Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 21:01,09 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:25:00 |
Dato | 22. august 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 12 km |
Distance (omgang) | 2 km |
Gennemsnit omgang | 3:30,18 34,26 km/t |
Hurtigste omgang | 3:11,87 37,52 km/t |
Langsomste omgang | 3:41,41 32,52 km/t |
Deltager (#72)
Emil Huulgaard | |
Hvidovre Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 11 år (13 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 3:11,87 | 37,52 km/t | 3:11,87 | 5 | 08:28:11 | |||
Omgang 2 | 3:24,29 | 35,24 km/t | 6:36,17 | 5 | 08:31:36 | |||
Omgang 3 | 3:34,77 | 33,52 km/t | 10:10,94 | 5 | 08:35:10 | |||
Omgang 4 | 3:35,25 | 33,45 km/t | 13:46,20 | 5 | 08:38:46 | |||
Omgang 5 | 3:41,41 | 32,52 km/t | 17:27,62 | 4 | 08:42:27 | |||
Omgang 6 | 3:33,47 | 33,73 km/t | 21:01,09 | 5 | 08:46:01 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Emil
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 43 | 3 omgange | 1:00:51 | 31,95 km/t | 1:52 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 28 | 3 omgange | 59:01,61 | 31,41 km/t | 1:54 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 55 | 6 omgange | 1:43:14 | 27,37 km/t | 2:11 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 56 | 33:19 | 33:19 | 29,84 km/t | 2:00 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 25 | 2 omgange | 53:46,35 | 29,90 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 40 | 2 omgange | 1:08:26 | 27,35 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 39 | 2 omgange | 54:47 | 27,16 km/t | 2:12 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 39 | 6 omgange | 55:08 | 27,42 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 40 | 10:25 | 10:25 | 30,52 km/t | 1:57 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 29 | 4 omgange | 1:53:04 | 25,47 km/t | 2:21 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 36 | 3 omgange | 1:11:12 | 30,84 km/t | 1:56 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 38 | 2 omgange | 1:27:30 | 26,33 km/t | 2:16 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 61 | 3 omgange | 1:50:35 | 26,37 km/t | 2:16 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 61 | 5:44:51 | 5:44:51 | 7,62 km/t | 7:52 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 59 | 3 omgange | 1:46:05 | 26,64 km/t | 2:15 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 63 | 25:04,96 | 25:02,67 | 19,17 km/t | 3:07 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 58 | 3 omgange | 22:41 | 13,49 km/t | 4:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 62 | 2 omgange | 1:20:28 | 28,78 km/t | 2:05 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 23 | 3 omgange | 1:27:21,98 | 30,08 km/t | 1:59 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 24 | 5 omgange | 1:43:33 | 26,59 km/t | 2:15 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 24 | 5 omgange | 1:21:36 | 27,57 km/t | 2:10 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 26 | 42:09 | 42:09 | 52,18 km/t | 1:08 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 24 | 1 omgange | 7:58 | 20,33 km/t | 2:57 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 21 | 3 omgange | 1:15:31,30 | 31,70 km/t | 1:53 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 37 | 7 omgange | 1:33:45 | 24,64 km/t | 2:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 37 | 6 omgange | 1:06:59 | 26,87 km/t | 2:13 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 13,1 KM | 33 | 3 omgange | 1:19:32 | 29,65 km/t | 2:01 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 15 | 3 omgange | 45:33,27 | 28,84 km/t | 2:04 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 30 | 3 omgange | 52:50 | 29,29 km/t | 2:02 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 29 | 2 omgange | 41:30 | 31,22 km/t | 1:55 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 11 | 2 omgange | 39:54,17 | 30,98 km/t | 1:56 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 8,6 KM | 32 | 3 omgange | 58:01,63 | 26,68 km/t | 2:14 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 33 | 16:28,93 | 16:28,93 | 30,94 km/t | 1:56 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 20 | 2 omgange | 51:42,26 | 24,37 km/t | 2:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 22 | 2 omgange | 1:14:23 | 25,16 km/t | 2:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 22 | 3:20:36 | 3:20:36 | 4,67 km/t | 12:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 23 | 2 omgange | 57:40 | 25,80 km/t | 2:19 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 24 | 6 omgange | 58:14 | 25,96 km/t | 2:18 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 24 | 10:19 | 10:19 | 30,82 km/t | 1:56 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 13 | 2 omgange | 51:08 | 28,16 km/t | 2:07 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 10 | 2 omgange | 48:23 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 15 | 2 omgange | 49:45 | 28,22 km/t | 2:07 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 7,1 KM | 5 | 3 omgange | 42:54,37 | 29,79 km/t | 2:00 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 13 | 3 omgange | 58:08,51 | 28,39 km/t | 2:06 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 13 | 6 omgange | 34:59,78 | 28,60 km/t | 2:05 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 16 | 3 omgange | 51:20,45 | 26,29 km/t | 2:16 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 12 | 4 omgange | 30:36,97 | 31,36 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 18 | 19:52,97 | 19:52,97 | 30,18 km/t | 1:59 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 10 | 3 omgange | 49:59,84 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 9 | 2 omgange | 51:10,32 | 32,83 km/t | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 13 | 5 omgange | 58:29 | 28,21 km/t | 2:07 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 15 | 4 omgange | 39:47 | 30,16 km/t | 1:59 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 15 | 2 omgange | 58:21 | 26,94 km/t | 2:13 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 8 | 2 omgange | 56:28,60 | 28,47 km/t | 2:06 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 12 | 23:52,78 | 23:52,78 | 30,15 km/t | 1:59 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 8 | 2 omgange | 41:50,29 | 31,84 km/t | 1:53 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 17 | 3 omgange | 54:29 | 29,63 km/t | 2:01 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 20 | 17:32,63 | 17:32,63 | 30,68 km/t | 1:57 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 11 | 2 omgange | 59:27,71 | 28,25 km/t | 2:07 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 11 | 3 omgange | 1:15:07,96 | 25,16 km/t | 2:23 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 14 | 4 omgange | 54:39,27 | 29,82 km/t | 2:00 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 22 | 2 omgange | 55:29 | 25,95 km/t | 2:18 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 21 | 2 omgange | 59:21 | 24,66 km/t | 2:25 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 18 | 2 omgange | 1:11:14 | 24,26 km/t | 2:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 14 | 3 omgange | 1:08:18,04 | 24,17 km/t | 2:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 15 | 9 omgange | 32:16,40 | 27,32 km/t | 2:11 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 16 | 20:26,85 | 20:26,85 | 27,58 km/t | 2:10 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 14 | 3 omgange | 52:10,05 | 25,90 km/t | 2:19 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 10 | 3 omgange | 1:02:48,04 | 26,08 km/t | 2:18 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@hvidovreck.dk