ABC Linjeløb 2021

ABC Linjeløb 2021

Results

Jacob Fredslund Larsen
Sydkystens Cycling
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:27:15,97
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 7 af 20
Mænd 7 af 20
Point
Point 5
Detaljer
Distance i alt 105,6 km
Distance (omgang) 17,6 km
Gennemsnit omgang 24:32,66
43,02 km/t
Hurtigste omgang 23:35,17
44,77 km/t
Langsomste omgang 26:35,42
39,71 km/t
Deltager (#131)
Jacob Fredslund Larsen
Sydkystens Cycling
Danmark
Mand, 20 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 24:28,34 43,15 km/t 24:28,34 15 08:31:28
Omgang 2 24:22,67 43,32 km/t 48:51,01 13 08:55:51
Omgang 3 23:35,17 44,77 km/t 1:12:26,18 17 09:19:26
Omgang 4 24:04,24 43,87 km/t 1:36:30,42 4 09:43:30
Omgang 5 24:10,12 43,69 km/t 2:00:40,54 2 10:07:40
Omgang 6 26:35,42 39,71 km/t 2:27:15,97 7 10:34:15
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Fredslund
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM482:45:28,34
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-1526:00
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021-2341:56
CK FIX Linjeløb 202114 Meter102:53:28,57
Hobro løbet 202114,4 KM192:03:45
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck2 KM851:05,17
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 20212 KM152:39,02
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM735:10,05
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM631:56
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM273:19:46
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM71:04:12
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM413:54
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM101:58:52,33
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM152:47:31
Slagelseløbet 202128,32 KM42:37:13,03
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM92:22:01
Frederikshøj Windowmaster løbet 202112,2 KM152:38:53
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM42:26:18,38
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM132:04:16,28
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM142:15:30,89
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM844:43
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM202:34:26,71
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus3 KM1422:40
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM2752:28
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM92:50:08
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM21:33:51
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM242:43:11
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202029 KM1040:03
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM92:15:35
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM42:52:12
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM36:28:36
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM102:27:48
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM354:15
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM414:28
DCU virtuel TT landevejs-cup #1 - Klassikeren20 KM130:54
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM255:55
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM615:17
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM261:10:41
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM182:57:30
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM323:01:14
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM4133:56
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM332:34:58
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM312:37:37
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM482:36:52
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM472:12:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM282:37:35
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM4129:04
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM5425:58
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM312:25:17
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM272:51:08
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM412:29:18
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM372:39:26
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM402:52:14
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM213:03:18
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM572:49:56
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM172:34:06
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM232:58:23
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Jørgen Hertz 41747816 // jhertz68@gmail.com