Resultat
9 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H40 (B, C, D, Master Herre A, Master Herre B, Master Herre C) |
Omgange | 9 |
Samlet tid | 2:33:49 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:30:00 |
Dato | 15. august 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 101,34 km |
Distance (omgang) | 11,26 km |
Gennemsnit omgang | 17:05 39,53 km/t |
Hurtigste omgang | 16:13 41,64 km/t |
Langsomste omgang | 19:23 34,85 km/t |
Deltager (#17)
Pavia Sørensen | |
Racing Kolding | |
Danmark | |
Mand, 44 år (47 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 19:23 | 34,85 km/t | 19:23 | 1 | 10:49:23 | |||
Omgang 2 | 17:10 | 39,35 km/t | 36:33 | 2 | 11:06:33 | |||
Omgang 3 | 16:21 | 41,32 km/t | 52:54 | 3 | 11:22:54 | |||
Omgang 4 | 16:20 | 41,34 km/t | 1:09:14 | 7 | 11:39:14 | |||
Omgang 5 | 16:36 | 40,68 km/t | 1:25:51 | 9 | 11:55:51 | |||
Omgang 6 | 16:13 | 41,64 km/t | 1:42:04 | 5 | 12:12:04 | |||
Omgang 7 | 16:54 | 39,95 km/t | 1:58:59 | 6 | 12:28:59 | |||
Omgang 8 | 16:52 | 40,02 km/t | 2:15:52 | 5 | 12:45:52 | |||
Omgang 9 | 17:57 | 37,61 km/t | 2:33:49 | 9 | 13:03:49 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Pavia
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 2 | 5 omgange | 3:07:36 | 32,14 km/t | 1:52 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #4 Oksbøl | 05-09-2023 | 60 KM | 1 | 1:25:22 | 1:25:00 | 42,35 km/t | 1:25 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 3 | 6 omgange | 2:42:47 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #3 Tjæreborg | 22-08-2023 | 60 KM | 1 | 1:29:24 | 1:28:40 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Læborg Løbet 2023 | 18-08-2023 | 60 KM | 8 | 1:27:29 | 1:27:29 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2023 | 09-08-2023 | 64 KM | 11 | 1:34:41 | 1:34:36 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 13 | 9 omgange | 2:48:20 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 43 | 5 omgange | 2:42:49 | 43,85 km/t | 1:22 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 37 | 6 omgange | 3:01:56 | 37,99 km/t | 1:34 min/km |
Fyen Rundt 2023 | 14-05-2023 | 170 KM | 2 | 4:16:48 | 4:16:40 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 25 | 7 omgange | 2:36:44 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 2 | 28 omgange | 1:03:03 | 46,62 km/t | 1:17 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 28 | 4 omgange | 2:18:22,80 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 16 | 35:06,47 | 35:06,47 | 43,24 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 11 | 5 omgange | 2:57:18 | 38,91 km/t | 1:32 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:56:36 | 42,13 km/t | 1:25 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:39:53 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 2 | 4 omgange | 2:36:31 | 39,10 km/t | 1:32 min/km |
Varde Classic 2022 | 28-08-2022 | 115 KM | 39 | 2:45:45 | 2:44:27 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 8 | 18 omgange | 40:16 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2022 | 10-08-2022 | 63 KM | 18 | 1:32:45 | 1:32:37 | 40,81 km/t | 1:28 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #3 Bramming | 21-06-2022 | 58 KM | 3 | 1:34:25 | 1:34:07 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 3 | 6 omgange | 2:51:55 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 8 | 8 omgange | 2:43:25 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 2 | 5 omgange | 2:44:24 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 12 | 8 omgange | 2:27:06 | 38,18 km/t | 1:34 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 4 | 6 omgange | 2:21:54 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:35:14 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #1 Varde | 26-04-2022 | 48 KM | 14 | 1:40:48 | 1:40:41 | 28,60 km/t | 2:05 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 2 | 5 omgange | 2:13:37 | 38,17 km/t | 1:34 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2022 | 03-04-2022 | 4 KM | 11 | 5 omgange | 1:26:16 | 13,91 km/t | 4:18 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 3 | 3 omgange | 1:45:06 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
ProOwned Classic powered by Spar Nord | 10-10-2021 | 12 KM | 13 | 10 omgange | 3:08:29 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 5 | 14-09-2021 | 60 KM | 6 | 1:23:02 | 1:22:54 | 43,42 km/t | 1:22 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 1 | 6 omgange | 2:19:18 | 38,76 km/t | 1:32 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 2 | 9 omgange | 2:09:42 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 4 | 24-08-2021 | 65,5 KM | 9 | 1:28:37 | 1:28:25 | 44,44 km/t | 1:21 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2021 | 11-08-2021 | 63 KM | 11 | 1:35:21 | 1:35:16 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 3 | 03-08-2021 | 58 KM | 4 | 1:16:42 | 1:16:36 | 45,43 km/t | 1:19 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 2 | 29-06-2021 | 11,6 KM | 11 | 5 omgange | 1:24:55 | 40,97 km/t | 1:27 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 1 | 15-06-2021 | 65,5 KM | 7 | 4 omgange | 1:34:59 | 165,48 km/t | 0:21 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 12 | 4 omgange | 2:19:57 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:43:02 | - | - |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:15:51 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 17 | 8 omgange | 2:28:24 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 3 | 20 omgange | 44:36 | 26,90 km/t | 2:13 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 43 | 5 omgange | 2:07:39 | 35,25 km/t | 1:42 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2020 | 12-08-2020 | 63 KM | 9 | 1:35:26 | 1:35:21 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2019 - Bike Challenge | 22-09-2019 | 100 KM | 32 | 2:43:40 | 2:43:33 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Marselis Cykelløbet 2019 | 01-09-2019 | 80 KM | 119 | 2:20:08 | 2:19:11 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2019 | 14-08-2019 | 63 KM | 115 | 1:46:59 | 1:46:47 | 35,40 km/t | 1:41 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: dit@hafnet.dk