Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | DA |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 2:53:05 |
Point | 5 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:03:00 |
Dato | 4. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 102,2 km |
Distance (omgang) | 14,6 km |
Gennemsnit omgang | 24:43 35,43 km/t |
Hurtigste omgang | 23:32 37,20 km/t |
Langsomste omgang | 26:06 33,55 km/t |
Deltager (#42)
Mette Egtoft Jensen | |
Team Rupelcleaning - Champion Lubricants | |
Danmark | |
Kvinde, 20 år (23 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 25:46 | 33,98 km/t | 25:46 | 15 | 11:28:46 | |||
Omgang 2 | 23:36 | 37,12 km/t | 49:22 | 13 | 11:52:22 | |||
Omgang 3 | 24:06 | 36,34 km/t | 1:13:29 | 15 | 12:16:29 | |||
Omgang 4 | 25:47 | 33,95 km/t | 1:39:17 | 17 | 12:42:17 | |||
Omgang 5 | 24:08 | 36,29 km/t | 2:03:25 | 13 | 13:06:25 | |||
Omgang 6 | 26:06 | 33,55 km/t | 2:29:32 | 17 | 13:32:32 | |||
Omgang 7 | 23:32 | 37,20 km/t | 2:53:05 | 7 | 13:56:05 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Mette Egtoft
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 24 | 3:36:29 | 3:36:29 | 35,25 km/t | 1:42 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 4 | 3 omgange | 2:03:21 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 1 | 5 omgange | 2:04:00 | 34,84 km/t | 1:43 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:11:08 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 6 | 40:54,28 | 40:54,28 | 20,10 km/t | 2:59 min/km |
DM i linjeløb 2021, eliteherrer & elitekvinder + U19-kvinder | 20-06-2021 | 132,5 KM | 13 | 3:50:44 | 3:50:44 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 19 | 49:06 | 49:06 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | - | 13 | 4 omgange | 2:49:10 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 7 | 7 omgange | 2:35:29 | 32,41 km/t | 1:51 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 13 | 4 omgange | 2:35:02 | 36,84 km/t | 1:37 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 17 | 6 omgange | 2:34:24 | 33,57 km/t | 1:47 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 12 | 6 omgange | 2:05:57,19 | 35,44 km/t | 1:41 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 10 | 5 omgange | 1:46:35,08 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 8 | 4 omgange | 3:01:46,99 | 36,17 km/t | 1:39 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 10 | 16 omgange | 2:12:42,15 | 37,62 km/t | 1:35 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 7 | 33:47,10 | 33:47,10 | 39,07 km/t | 1:32 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 10 | 3 omgange | 2:15:12 | 36,75 km/t | 1:37 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 4 | 4 omgange | 1:53:13 | 43,03 km/t | 1:23 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 6 | 39:15 | 39:15 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 2 | 4 omgange | 1:34:50 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 23 | 3 omgange | 58:03 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 27 | 5 omgange | 2:13:05 | 35,17 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 20 | 0:00 | 5:29:10 | 2,84 km/t | 21:06 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 9 | 6 omgange | 2:02:54 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 18 | 8 omgange | 56:20 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 16 | 16:51 | 16:51 | 37,74 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 2 | 4 omgange | 2:04:46 | 35,39 km/t | 1:41 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 5 KM | 2 | 7:22,54 | 7:22,54 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 1 | 4 omgange | 2:09:30 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 3 | 5 omgange | 1:53:31 | 31,97 km/t | 1:52 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 2 | 3 omgange | 2:16:23 | 33,65 km/t | 1:46 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 4 | 5 omgange | 2:12:34 | 33,94 km/t | 1:46 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 4 | 6 omgange | 2:31:54 | 33,89 km/t | 1:46 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 1 | 6 omgange | 2:39:09 | 29,40 km/t | 2:02 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 11 | 3 omgange | 40:55 | 11,43 km/t | 5:14 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09-12-2018 | 2,2 KM | 9 | 6 omgange | 46:17 | 17,11 km/t | 3:30 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 1 | 3 omgange | 2:39:49 | 30,97 km/t | 1:56 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 2 | 3 omgange | 2:07:17 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 1 | 4 omgange | 2:14:44 | 33,66 km/t | 1:46 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 2 | 4 omgange | 1:49:05 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Super Dæk løbet TT -Vejen CC | 25-08-2018 | 25 KM | 2 | 1:00:32 | 39:32 | 37,94 km/t | 1:34 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 2 | 5:10:59 | 22:59 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 2 | 6 omgange | 1:43:32 | 39,29 km/t | 1:31 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 1 | 2:06:07 | 21:07 | 39,68 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 3 | 4 omgange | 2:09:25 | 33,93 km/t | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 1 | 2:32:33 | 21:33 | 40,36 km/t | 1:29 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 2 | 4 omgange | 2:10:41 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 3 | 7 omgange | 1:49:17 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |