Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master

Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master

Results

Jacob Christian Vestergaard
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg
Resultat

21 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 21
Samlet tid 44:44
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 17 af 22
Mænd 17 af 22
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 21 km
Distance (omgang) 1 km
Gennemsnit omgang 2:01
29,69 km/t
Hurtigste omgang 1:53
31,74 km/t
Langsomste omgang 2:15
26,48 km/t
Deltager (#1)
Jacob Christian Vestergaard
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 2:18 2:18 16 12:32:18
Omgang 1 1:59 30,12 km/t 4:18 20 12:34:18
Omgang 2 1:54 31,58 km/t 6:12 10 12:36:12
Omgang 3 2:03 29,10 km/t 8:15 4 12:38:15
Omgang 4 2:02 29,40 km/t 10:18 18 12:40:18
Omgang 5 2:01 29,68 km/t 12:19 18 12:42:19
Omgang 6 1:58 30,48 km/t 14:17 3 12:44:17
Omgang 7 2:03 29,15 km/t 16:21 9 12:46:21
Omgang 8 2:04 28,96 km/t 18:25 10 12:48:25
Omgang 9 1:58 30,33 km/t 20:24 9 12:50:24
Omgang 10 1:55 31,17 km/t 22:19 13 12:52:19
Omgang 11 2:07 28,28 km/t 24:26 10 12:54:26
Omgang 12 2:15 26,48 km/t 26:42 20 12:56:42
Omgang 13 2:03 29,22 km/t 28:46 5 12:58:46
Omgang 14 2:09 27,83 km/t 30:55 12 13:00:55
Omgang 15 1:59 30,19 km/t 32:54 15 13:02:54
Omgang 16 2:00 29,96 km/t 34:54 5 13:04:54
Omgang 17 1:59 30,19 km/t 36:54 2 13:06:54
Omgang 18 1:59 30,20 km/t 38:53 10 13:08:53
Omgang 19 1:59 30,16 km/t 40:52 13 13:10:52
Omgang 20 1:58 30,38 km/t 42:51 16 13:12:51
Omgang 21 1:53 31,74 km/t 44:44 16 13:14:44
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Christian
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM342:21:01
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM133:16:40
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM102:34:38
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM52:58:47
CC Hillerød Grand Prix 202217,4 KM43:02:58,17
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM836:09,91
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM192:51:15
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM52:40:14
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM81:48:18
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM338:15
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM182:27:24
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM132:42:59
Hobro løbet 202114,4 KM102:03:44
Odder CK25,3 KM163:12:03
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM437:46,34
Fredericia CC 20219 KM132:31:01
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM833:32
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM42:43:00
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM311:09:50
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM1514:32
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM53:18:59
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM72:32:42
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM231:59:48,10
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM232:53:47
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM172:54:36
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM122:59:06
Frederikshøj Windowmaster løbet 202112,2 KM22:38:35
ABC Linjeløb 202117,6 KM152:27:18,75
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM202:26:24,41
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM222:05:13,69
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM272:34:30,41
ABC / PI 202011 KM182:04:33
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM372:45:05
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM4631:14,04
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM351:36:13
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM602:40:01
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM282:22:26
Herning JFM TT 202027 KM1335:23
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM272:07:41
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-1428:46
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM391:24:28
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM222:48:39
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM176:36:46
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM162:29:41
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM291:03:51
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM281:03:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM223:07:25
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM202:57:54
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM213:08:08
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM122:39:33
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1936:44,82
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM1436:29,06
CK Aarhus18,2 KM103:07:52
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM112:28:08
Randers Bike Week #415,5 KM232:45:50
Randers Bike Week #312,4 KM342:44:07
Randers Bike Week #215,4 KM233:02:05
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM4215:06
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM473:01:33
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM5334:18
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM513:33:16
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM392:34:58
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM372:44:22
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM122:42:01
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM253:14:57
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM382:35:06
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM532:12:18
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM562:47:49
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM173:05:51
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM323:02:12
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM461:54:39
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM382:20:33
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM332:06:27
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM242:01:31
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM292:13:46
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM381:46:02
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM4021:30
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM3522:12
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM251:44:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM492:04:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM402:00:09
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk