 omgange | 2:36:34 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 18 | 9 omgange | 57:16 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 19 | 15:38 | 15:38 | 40,68 km/t | 1:28 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 14 | 8 omgange | 2:49:14 | 34,03 km/t | 1:45 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 21 | 4 omgange | 2:18:58 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 22 | 8 omgange | 2:23:29 | 39,14 km/t | 1:31 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 23 | 9 omgange | 1:59:46 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 13 | 6 omgange | 2:54:59 | 37,65 km/t | 1:35 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 10 | 6 omgange | 2:12:36 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 12 | 6 omgange | 2:19:56 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 17 | 4 omgange | 2:15:48 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 15 | 7 omgange | 2:32:45 | 35,74 km/t | 1:40 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 15 | 42:08,13 | 42:08,13 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 21 | 4 omgange | 2:17:37 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 15 | 4 omgange | 2:48:10 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 9 | 41:28,11 | 41:28,11 | 19,82 km/t | 3:01 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 15 | 7 omgange | 2:21:14 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 20 | 6:47:02 | 6:47:02 | 2,30 km/t | 26:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 24 | 8 omgange | 2:48:07 | 35,40 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 35 | 9 omgange | 1:02:11 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 32 | 15:50 | 15:50 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 18 | 4 omgange | 2:27:40 | 35,10 km/t | 1:42 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 14 | 4 omgange | 2:43:19 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 22 | 4 omgange | 2:29:46 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 18 | 8 omgange | 2:24:16 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 34 | 4 omgange | 2:39:44 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 25 | 7 omgange | 2:46:28 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 22 | 8 omgange | 2:26:53 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 8 | 36 omgange | 43:29 | 49,66 km/t | 1:12 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 7 | 40:20 | 40:20 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 17 | 7 omgange | 3:03:24 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 14 | 0:00 | 6:45:38 | 2,31 km/t | 26:00 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 15 | 8 omgange | 2:27:48 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 23 | 9 omgange | 59:07 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 15 | 15:19 | 15:19 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 4 | 11 omgange | 2:35:36 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 15 | 4 omgange | 2:36:53 | 38,70 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 18 | 5 omgange | 2:16:29 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 11 | 40:06,03 | 40:06,03 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 11 | 38:27,93 | 38:27,93 | 39,00 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 17 | 5 omgange | 2:29:26 | 37,94 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 9 | 6 omgange | 2:23:38 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 7 omgange | 2:51:16 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 | 7 omgange | 2:51:16 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 7 | 8 omgange | 2:35:14 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 15 | 8 omgange | 2:35:14 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 16 | 7 omgange | 2:56:25 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 29 | 7 omgange | 2:56:25 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 16 | 16:39 | 16:39 | 38,19 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 34 | 16:39 | 16:39 | 38,19 km/t | 1:34 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 11 | 4 omgange | 2:40:47 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 19 | 6 omgange | 2:17:10 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 25 | 4 omgange | 2:23:26 | 39,82 km/t | 1:30 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 11 | 5 omgange | 2:45:07 | 34,52 km/t | 1:44 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 13 | 7 omgange | 2:25:46 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 17 | 6 omgange | 2:40:22 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 17 | 5 omgange | 2:35:04 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 36 | 6 omgange | 2:50:39 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 30 | 4 omgange | 2:22:16 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 18 | 6 omgange | 1:11:37 | 13,07 km/t | 4:35 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 41 | 8 omgange | 50:59 | 21,65 km/t | 2:46 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 20 | 11 omgange | 2:36:59 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 15 | 3 omgange | 2:05:58 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 14 | 4 omgange | 2:39:17 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 23 | 5 omgange | 2:27:18 | 38,49 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 11 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 14 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 15 | 0:00 | 7:34:43 | 0,55 km/t | 1:48:15 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 24 | 7 omgange | 2:23:18 | 36,34 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 15 | 7 omgange | 2:23:18 | 36,34 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 24 | 7 omgange | 3:34:47 | 30,31 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 14 | 7 omgange | 3:27:04 | 31,44 km/t | 1:54 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 20 | 4 omgange | 2:39:45 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 54 | 4 omgange | 2:16:37 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 22 | 4 omgange | 2:29:38 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes 71726383 // jrj004@icloud.com