Visade resultat har godkänts av UCI
Resultat
Nettotid
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | P13-14 |
Detaljer
Distans | 42,5 km |
Nettotid | 1:12:04 |
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Sluttidspunkt | 10:12:04 |
Datum | den 13 juli 2021 |
Detaljer
Hastighet | 35,38 km/t |
Tempo | 1:41 min/km |
Deltagare (#362)
Noah Lindholm Møller Andersen | |
Ordrup Cykle Club | |
Danmark |
Mellantider
Dra horisontellt för att se alla delar
Mellantid | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distans | Tid | Tempo | Tid | Klockan | ||||
Varvning | 11,5 km | 20:33 | 33,58 km/t | |||||
Andra resultat för Noah Lindholm Møller
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 2023-10-01 | 25,8 KM | 27 | 5 varv | 2:56:31,76 | 43,85 km/t | 1:22 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 2023-08-27 | 7,85 KM | 5 | 10 varv | 1:52:45 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 2023-08-26 | 16,57 KM | 1 | 22:11 | 22:11 | 44,80 km/t | 1:20 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 2023-08-13 | 13,4 KM | 1 | 5 varv | 1:34:22,32 | 42,60 km/t | 1:24 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 2023-06-25 | 127,2 KM | 9 | 2:59:09 | 2:59:08 | 42,60 km/t | 1:24 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 2023-06-11 | 19,3 KM | 2 | 4 varv | 1:51:34,79 | 41,51 km/t | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 2023-06-04 | 9,4 KM | 2 | 7 varv | 1:39:54,03 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 2023-06-03 | 27 KM | 24 | 36:14 | 36:14 | 44,70 km/t | 1:20 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 2023-05-29 | 12 KM | 9 | 5 varv | 1:37:12 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 2023-05-28 | 23,8 KM | 1 | 3 varv | 1:43:19 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 2023-05-27 | 19,2 KM | 4 | 4 varv | 2:00:30 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 2023-05-20 | 102,2 KM | 3 | 5:44:32 | 5:44:32 | 17,80 km/t | 3:22 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 2023-05-20 | 16,2 KM | 5 | 6 varv | 2:29:20 | 39,05 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 2023-05-19 | 15,7 KM | 3 | 4 varv | 1:33:39 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 2023-05-19 | 12,8 KM | 2 | 16:46,89 | 16:45,10 | 45,85 km/t | 1:18 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 2023-05-18 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 2023-05-18 | 19,3 KM | 1 | 3 varv | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 2023-04-30 | 15 KM | 2 | 5 varv | 1:58:18 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
ABC København 2023 | 2023-04-23 | 17,6 KM | 3 | 4 varv | 1:45:56,95 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 2023-04-16 | 13,3 KM | 5 | 4 varv | 1:18:30,77 | 40,66 km/t | 1:28 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 2023-04-15 | 13,5 KM | 1 | 18:09,43 | 18:09,43 | 44,61 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 2023-04-10 | 17,9 KM | 7 | 4 varv | 1:48:45 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 2023-04-09 | 15 KM | 11 | 5 varv | 1:51:14 | 40,45 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 2023-04-08 | 21,4 KM | 2 | 3 varv | 1:35:30 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 2022-09-25 | 8,6 KM | 6 | 8 varv | 1:39:11 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 2022-09-24 | 24,8 KM | 2 | 3 varv | 1:44:53 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 2022-09-18 | 10,3 KM | 5 | 6 varv | 1:33:09,48 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 2022-09-17 | 15 KM | 2 | 20:38,70 | 20:38,70 | 43,59 km/t | 1:22 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 2022-08-28 | 15,4 KM | 5 | 5 varv | 1:45:33,29 | 43,77 km/t | 1:22 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 2022-08-27 | 13,5 KM | 8 | 18:00,51 | 18:00,51 | 44,98 km/t | 1:20 min/km |
Tour De Charlottenlund 2022 OCC | 2022-08-08 | 2 KM | 3 | 11 varv | 27:25,71 | 48,12 km/t | 1:14 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 2022-08-07 | 15,6 KM | 6 | 5 varv | 1:59:58 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 2022-08-07 | 15,6 KM | 9 | 4:47:22 | 4:47:22 | 3,26 km/t | 18:25 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 2022-08-06 | 12,4 KM | 10 | 5 varv | 1:30:48 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 2022-08-05 | 4,2 KM | 42 | 10 varv | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 2022-08-04 | 10,6 KM | 10 | 14:48 | 14:48 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 2022-06-26 | 9,4 KM | 1 | 7 varv | 1:45:13,03 | 37,52 km/t | 1:35 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2022-06-06 | 12 KM | 7 | 5 varv | 1:36:59 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2022-06-05 | 23,8 KM | 4 | 3 varv | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2022-06-04 | 11,7 KM | 5 | 5 varv | 1:27:39 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-15 | 9,17 KM | 6 | 9 varv | 2:14:52,66 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-14 | 2,78 KM | 7 | 13 varv | 53:49,88 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-14 | 7,5 KM | 4 | 7 varv | 1:21:48,91 | 38,50 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-13 | 4 KM | 4 | 10 varv | 55:33,49 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-13 | 15 KM | 3 | 20:48,44 | 20:48,44 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 2022-05-01 | 19,3 KM | 3 | 4 varv | 1:50:32,03 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 2022-04-24 | 14 KM | 14 | 5 varv | 1:42:40,44 | 40,91 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 2022-04-18 | 17,9 KM | 5 | 4 varv | 1:48:01 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 2022-04-17 | 15 KM | 3 | 5 varv | 1:45:36 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 2022-04-16 | 21,4 KM | 5 | 3 varv | 1:37:33 | 39,48 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 2022-03-27 | 23 KM | 6 | 3 varv | 1:45:28 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 2021-10-03 | 19,2 KM | 4 | 4 varv | 2:01:36,49 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 2021-10-02 | 14,6 KM | 6 | 5 varv | 1:48:46,98 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 2021-09-25 | 27,6 KM | 8 | 3 varv | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 2021-09-12 | 11,1 KM | 9 | 6 varv | 1:33:03,33 | 42,94 km/t | 1:23 min/km |
