Resultat
10 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | C |
Omgange | 10 |
Samlet tid | 2:37:25,78 |
Point | 6 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:42:00 |
Dato | 12. september 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 111 km |
Distance (omgang) | 11,1 km |
Gennemsnit omgang | 15:44,57 42,30 km/t |
Hurtigste omgang | 15:18,41 43,51 km/t |
Langsomste omgang | 16:29,71 40,38 km/t |
Deltager (#122)
Jonas Thøger Skjødt | |
Arbejdernes Bicykle Club (Abc) | |
Danmark | |
Mand, 30 år (32 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 15:53,10 | 41,93 km/t | 15:53,10 | 8 | 13:57:53 | |||
Omgang 2 | 15:48,46 | 42,13 km/t | 31:41,56 | 7 | 14:13:41 | |||
Omgang 3 | 15:18,41 | 43,51 km/t | 46:59,98 | 2 | 14:28:59 | |||
Omgang 4 | 15:49,90 | 42,07 km/t | 1:02:49,88 | 12 | 14:44:49 | |||
Omgang 5 | 16:05,82 | 41,37 km/t | 1:18:55,71 | 7 | 15:00:55 | |||
Omgang 6 | 16:29,71 | 40,38 km/t | 1:35:25,43 | 8 | 15:17:25 | |||
Omgang 7 | 15:31,99 | 42,88 km/t | 1:50:57,42 | 8 | 15:32:57 | |||
Omgang 8 | 15:36,49 | 42,67 km/t | 2:06:33,92 | 7 | 15:48:33 | |||
Omgang 9 | 15:32,02 | 42,87 km/t | 2:22:05,95 | 9 | 16:04:05 | |||
Omgang 10 | 15:19,83 | 43,44 km/t | 2:37:25,78 | 6 | 16:19:25 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jonas Thøger
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 28 | 10 omgange | 2:24:11,98 | 42,86 km/t | 1:23 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 10 | 8 omgange | 2:02:57,80 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 3 | 5 omgange | 1:58:32,57 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 31 | 7 omgange | 2:24:10,88 | 42,53 km/t | 1:24 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 2 | 6 omgange | 2:37:18,81 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 2 | 4 omgange | 2:25:52,98 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 17 | 6 omgange | 2:44:30 | 39,17 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:10:11 | 41,48 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 7 | 5 omgange | 2:35:25 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 8 | 7 omgange | 2:19:52,17 | 42,04 km/t | 1:25 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 32 | 10 omgange | 1:21:21,62 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 17 | 5 omgange | 3:14:28,61 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 20 | 10 omgange | 2:24:49,59 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 41 | 10 omgange | 2:27:57,47 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
Tour de Storebælt 2022 | 11-06-2022 | 200 KM | 531 | 6:06:31 | 6:02:39 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 48 | 5 omgange | 2:37:51 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 2 | 6 omgange | 2:42:08,63 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 4 | 6 omgange | 2:37:05,10 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 4 | 7 omgange | 2:08:47,01 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 5 | 6 omgange | 2:47:02,03 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 5 | 7 omgange | 2:18:43,60 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 8 | 6 omgange | 2:44:09 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:15:17 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 14 | 5 omgange | 2:49:18 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 7 | 6 omgange | 2:45:30,43 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 4 | 7 omgange | 2:35:32,94 | 39,42 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 14 | 4 omgange | 2:42:13 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:16:21,85 | 41,27 km/t | 1:27 min/km |
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck | 28-08-2021 | 2 KM | 6 | 17 omgange | 53:34,37 | 38,08 km/t | 1:34 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 10 | 17 omgange | 46:15,43 | 44,10 km/t | 1:21 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 4 | 7 omgange | 2:14:10,18 | 43,83 km/t | 1:22 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 11 | 4 omgange | 2:39:36 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 15 | 5 omgange | 2:03:53,02 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 9 | 5 omgange | 2:00:44,75 | 42,98 km/t | 1:23 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 16 | 6 omgange | 1:51:17,06 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 16 | 6 omgange | 2:00:44,57 | 40,25 km/t | 1:29 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 27 | 4 omgange | 2:41:25,29 | 40,74 km/t | 1:28 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 3 | 4 omgange | 2:19:17 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 10 | 8 omgange | 1:35:30 | 43,22 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 13 | 4 omgange | 2:41:43 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 11 | 12 omgange | 2:29:40 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 17 | 6 omgange | 2:38:36 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 15 | 4 omgange | 2:21:02 | 39,14 km/t | 1:31 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 7 | 11 omgange | 2:33:38 | 36,94 km/t | 1:37 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 11 | 4 omgange | 2:54:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 14 | 4 omgange | 2:39:43 | 38,32 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 23 | 7 omgange | 2:31:23 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 23 | 4 omgange | 2:16:10 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 28 | 7 omgange | 2:35:39 | 38,85 km/t | 1:32 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@grevecc.dk