Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | B |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:27:18,75 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:07:00 |
Dato | 15. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 105,6 km |
Distance (omgang) | 17,6 km |
Gennemsnit omgang | 24:33,12 43,01 km/t |
Hurtigste omgang | 23:32,66 44,85 km/t |
Langsomste omgang | 26:36,78 39,68 km/t |
Deltager (#1)
Jacob Christian Vestergaard | |
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg | |
Danmark | |
Mand, 18 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 24:26,64 | 43,20 km/t | 24:26,64 | 6 | 08:31:26 | |||
Omgang 2 | 24:26,32 | 43,21 km/t | 48:52,97 | 20 | 08:55:52 | |||
Omgang 3 | 23:32,66 | 44,85 km/t | 1:12:25,63 | 12 | 09:19:25 | |||
Omgang 4 | 24:04,73 | 43,86 km/t | 1:36:30,36 | 3 | 09:43:30 | |||
Omgang 5 | 24:11,60 | 43,65 km/t | 2:00:41,96 | 7 | 10:07:41 | |||
Omgang 6 | 26:36,78 | 39,68 km/t | 2:27:18,75 | 15 | 10:34:18 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Christian
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 33 | 5 omgange | 2:43:19 | 45,55 km/t | 1:19 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 3 | 5 omgange | 3:06:15 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 14 | 10 omgange | 1:58:36 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 35 | 4 omgange | 2:36:33 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 28 KM | 8 | 38:26 | 38:26 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 14 | 10 omgange | 2:25:55,88 | 43,17 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 20 | 7 omgange | 2:44:42 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 16 | 6:41:29 | 6:41:29 | 2,33 km/t | 25:44 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 19 | 9 omgange | 2:42:00 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 47 | 10 omgange | 1:00:12 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 22 | 14:35 | 14:35 | 43,59 km/t | 1:22 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 42 | 4:04:27 | 4:04:26 | 41,61 km/t | 1:26 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 15 | 6 omgange | 2:58:48 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 33 | 9 omgange | 2:42:49 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 35 | 5 omgange | 2:37:30 | 45,33 km/t | 1:19 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 34 | 11 omgange | 2:21:01 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 13 | 7 omgange | 3:16:40 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 10 | 5 omgange | 2:34:38 | 44,62 km/t | 1:20 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 5 | 7 omgange | 2:58:47 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 4 | 7 omgange | 3:02:58,17 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 8 | 36:09,91 | 36:09,91 | 43,14 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 19 | 5 omgange | 2:51:15 | 40,29 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 5 | 6 omgange | 2:40:14 | 39,99 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 8 | 5 omgange | 1:48:18 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 3 | 38:15 | 38:15 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 18 | 12 omgange | 2:27:24 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 13 | 4 omgange | 2:42:59 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 10 | 6 omgange | 2:03:44 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 16 | 5 omgange | 3:12:03 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 4 | 37:46,34 | 37:46,34 | 21,76 km/t | 2:45 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 13 | 11 omgange | 2:31:01 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 8 | 2 omgange | 33:32 | 40,29 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 4 | 9 omgange | 2:43:00 | 41,08 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 31 | 10 omgange | 1:09:50 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 15 | 14:32 | 14:32 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 5 | 6 omgange | 3:18:59 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 7 | 4 omgange | 2:32:42 | 40,08 km/t | 1:29 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 23 | 8 omgange | 1:59:48,10 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 23 | 5 omgange | 2:53:47 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 17 | 5 omgange | 2:54:36 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 12 | 8 omgange | 2:59:06 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 2 | 9 omgange | 2:38:35 | 41,54 km/t | 1:26 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 20 | 6 omgange | 2:26:24,41 | 42,54 km/t | 1:24 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 22 | 7 omgange | 2:05:13,69 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 17 | 21 omgange | 44:44 | 28,16 km/t | 2:07 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 27 | 4 omgange | 2:34:30,41 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 18 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 37 | 5 omgange | 2:45:05 | 41,98 km/t | 1:25 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 46 | 31:14,04 | 31:14,04 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 35 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 60 | 4 omgange | 2:40:01 | 41,39 km/t | 1:26 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 28 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 13 | 35:23 | 35:23 | 45,78 km/t | 1:18 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 27 | 6 omgange | 2:07:41 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 14 | 2 omgange | 28:46 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 5 omgange | 1:24:28 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 22 | 7 omgange | 2:48:39 | 38,85 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 17 | 0:00 | 6:36:46 | 2,36 km/t | 25:26 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 16 | 8 omgange | 2:29:41 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 29 | 10 omgange | 1:03:51 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 28 | 10 omgange | 1:03:51 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 22 | 13 omgange | 3:07:25 | 35,79 km/t | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 20 | 4 omgange | 2:57:54 | 37,23 km/t | 1:36 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 21 | 4 omgange | 3:08:08 | 32,27 km/t | 1:51 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 12 | 6 omgange | 2:39:33 | 41,51 km/t | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 19 | 36:44,82 | 36:44,82 | 43,11 km/t | 1:23 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 14 | 36:29,06 | 36:29,06 | 41,11 km/t | 1:27 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 10 | 6 omgange | 3:07:52 | 34,87 km/t | 1:43 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 11 | 6 omgange | 2:28:08 | 36,45 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 23 | 7 omgange | 2:45:50 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 34 | 9 omgange | 2:44:07 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 23 | 8 omgange | 3:02:05 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 42 | 15:06 | 15:06 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 29-06-2019 | 130 KM | 47 | 3:01:34 | 3:01:33 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 53 | 34:18 | 34:18 | 43,72 km/t | 1:22 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 51 | 5 omgange | 3:33:16 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 39 | 7 omgange | 2:34:58 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 37 | 7 omgange | 2:44:22 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 12 | 8 omgange | 2:42:01 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 25 | 7 omgange | 3:14:57 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 38 | 6 omgange | 2:35:06 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 53 | 4 omgange | 2:12:18 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 56 | 5 omgange | 2:47:49 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 17 | 6 omgange | 3:05:51 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 32 | 5 omgange | 3:02:12 | 37,87 km/t | 1:35 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 46 | 8 omgange | 1:54:39 | 36,00 km/t | 1:39 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 38 | 3 omgange | 2:20:33 | 35,22 km/t | 1:42 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 33 | 3 omgange | 2:06:27 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 24 | 3 omgange | 2:01:31 | 34,81 km/t | 1:43 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 29 | 4 omgange | 2:13:46 | 33,91 km/t | 1:46 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 38 | 6 omgange | 1:46:02 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 40 | 1:14:30 | 21:30 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 35 | 2:09:12 | 22:12 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 25 | 7 omgange | 1:44:52 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 49 | 4 omgange | 2:04:37 | 34,28 km/t | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 40 | 3 omgange | 2:00:09 | 32,06 km/t | 1:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: Jørgen Hertz 41747816 // jhertz68@gmail.com