Resultat
18 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 18 |
Samlet tid | 3:24:41 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:00:30 |
Dato | 3. april 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 73,8 km |
Distance (omgang) | 4,1 km |
Gennemsnit omgang | 8:06 30,36 km/t |
Hurtigste omgang | 5:34 44,10 km/t |
Langsomste omgang | 42:58 5,72 km/t |
Deltager (#15)
Frederik Bjørn Sørensen | |
Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior | |
Danmark | |
Mand, 17 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 58:51 | 58:51 | 5 | 12:59:21 | ||||
Omgang 1 | 42:58 | 5,72 km/t | 1:41:50 | 6 | 13:42:20 | |||
Omgang 2 | 5:51 | 41,95 km/t | 1:47:42 | 8 | 13:48:12 | |||
Omgang 3 | 5:42 | 43,10 km/t | 1:53:25 | 2 | 13:53:55 | |||
Omgang 4 | 6:36 | 37,22 km/t | 2:00:01 | 6 | 14:00:31 | |||
Omgang 5 | 6:16 | 39,20 km/t | 2:06:18 | 2 | 14:06:48 | |||
Omgang 6 | 5:45 | 42,72 km/t | 2:12:03 | 1 | 14:12:33 | |||
Omgang 7 | 6:08 | 40,07 km/t | 2:18:12 | 7 | 14:18:42 | |||
Omgang 8 | 5:34 | 44,10 km/t | 2:23:46 | 1 | 14:24:16 | |||
Omgang 9 | 5:53 | 41,73 km/t | 2:29:40 | 5 | 14:30:10 | |||
Omgang 10 | 6:29 | 37,90 km/t | 2:36:09 | 4 | 14:36:39 | |||
Omgang 11 | 6:18 | 39,01 km/t | 2:42:28 | 1 | 14:42:58 | |||
Omgang 12 | 6:05 | 40,39 km/t | 2:48:33 | 5 | 14:49:03 | |||
Omgang 13 | 6:24 | 38,36 km/t | 2:54:58 | 4 | 14:55:28 | |||
Omgang 14 | 5:46 | 42,62 km/t | 3:00:44 | 7 | 15:01:14 | |||
Omgang 15 | 6:13 | 39,55 km/t | 3:06:57 | 5 | 15:07:27 | |||
Omgang 16 | 5:46 | 42,64 km/t | 3:12:44 | 1 | 15:13:14 | |||
Omgang 17 | 5:54 | 41,58 km/t | 3:18:39 | 1 | 15:19:09 | |||
Omgang 18 | 6:02 | 40,67 km/t | 3:24:41 | 3 | 15:25:11 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Frederik Bjørn
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 38 | 4 omgange | 2:35:15 | 42,66 km/t | 1:24 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 5 | 5 omgange | 2:27:02 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 92 | 9 omgange | 3:17:09 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 110 | 10 omgange | 1:21:17 | 31,00 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 113 | 26:22 | 26:22 | 24,12 km/t | 2:29 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 5 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 12 | 10 omgange | 2:51:21 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 5 | 5 omgange | 2:53:49 | 41,07 km/t | 1:27 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 6 | 7 omgange | 2:04:48,91 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 2 | 18 omgange | 1:51:01 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
Herning City Gadeløbet 2020 | 18-09-2020 | 1,8 KM | 19 | 33 omgange | 1:20:43 | 44,15 km/t | 1:21 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 9 | 13 omgange | 2:47:04 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 22 | 4 omgange | 3:20:00 | 30,36 km/t | 1:58 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 2 | 7 omgange | 1:49:59 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 11 | 19:44,95 | 19:44,95 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 4 | 6 omgange | 2:55:42 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 5 | 15 omgange | 33:45 | 37,32 km/t | 1:36 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 3 | 5 omgange | 1:33:13 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 2 | 5 omgange | 1:51:59 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 7 | 3 omgange | 1:37:45 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 9 | 5 omgange | 1:54:38 | 37,42 km/t | 1:36 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 6 | 4 omgange | 1:42:42 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 8 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 17 | 4 omgange | 1:49:11 | 39,13 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:46:03 | 39,04 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:32:28 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 2 | 4 omgange | 1:53:13 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 6 | 6 omgange | 1:52:26 | 35,95 km/t | 1:40 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 13 | 2 omgange | 12:45 | 21,63 km/t | 2:46 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 7 | 5 omgange | 29:40 | 23,25 km/t | 2:34 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 5 | 8 omgange | 1:45:09 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 4 | 3 omgange | 2:04:49 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 15 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:52:55 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 12 | 11 omgange | 1:10:08 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 7 | 0:00 | 5:52:09 | 0,72 km/t | 1:23:50 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 8 | 6 omgange | 1:57:38 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 9 | 5 omgange | 2:09:07 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 19 | 15 omgange | 35:16 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 12 | 6 omgange | 1:32:42 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 17 | 1:43:58 | 19:58 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 2 | 3 omgange | 1:54:18 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 23 | 1:53:29 | 21:29 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 20 | 5 omgange | 1:50:16 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 21 | 3 omgange | 1:45:20 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 25 | 5 omgange | 1:55:41 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 13 | 3 omgange | 2:00:27 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ts@js.dk