Resultat
24 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 24 |
Samlet tid | 2:37:43,12 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:35:00 |
Dato | 2. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 124,8 km |
Distance (omgang) | 5,2 km |
Gennemsnit omgang | 6:34,29 47,48 km/t |
Hurtigste omgang | 2:33,64 121,84 km/t |
Langsomste omgang | 8:31,52 36,60 km/t |
Deltager (#5)
Mads Baadgaard Rahbek | |
BHS - PL Beton Bornholm | |
Danmark | |
Mand, 25 år (28 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 2:33,64 | 121,84 km/t | 2:33,64 | 22 | 11:37:33 | |||
Omgang 2 | 6:53,65 | 45,25 km/t | 9:27,30 | 30 | 11:44:27 | |||
Omgang 3 | 6:31,73 | 47,79 km/t | 15:59,03 | 32 | 11:50:59 | |||
Omgang 4 | 7:00,39 | 44,53 km/t | 22:59,43 | 13 | 11:57:59 | |||
Omgang 5 | 6:58,04 | 44,78 km/t | 29:57,47 | 49 | 12:04:57 | |||
Omgang 6 | 6:51,30 | 45,51 km/t | 36:48,78 | 19 | 12:11:48 | |||
Omgang 7 | 6:37,59 | 47,08 km/t | 43:26,37 | 41 | 12:18:26 | |||
Omgang 8 | 6:25,60 | 48,55 km/t | 49:51,98 | 7 | 12:24:51 | |||
Omgang 9 | 6:56,62 | 44,93 km/t | 56:48,60 | 33 | 12:31:48 | |||
Omgang 10 | 7:00,18 | 44,55 km/t | 1:03:48,79 | 12 | 12:38:48 | |||
Omgang 11 | 6:40,47 | 46,74 km/t | 1:10:29,26 | 42 | 12:45:29 | |||
Omgang 12 | 6:24,54 | 48,68 km/t | 1:16:53,80 | 6 | 12:51:53 | |||
Omgang 13 | 7:00,05 | 44,57 km/t | 1:23:53,85 | 10 | 12:58:53 | |||
Omgang 14 | 6:44,50 | 46,28 km/t | 1:30:38,36 | 31 | 13:05:38 | |||
Omgang 15 | 6:36,10 | 47,26 km/t | 1:37:14,46 | 41 | 13:12:14 | |||
Omgang 16 | 6:35,58 | 47,32 km/t | 1:43:50,04 | 27 | 13:18:50 | |||
Omgang 17 | 6:28,11 | 48,23 km/t | 1:50:18,15 | 25 | 13:25:18 | |||
Omgang 18 | 6:39,32 | 46,88 km/t | 1:56:57,47 | 28 | 13:31:57 | |||
Omgang 19 | 6:27,25 | 48,34 km/t | 2:03:24,73 | 22 | 13:38:24 | |||
Omgang 20 | 6:35,50 | 47,33 km/t | 2:10:00,23 | 27 | 13:45:00 | |||
Omgang 21 | 6:24,74 | 48,66 km/t | 2:16:24,98 | 22 | 13:51:24 | |||
Omgang 22 | 6:22,81 | 48,90 km/t | 2:22:47,79 | 17 | 13:57:47 | |||
Omgang 23 | 6:23,81 | 48,77 km/t | 2:29:11,60 | 31 | 14:04:11 | |||
Omgang 24 | 8:31,52 | 36,60 km/t | 2:37:43,12 | 34 | 14:12:43 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Mads Baadgaard
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 41 | 7 omgange | 4:10:33,13 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 35 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 53 | 6 omgange | 3:10:27 | 46,88 km/t | 1:16 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 18 | 6 omgange | 3:34:54 | 42,38 km/t | 1:24 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 15 | 14 omgange | 2:43:52 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 178,5 KM | 17 | 4:14:16 | 4:14:16 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 20 | 35 omgange | 1:12:46 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 211 KM | 23 | 4:54:34 | 4:54:34 | 42,98 km/t | 1:23 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 39,6 KM | 22 | 49:30 | 49:30 | 48,00 km/t | 1:15 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 11 | 9 omgange | 4:13:04 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 32 | 12 omgange | 3:32:49 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 51 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 10 | 12 omgange | 3:21:03 | 41,90 km/t | 1:25 min/km |
Herning City Gadeløbet 2022 - Børne Tour | 03-06-2022 | 1,6 KM | 10 | 37 omgange | 1:17:26 | 45,87 km/t | 1:18 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 33 | 14 omgange | 2:46:23 | 45,79 km/t | 1:18 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 83 | 7 omgange | 2:46:52 | 45,05 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 67 | 8 omgange | 2:35:24 | 46,33 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 25 | 3:37:11 | 3:37:10 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 9 | 1 omgange | 3:01:58 | 43,00 km/t | 1:23 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 14 | 33:21,55 | 33:21,55 | 46,76 km/t | 1:16 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 58 | 6 omgange | 3:21:25 | 41,11 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 25 | 6 omgange | 2:34:30 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 14 | 7 omgange | 2:25:07 | 43,41 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 3 | 34:22 | 34:22 | 47,12 km/t | 1:16 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 12 | 9 omgange | 4:09:25,96 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 28 | 14 omgange | 2:40:13 | 45,09 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 25 | 5 omgange | 3:07:10 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 3 | 8 omgange | 2:43:07 | 42,37 km/t | 1:24 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 12 | 6 omgange | 3:41:07 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 4 | 4:19:07 | 4:19:07 | 44,27 km/t | 1:21 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 47,8 KM | 14 | 1:02:09 | 1:02:09 | 46,14 km/t | 1:18 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 178,5 KM | 7 | 4:09:09 | 4:09:09 | 42,98 km/t | 1:23 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 10 | 8 omgange | 3:10:40,96 | 44,30 km/t | 1:21 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 86 | 6 omgange | 3:42:08,63 | 44,40 km/t | 1:21 min/km |
CO:PLAY Grand Prix 2021 | 11-04-2021 | 7,8 KM | 39 | 15 omgange | 4:05:40,69 | 28,57 km/t | 2:05 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 33 | 30 omgange | 3:09:33 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 34 | 3:19:43 | 3:19:43 | 43,86 km/t | 1:22 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 38 | 7 omgange | 3:41:58 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 44 KM | 6 | 55:20,98 | 55:20,98 | 47,70 km/t | 1:15 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 42 | 6 omgange | 3:41:44 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 5 | 32:28 | 32:28 | 49,88 km/t | 1:12 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 16 | 7 omgange | 2:29:43 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 54 | 2 omgange | 34:59 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 5 | 13 omgange | 2:48:38 | 44,86 km/t | 1:20 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 10 | 17 omgange | 4:37:21 | 43,03 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 3 | 15 omgange | 2:58:20 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 5 | 5 omgange | 3:05:25 | 44,66 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 29 | 6 omgange | 3:35:54 | 42,18 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 4 | 6 omgange | 3:40:06 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 157,8 KM | 7 | 3:36:36 | 3:36:36 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 3 | 32:55,84 | 32:55,84 | 48,10 km/t | 1:14 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 3 | 31:42,92 | 31:42,92 | 47,30 km/t | 1:16 min/km |
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 30-06-2019 | 225 KM | 18 | 4:59:47 | 4:59:47 | 45,03 km/t | 1:19 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 40 KM | 24 | 49:13 | 49:13 | 48,76 km/t | 1:13 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | - | 44 | 9 omgange | 4:10:37 | - km/t | - min/km |
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd. | 27-04-2019 | 194,9 KM | 9 | 4:28:59 | 4:28:59 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 44 | 7 omgange | 2:49:12 | 44,18 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 159 KM | 34 | 3:42:37 | 3:42:37 | 42,85 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 153,6 KM | 24 | 3:35:28 | 3:35:28 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 3 | 7 omgange | 3:07:59 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 11 | 12 omgange | 3:15:11 | 41,43 km/t | 1:26 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomas@tefam.dk