Resultat
9 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | B |
Omgange | 9 |
Samlet tid | 2:53:44,19 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 14:10:00 |
Dato | 27. juni 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 126 km |
Distance (omgang) | 14 km |
Gennemsnit omgang | 19:18,24 43,51 km/t |
Hurtigste omgang | 18:23,30 45,68 km/t |
Langsomste omgang | 20:23,70 41,19 km/t |
Deltager (#33)
Daniel Svingel | |
Horsens Amatør Cykleklub | |
Danmark | |
Mand, 26 år (29 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:23,30 | 45,68 km/t | 18:23,30 | 12 | 14:28:23 | |||
Omgang 2 | 18:25,96 | 45,57 km/t | 36:49,26 | 6 | 14:46:49 | |||
Omgang 3 | 18:59,30 | 44,24 km/t | 55:48,57 | 15 | 15:05:48 | |||
Omgang 4 | 19:43,81 | 42,57 km/t | 1:15:32,39 | 27 | 15:25:32 | |||
Omgang 5 | 19:05,05 | 44,02 km/t | 1:34:37,45 | 28 | 15:44:37 | |||
Omgang 6 | 18:26,74 | 45,54 km/t | 1:53:04,19 | 28 | 16:03:04 | |||
Omgang 7 | 19:59,50 | 42,02 km/t | 2:13:03,70 | 16 | 16:23:03 | |||
Omgang 8 | 20:23,70 | 41,19 km/t | 2:33:27,40 | 15 | 16:43:27 | |||
Omgang 9 | 20:16,78 | 41,42 km/t | 2:53:44,19 | 27 | 17:03:44 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 6 | 5 omgange | 3:07:25 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 21 | 8 omgange | 2:53:23 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 20 | 6 omgange | 3:36:21 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 4 | 7 omgange | 2:26:48 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 16 | 7 omgange | 2:41:29 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 39 | 9 omgange | 3:19:56 | 33,49 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 14 | 10 omgange | 59:35 | 42,29 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 35 | 14:54 | 14:54 | 42,66 km/t | 1:24 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 28 | 5 omgange | 2:33:54 | 44,83 km/t | 1:20 min/km |
GripGrab Grand Prix 2023 - Nørrebro CK | 17-06-2023 | 2,7 KM | 16 | 14 omgange | 51:41,18 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 33 | 11 omgange | 2:23:22,10 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 22 | 9 omgange | 2:42:28 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 47 | 5 omgange | 2:53:13 | 41,22 km/t | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 17 | 6 omgange | 2:52:45 | 40,01 km/t | 1:29 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 19 | 8 omgange | 2:44:18,68 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 5 | 7 omgange | 2:34:40 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 27 | 7 omgange | 2:59:35,87 | 41,16 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 26 | 4 omgange | 2:18:21,44 | 43,89 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 29 | 6 omgange | 2:49:24 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 39 | 4 omgange | 2:36:36 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
Varde Classic 2022 | 28-08-2022 | 115 KM | 5 | 2:44:03 | 2:44:03 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14-08-2022 | 143 KM | 2 | 3:54:49 | 3:54:49 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 13 | 7 omgange | 2:44:37 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 19 | 6:41:56 | 6:41:56 | 2,33 km/t | 25:45 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 27 | 9 omgange | 2:42:00 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 37 | 10 omgange | 1:00:05 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 45 | 15:14 | 15:14 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 2 | 11 omgange | 2:24:05,33 | 43,06 km/t | 1:23 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 12 | 6 omgange | 2:53:35 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 8 | 9 omgange | 2:34:43 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 4 | 7 omgange | 2:06:49 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 25 | 11 omgange | 2:21:01 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 8 | 7 omgange | 3:15:52 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 23 | 7 omgange | 2:37:50 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 17 | 9 omgange | 3:01:48 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 45 | 6 omgange | 2:32:19 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 5 | 5 omgange | 2:46:44 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 3 | 12 omgange | 2:22:41 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 5 | 6 omgange | 2:03:38 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 9 | 5 omgange | 2:26:03 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 17 | 9 omgange | 2:52:46 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 10 | 7 omgange | 2:47:57 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 16 | 7:27:47 | 7:27:47 | 2,09 km/t | 28:42 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 27 | 9 omgange | 3:19:46 | 33,52 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 27 | 10 omgange | 1:04:57 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 32 | 15:07 | 15:07 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 12 | 6 omgange | 3:30:23 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 9 | 5 omgange | 2:45:23 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 13 | 8 omgange | 2:11:41 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 29 | 8 omgange | 2:37:04 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 10 | 5 omgange | 2:47:30 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 1 | 9 omgange | 2:38:35 | 41,54 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 25 | 7 omgange | 2:09:43,91 | 40,14 km/t | 1:29 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 6 | 7 omgange | 2:14:59,59 | 42,00 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 33 | 4 omgange | 2:34:44,65 | 42,50 km/t | 1:24 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 16 | 2 omgange | 28:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 22 | 4 omgange | 2:26:28 | 41,45 km/t | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 7 | 6 omgange | 2:35:44 | 42,53 km/t | 1:24 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 5 | 7 omgange | 3:21:22 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 2 | 6 omgange | 1:52:04 | 38,87 km/t | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 11 | 6 omgange | 2:17:10 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 2 | 5 omgange | 2:32:19 | 37,42 km/t | 1:36 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 2 | 6 omgange | 2:37:12 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 3 | 4 omgange | 2:15:15 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 1 | 5 omgange | 2:30:13 | 39,34 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 29 | 4 omgange | 2:33:37 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 2 | 11 omgange | 2:26:57 | 38,62 km/t | 1:33 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 3 | 3 omgange | 1:51:54 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 11 | 6 omgange | 2:18:07 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 6 | 5 omgange | 2:24:23 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 2 | 6 omgange | 2:56:12 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jesper.thiesen@gmail.com