Spar Nord Parkstafet

Spar Nord Parkstafet

Resultater

 
Plac.HoldOmgangeTid
1Kipchoges Disciple (112)41:14:53
Emil Kølle (112-1)118:06
Daniel Bildov (112-2)118:22
Mathias Munck (112-3)119:18
Mads Heisel (112-4)119:05
2IK Hellas Ungdom Elite (159)41:18:43
Tobias Feldborg Nielsen (159-1)119:56
Emil Pontoppidan Jensen (159-2)119:19
Jakob Remontius (159-3)120:56
Lucas Søgaard Hjortkjær (159-4)118:31
3Træning og Sundhed 4 (30)41:31:29
Christian Olsen (30-1)120:00
Thomas Mortensen (30-2)128:40
Peter Bahl (30-3)119:56
Nicolai Müller (30-4)122:52
4Roskilde Gymnasium (155)41:34:13
Lars Nielsen (155-1)123:20
Karsten Poulsen (155-2)121:16
Erik Damhus (155-3)123:23
Steffen Iversen (155-4)126:12
5Hjulbenstræningskammerater (113)41:37:05
Jesper Høgsvig (113-1)124:43
Thore H Nielsen (113-2)124:38
Kasper Roslyng (113-3)123:05
Morten Høgsvig (113-4)124:37
6Roskilde bib. Herrer (76)41:37:40
Allan Thomsen Voldhøj (76-1)124:01
Herbert Kristiansen (76-2)124:31
Martin Campostrini (76-3)126:47
Emil Andersen (76-4)122:19
7Team Snow Fun 1 (144)41:38:46
Emil Snow Fun (144-1)119:45
Christian Snow Fun (144-2)124:15
Randy Snow Fun (144-3)132:31
Martin Snow Fun (144-4)122:13
8Brainstormers (147)41:39:25
Ivan Zibrandtsen (147-1)125:42
Sigge Weisdorf (147-2)123:02
Ivan Zibrandtsen (147-3)127:20
Sigge Weisdorf (147-4)123:20
9Stark Køge (121)41:43:24
Finn Lohff (121-1)127:35
Jachob Lohff (121-2)120:41
Mogens Hansen (121-3)129:57
Morten Hansen (121-4)125:10
10Ismaskinerne (114)41:44:12
Malthe Eilersen (114-1)125:32
Frederik Endahl (114-2)124:08
Marcus Rau (114-3)124:54
Albert Christiansen (114-4)129:36
11KHIF-Team Haslev (119)41:46:18
Brian Holm (119-1)124:54
John Skovby (119-2)129:35
Lars Andersen (119-3)126:51
Jens Olesen (119-4)124:56
12Damgaard 2 (105)41:50:08
Peter Søgaard (105-1)130:31
Henning Lambertsen (105-2)124:09
Martin Gryl (105-3)126:06
David Hirschorn (105-4)129:21
13Øko3 (70)41:51:13
Christian Burchardt (70-1)123:40
John Thillemann (70-2)130:35
Brian Thorborg Lind (70-3)132:34
Thomas Hansen (70-4)124:23
14Damgaard 1 (104)41:52:01
Lars Andersen (104-1)134:33
Michalis Michailidis (104-2)123:02
Christian Wohlgemuth (104-3)128:28
René Christiansen (104-4)125:56
15Digital Citizen Service (82)41:52:39
Søren Martin Nexø (82-1)131:00
Martin Sørensen (82-2)122:49
Tobias Barnholt Munk (82-3)134:37
Pelle Roar Colmorten (82-4)124:12
16De seje (60)41:53:03
Allan Bentsen (60-1)131:38
Ismail Hussien (60-2)127:56
Kasper Bjørn Jensen (60-3)126:07
Nikolaj Olsen (60-4)127:21
17Østervang 1 (3)41:55:27
Løber 1 Løber 1 (3-1)123:32
Løber 2 Løber 2 (3-2)133:09
Løber 3 Løber 3 (3-3)133:52
Løber 4 Løber 4 (3-4)124:52
18Digital Optimizers (9)41:56:41
Jesper Colmorten (9-1)127:06
Mustafa Ulas Yigit (9-2)131:08
Kenny Karlsson (9-3)127:46
Klaus Bjørn Larsen (9-4)130:39
DNFØstervang 2 (4)2-
Løber 5 Løber 5 (4-1)126:05
Løber 6 Løber 6 (4-2)125:41
Løber 7 Løber 7 (4-3)0
Løber 8 Løber 8 (4-4)0


Tidtagning ved DGI Midt- og Vestsjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: soeren.leth@dgi.dk