Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 1:13:58,04 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:00:00 |
Dato | 3. oktober 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 38,8 km |
Distance (omgang) | 9,7 km |
Gennemsnit omgang | 18:29,51 31,47 km/t |
Hurtigste omgang | 18:15,31 31,88 km/t |
Langsomste omgang | 18:43,42 31,08 km/t |
Deltager (#105)
Oskar Andersen | |
Roskilde Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 13 år (15 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:24,18 | 31,63 km/t | 18:24,18 | 14 | 08:18:24 | |||
Omgang 2 | 18:35,12 | 31,31 km/t | 36:59,31 | 12 | 08:36:59 | |||
Omgang 3 | 18:43,42 | 31,08 km/t | 55:42,73 | 12 | 08:55:42 | |||
Omgang 4 | 18:15,31 | 31,88 km/t | 1:13:58,04 | 11 | 09:13:58 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 2 | 5 omgange | 1:00:03,08 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 1 | 4 omgange | 55:10 | 37,41 km/t | 1:36 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 3 | 3 omgange | 51:25 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 4 | 3 omgange | 49:46,83 | 37,24 km/t | 1:36 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 3 | 22:49,77 | 22:49,77 | 39,42 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 2 | 4 omgange | 55:38 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 31,2 KM | 2 | 6 omgange | 49:24,44 | 227,33 km/t | 0:15 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 16 | 3 omgange | 1:15:50,39 | 36,55 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 8 | 20:17,38 | 20:17,38 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 3 | 4 omgange | 1:06:44,58 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 15 KM | 4 | 21:28 | 21:28 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 8 | 4 omgange | 1:12:49,81 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 5 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 4 | 3:30:36 | 3:30:36 | 4,44 km/t | 13:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 9 | 3 omgange | 1:06:16 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 3 | 7 omgange | 48:46 | 36,16 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 6 | 7:42 | 7:42 | 41,22 km/t | 1:27 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 3 | 8 omgange | 1:11:21,46 | 34,98 km/t | 1:42 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 5 | 4 omgange | 1:07:44,91 | 33,30 km/t | 1:48 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 6 | 2 omgange | 1:10:08 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 13 | 3 omgange | 1:32:34 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 13 | 3 omgange | 1:20:30 | 35,10 km/t | 1:42 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 15 | 20:10,88 | 20:10,88 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 18 | 7 omgange | 20:41 | 34,51 km/t | 1:44 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 7,1 KM | 3 | 6 omgange | 1:15:30,30 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 15 | 5 omgange | 1:27:18,95 | 31,51 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 7 | 9 omgange | 42:43,51 | 35,14 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 4 | 5 omgange | 1:04:27,59 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 6 | 6 omgange | 41:09,83 | 34,98 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 7 | 15:50,06 | 15:50,06 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 4 | 7 omgange | 1:13:50 | 32,99 km/t | 1:49 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 6 | 3 omgange | 1:17:11 | 33,58 km/t | 1:47 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 4 | 4 omgange | 1:02:04,37 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 5 | 3 omgange | 1:15:59,69 | 33,16 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 6 | 7 omgange | 1:09:14 | 33,36 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 5 | 6 omgange | 52:16 | 34,43 km/t | 1:44 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 6 | 3 omgange | 1:28:24,52 | 27,28 km/t | 2:11 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 4 | 2 omgange | 1:17:57 | 35,40 km/t | 1:41 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 10 | 3 omgange | 1:21:09,98 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 9 | 8 omgange | 1:08:21,89 | 36,51 km/t | 1:38 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 12 | 4 omgange | 1:11:15,82 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 5 | 3 omgange | 55:06 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:09:51,67 | 34,53 km/t | 1:44 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 7 | 4 omgange | 1:09:15 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 25 | 23:08,54 | 23:08,54 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 6 | 10 omgange | 31:05,88 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 10 | 3:34:45 | 3:34:45 | 4,36 km/t | 13:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 20 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 14 | 7 omgange | 1:06:55 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 19 | 8:06 | 8:06 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 3 | 3 omgange | 1:09:26,63 | 36,29 km/t | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 3 | 7 omgange | 1:00:01,01 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 11 | 8:01,75 | 8:01,75 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 7 | 2 omgange | 1:16:38 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 8 | 4 omgange | 57:05 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 10 | 4 omgange | 1:09:19,65 | 36,35 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 9 | 6 omgange | 1:08:57,70 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 8 | 3 omgange | 1:02:15 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 19 | 3 omgange | 1:04:13 | 34,19 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 17 | 4 omgange | 1:06:42,89 | 32,99 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 13 | 12 omgange | 31:55,96 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 23 | 16:02,94 | 16:02,94 | 35,14 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 11 | 5 omgange | 1:04:31,61 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 15 | 4 omgange | 1:07:25,17 | 32,39 km/t | 1:51 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 12 | 5 omgange | 1:03:31,73 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 2 | 2 omgange | 46:11 | 34,29 km/t | 1:44 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 2 | 3 omgange | 41:18 | 34,42 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 1 | 3 omgange | 45:33 | 30,02 km/t | 1:59 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 3 omgange | 45:45 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 5 | 2 omgange | 38:51 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 10 KM | 4 | 16:43 | 16:43 | 35,88 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 2 omgange | 1:01:03 | 30,66 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 0:00 | 2:43:14 | 5,73 km/t | 10:27 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 2 | 2 omgange | 47:49 | 31,12 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 2 | 6 omgange | 45:59 | 32,88 km/t | 1:49 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 3 | 8:39 | 8:39 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 25 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 15 | 20:34,49 | 20:34,49 | 32,95 km/t | 1:49 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 1 omgange | 43:28 | 29,81 km/t | 2:00 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 10 | 5 omgange | 54:48 | 30,10 km/t | 1:59 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 16 | 3 omgange | 40:25 | 31,17 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 15 | 2 omgange | 48:21 | 32,51 km/t | 1:50 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 4 | 1 omgange | 33:02 | 25,78 km/t | 2:19 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 4 | 1 omgange | 22:08 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 7 KM | 2 | 1 omgange | 28:58 | 14,50 km/t | 4:08 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 2 | 3 omgange | 34:07 | 29,02 km/t | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 1 | 2 omgange | 31:13 | 26,91 km/t | 2:13 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 1 | 1 omgange | 27:58 | 28,10 km/t | 2:08 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: martinflindt@koegecykelring.dk