Resultat
17 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Master Herre B |
Omgange | 17 |
Samlet tid | 47:28,19 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:45:00 |
Dato | 22. august 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 34 km |
Distance (omgang) | 2 km |
Gennemsnit omgang | 2:47,54 42,97 km/t |
Hurtigste omgang | 2:38,51 45,42 km/t |
Langsomste omgang | 2:57,27 40,62 km/t |
Deltager (#71)
Torben Skov | |
Ordrup Cykle Club | |
Danmark | |
Mand, 61 år (63 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 2:57,27 | 40,62 km/t | 2:57,27 | 3 | 13:47:57 | |||
Omgang 2 | 2:44,94 | 43,65 km/t | 5:42,22 | 6 | 13:50:42 | |||
Omgang 3 | 2:39,09 | 45,26 km/t | 8:21,31 | 4 | 13:53:21 | |||
Omgang 4 | 2:44,35 | 43,81 km/t | 11:05,66 | 7 | 13:56:05 | |||
Omgang 5 | 2:43,34 | 44,08 km/t | 13:49,01 | 3 | 13:58:49 | |||
Omgang 6 | 2:48,75 | 42,67 km/t | 16:37,76 | 6 | 14:01:37 | |||
Omgang 7 | 2:50,27 | 42,28 km/t | 19:28,04 | 8 | 14:04:28 | |||
Omgang 8 | 2:52,70 | 41,69 km/t | 22:20,74 | 3 | 14:07:20 | |||
Omgang 9 | 2:41,59 | 44,56 km/t | 25:02,34 | 7 | 14:10:02 | |||
Omgang 10 | 2:54,40 | 41,28 km/t | 27:56,74 | 6 | 14:12:56 | |||
Omgang 11 | 2:44,46 | 43,78 km/t | 30:41,20 | 6 | 14:15:41 | |||
Omgang 12 | 2:46,30 | 43,29 km/t | 33:27,51 | 11 | 14:18:27 | |||
Omgang 13 | 2:54,13 | 41,35 km/t | 36:21,64 | 11 | 14:21:21 | |||
Omgang 14 | 2:48,85 | 42,64 km/t | 39:10,50 | 7 | 14:24:10 | |||
Omgang 15 | 2:55,83 | 40,95 km/t | 42:06,34 | 12 | 14:27:06 | |||
Omgang 16 | 2:43,33 | 44,08 km/t | 44:49,67 | 11 | 14:29:49 | |||
Omgang 17 | 2:38,51 | 45,42 km/t | 47:28,19 | 13 | 14:32:28 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Torben
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 8 | 4 omgange | 1:56:29 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 21-08-2023 | - | 7 | 17 omgange | 43:39,52 | 0,00 km/t | - min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 3 | 5 omgange | 2:30:59,45 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 4 | 7 omgange | 1:42:26,70 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 6 | 7 omgange | 1:56:24,45 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 2 | 4 omgange | 1:49:19,30 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 9 | 5 omgange | 1:52:44,34 | 38,85 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 1 | 10 omgange | 2:06:17 | 35,63 km/t | 1:41 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 4 | 5 omgange | 2:13:45 | 33,64 km/t | 1:47 min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 3 | 5 omgange | 1:01:36 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 1 | 6 omgange | 1:07:27 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 3 | 9 omgange | 54:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 3 | 7 omgange | 53:19 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 22 | 6 omgange | 52:34 | 17,12 km/t | 3:30 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 18 | 9 omgange | 59:54 | 13,52 km/t | 4:26 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 20 | 10 omgange | 53:08 | 16,94 km/t | 3:32 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 9 | 8 omgange | 2:04:35,91 | 39,68 km/t | 1:30 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 9 | 7 omgange | 1:48:59,08 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 13 | 8 omgange | 2:03:43,68 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 14 | 7 omgange | 2:21:39 | 36,77 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 25 | 8 omgange | 53:28 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 28 | 16:30 | 16:30 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 16 | 8 omgange | 1:51:23,92 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 3 | 4 omgange | 2:02:31 | 37,80 km/t | 1:35 min/km |
