Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 4 omgange - 90 km |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 3:04:10 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:00:01 |
Dato | 20. juni 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 360 km |
Distance (omgang) | 90 km |
Gennemsnit omgang | 46:02 117,28 km/t |
Hurtigste omgang | 40:58 131,81 km/t |
Langsomste omgang | 49:52 108,28 km/t |
Deltager (#55)
Malthe Obitsø Forsberg | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Mand, 13 år (15 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 40:58 | 131,81 km/t | 40:58 | 33 | 10:40:59 | |||
Omgang 2 | 43:41 | 123,57 km/t | 1:24:39 | 37 | 11:24:41 | |||
Omgang 3 | 49:38 | 108,78 km/t | 2:14:18 | 36 | 12:14:19 | |||
Omgang 4 | 49:52 | 108,28 km/t | 3:04:10 | 36 | 13:04:11 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Malthe Obitsø
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Allbike - KidsLiga 2021 | 09-10-2021 | 2 KM | 14 | 4 omgange | 47:09 | 10,18 km/t | 5:53 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 12-09-2021 | 2 KM | 11 | 6 omgange | 47:01 | 15,31 km/t | 3:55 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 11 | 6 omgange | 1:23:39 | 31,20 km/t | 1:55 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 12-08-2021 | 2 KM | 11 | 8 omgange | 49:55 | 19,23 km/t | 3:07 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 36 | 3:54:40 | 3:54:40 | 3,99 km/t | 15:02 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 40 | 3 omgange | 1:06:56 | 33,35 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 38 | 7 omgange | 1:10:37 | 24,98 km/t | 2:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 49 | 9:07 | 9:07 | 34,84 km/t | 1:43 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 25 | 3 omgange | 1:05:50 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 24 | 3 omgange | 1:06:29 | 33,02 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 27 | 3 omgange | 1:22:30 | 31,42 km/t | 1:54 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 13 | 6 omgange | 47:08 | 31,31 km/t | 1:54 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 9 | 3 omgange | 48:33 | 28,17 km/t | 2:07 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 3 | 2 omgange | 38:51 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 3 | 2 omgange | 50:22 | 32,30 km/t | 1:51 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 5 | 16:43 | 16:43 | 35,17 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 12 | 2 omgange | 1:03:41 | 29,39 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 10 | 0:00 | 2:48:47 | 5,55 km/t | 10:49 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 7 | 2 omgange | 47:49 | 31,12 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 10 | 6 omgange | 47:59 | 31,51 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 6 | 9:18 | 9:18 | 34,14 km/t | 1:45 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 5 | 20 omgange | 29:13 | 410,70 km/t | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 3 | 11 omgange | 16:17 | 405,07 km/t | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 2 | 1:19 | 1:19 | 45,45 km/t | 1:19 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 3 | 1 omgange | 3:00 | 20,00 km/t | 3:00 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 2 | 8 omgange | 37:06 | 29,75 km/t | 2:01 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 3 | 4 omgange | 31:11 | 17,69 km/t | 3:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 12 | 3 omgange | 48:08 | 32,15 km/t | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 8 | 2 omgange | 39:12 | 32,14 km/t | 1:52 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 5 | 5 omgange | 51:01 | 31,16 km/t | 1:55 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 7 | 18:39,08 | 18:39,08 | 32,17 km/t | 1:51 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 5 | 3 omgange | 41:02 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 7 | 3 omgange | 49:28 | 28,01 km/t | 2:08 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 14 | 3 omgange | 49:24 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 3 | 2 omgange | 50:23 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 15 | 2 omgange | 59:56 | 28,63 km/t | 2:05 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 9 | 3 omgange | 40:24 | 28,51 km/t | 2:06 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 5 | 4 omgange | 1:12:05 | 24,97 km/t | 2:24 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 6 | 6 omgange | 44:23 | 30,82 km/t | 1:56 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 3 | 2 omgange | 54:01 | 31,31 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 16 | 5 omgange | 56:54 | 28,99 km/t | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 6 | 3 omgange | 37:16 | 33,80 km/t | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 11 | 2 omgange | 48:04 | 32,70 km/t | 1:50 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 8 | 4 omgange | 1:00:45 | 28,48 km/t | 2:06 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 5 | 2 omgange | 36:33 | 8,54 km/t | 7:01 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 25 | 2 omgange | 42:06 | 29,92 km/t | 2:00 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 26 | 3 omgange | 55:29 | 25,95 km/t | 2:18 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 12 | 4 omgange | 44:54 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 16 | 1 omgange | 47:28 | 29,70 km/t | 2:01 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 17 | 2 omgange | 45:26 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 11 | 3 omgange | 43:28 | 30,64 km/t | 1:57 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 14 | 4 omgange | 57:32 | 30,07 km/t | 1:59 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 5 | 2 omgange | 31:40 | 29,17 km/t | 2:03 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 5 | 2 omgange | 35:36 | 19,21 km/t | 3:07 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 2 | 2 omgange | 24:39 | 28,22 km/t | 2:07 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 2 | 26:51 | 19:51 | 31,72 km/t | 1:53 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 7 | 1 omgange | 33:44 | 25,25 km/t | 2:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 7 KM | 7 | 1 omgange | 29:28 | 14,25 km/t | 4:12 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 2 | 1 omgange | 25:43 | 32,88 km/t | 1:49 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 1 | 2 omgange | 39:04 | 27,64 km/t | 2:10 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 1 | 1 omgange | 37:03 | 26,56 km/t | 2:15 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: kik.hck@gmail.dk