GripGrab Grand Prix 2022 - Nørrebro CK | 28-05-2022 | 2 KM | 8 | 14 omgange | 46:20,09 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 20 | 5 omgange | 2:11:35,57 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 1 | 4 omgange | 1:54:30,27 | 36,89 km/t | 1:37 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 2 | 7 omgange | 1:44:51 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 3 | 6 omgange | 2:07:06,27 | 35,12 km/t | 1:42 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 2 | 5 omgange | 2:33:00,27 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 4 | 5 omgange | 1:50:12,10 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 26 | 6 omgange | 49:13 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 6 | 5 omgange | 47:56 | 9,39 km/t | 6:23 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 5 | 4 omgange | 59:36 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 14 | 6 omgange | 57:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 25 | 4 omgange | 49:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20-11-2021 | - | 27 | 7 omgange | 51:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 31 | 7 omgange | 59:11 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 28 | 8 omgange | 53:18 | 22,51 km/t | 2:39 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 28 | 9 omgange | 57:20 | 20,72 km/t | 2:53 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 14 | 7 omgange | 2:11:50 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 32 | 7 omgange | 2:46:29 | 31,28 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 25 | 8 omgange | 53:16 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 35 | 41:15 | 41:15 | 15,42 km/t | 3:53 min/km |
Nordic Cycling Championship Master Road - LINJE- 2021 | 01-08-2021 | 32,64 KM | 8 | 3 omgange | 2:35:16 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 24-07-2021 | 11 KM | 29 | 9 omgange | 2:19:21 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 3 | 6 omgange | 1:55:56,64 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 11 | 8 omgange | 2:00:35,29 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 8 | 9 omgange | 2:02:04,44 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 28 | 8 omgange | 2:00:44,11 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:43:15 | - | - |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 27 | 3 omgange | 2:02:10,59 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 6 | 5 omgange | 1:49:55 | 32,75 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23 KM | 5 | 3 omgange | 2:07:31 | 32,46 km/t | 1:50 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 4 | 5 omgange | 2:07:11 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 5 | 4 omgange | 1:49:36,68 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 1 | 4 omgange | 1:50:38,78 | 37,52 km/t | 1:35 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 3 | 5 omgange | 1:46:05,01 | 35,07 km/t | 1:42 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 2 | 5 omgange | 1:47:29,41 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 3 | 3 omgange | 2:08:17,97 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 2 | 3 omgange | 27:46 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 22 | 5 omgange | 41:42 | 17,98 km/t | 3:20 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 4 | 6 omgange | 1:36:43 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 1 | 35 omgange | 42:32 | 49,37 km/t | 1:12 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 7 omgange | 1:29:05 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 2 | 3 omgange | 2:02:39 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 1 | 2 omgange | 1:37:15 | 38,87 km/t | 1:32 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 1 | 6 omgange | 1:30:24 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 10 | 4 omgange | 1:46:33 | 35,14 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 0:00 | 4:56:34 | 3,16 km/t | 19:00 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:05:00 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 3 | 7 omgange | 48:39 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 11 | 9 omgange | 2:04:30 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 11 | 3 omgange | 2:11:24 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 19 | 5 omgange | 1:58:54 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 42 | 4 omgange | 1:51:01 | 38,48 km/t | 1:33 min/km |
Gran Fondo Denmark 2018 | 24-06-2018 | 178 KM | 133 | 4:56:00 | 4:56:00 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
Fredercia Master DM (DCU) | 17-06-2018 | 14,2 KM | 14 | 7 omgange | 2:45:02 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 46 | 6 omgange | 2:23:08 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 22 | 4 omgange | 2:16:34 | 41,82 km/t | 1:26 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 41 | 6 omgange | 2:26:39 | 35,35 km/t | 1:41 min/km |
BLOMSTERLØBET 2016 | 22-05-2016 | 116 KM | 28 | 3:06:44 | 3:06:44 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@hvidovreck.dk