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC | 2021-09-11 | 15 KM | 2 | 36:06 | 36:06 | 24,93 km/t | 2:24 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 2021-08-29 | 10,8 KM | 1 | 4 varv | 1:06:49 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 2021-08-28 | 15,1 KM | 1 | 20:09,43 | 20:09,43 | 44,95 km/t | 1:20 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 2021-08-22 | 2 KM | 3 | 15 varv | 41:08,76 | 43,75 km/t | 1:22 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 2021-08-21 | 12 KM | 6 | 17:04,45 | 17:04,45 | 42,17 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 2021-08-08 | 15,6 KM | 10 | 4:52:59 | 4:52:59 | 3,19 km/t | 18:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 2021-08-07 | 12,4 KM | 27 | 5 varv | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 2021-08-06 | 4,2 KM | 8 | 10 varv | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 2021-08-05 | 10,6 KM | 23 | 15:02 | 15:02 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 2021-07-17 | 8 KM | 1 | 11:45,31 | 11:45,31 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 2021-07-16 | 2,4 KM | 4 | 32:33 | 32:33 | 4,42 km/t | 13:33 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 2021-07-15 | 45 KM | 1 | 1:15:41 | 1:15:41 | 35,67 km/t | 1:40 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 2021-07-14 | 22,5 KM | 2 | 40:08 | 40:08 | 33,64 km/t | 1:47 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 2021-07-12 | 1,8 KM | 1 | 2:19,26 | 2:19,26 | 46,53 km/t | 1:17 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 2021-06-13 | 9,4 KM | 1 | 4 varv | 59:07,13 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 2021-06-12 | 8,5 KM | 1 | 4 varv | 54:44 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 2021-06-06 | 10,5 KM | 1 | 4 varv | 1:06:15,56 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 2021-05-30 | 6,79 KM | 1 | 6 varv | 1:05:45,72 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2021-05-24 | 12 KM | 1 | 3 varv | 1:01:35 | 35,07 km/t | 1:42 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2021-05-23 | 12,2 KM | 1 | 3 varv | 59:53 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2021-05-22 | 14,4 KM | 1 | 3 varv | 1:12:31 | 35,74 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-05-02 | 9,17 KM | 1 | 4 varv | 1:03:25,53 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-05-01 | 1,63 KM | 1 | 12 varv | 31:18,69 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-05-01 | 9,4 KM | 1 | 13:49,66 | 13:49,66 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-04-30 | 7,51 KM | 1 | 5 varv | 1:01:47,90 | 36,43 km/t | 1:38 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 2021-04-25 | 9,1 KM | 1 | 4 varv | 1:01:06,77 | 35,74 km/t | 1:40 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 2021-04-18 | 7,3 KM | 1 | 5 varv | 1:03:30,40 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 2021-04-03 | 4,1 KM | 1 | 6 varv | 43:38 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 2020-09-27 | 8,6 KM | 13 | 4 varv | 58:00 | 35,58 km/t | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 2020-09-26 | 10,5 KM | 15 | 3 varv | 50:04 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 2020-09-19 | 15 KM | 4 | 22:39 | 22:39 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 2020-08-09 | 15,6 KM | 5 | 3 varv | 1:22:47 | 33,91 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 2020-08-09 | 15,6 KM | 8 | 0:00 | 3:20:03 | 4,68 km/t | 12:49 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 2020-08-08 | 12,4 KM | 10 | 3 varv | 1:01:39 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 2020-08-07 | 4,2 KM | 8 | 7 varv | 47:43 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 2020-08-06 | 5,3 KM | 15 | 7:56 | 7:56 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 2019-09-29 | 8,6 KM | 8 | 4 varv | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 2019-09-01 | 4,3 KM | 2 | 6 varv | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 2019-08-31 | 11,3 KM | 1 | 18:22,84 | 18:22,84 | 36,89 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #4 | 2019-08-04 | 15,5 KM | 3 | 2 varv | 59:31 | 31,25 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #4 | 2019-08-04 | 15,5 KM | 3 | 2 varv | 59:31 | 31,25 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #3 | 2019-08-03 | 12,4 KM | 1 | 2 varv | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #3 | 2019-08-03 | 12,4 KM | 1 | 2 varv | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 2019-08-01 | 5,3 KM | 1 | 8:43 | 8:43 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 2019-08-01 | 5,3 KM | 1 | 8:43 | 8:43 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 2019-04-22 | 5,5 KM | 3 | 5 varv | 51:53 | 31,80 km/t | 1:53 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 2019-04-21 | 7 KM | 2 | 3 varv | 37:14 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 2019-04-20 | 13,1 KM | 2 | 2 varv | 47:09 | 33,33 km/t | 1:47 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 2018-09-30 | 8,6 KM | 9 | 3 varv | 49:20 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 2018-09-29 | 10,5 KM | 6 | 2 varv | 39:08 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 2018-06-24 | 5,7 KM | 5 | 4 varv | 54:55 | 24,91 km/t | 2:24 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 2018-06-10 | 4,14 KM | 3 | 6 varv | 47:48 | 31,18 km/t | 1:55 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 2018-06-03 | 8,5 KM | 4 | 4 varv | 52:32 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 2018-05-21 | 14,2 KM | 11 | 2 varv | 56:42 | 30,05 km/t | 1:59 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 2018-05-20 | 12,2 KM | 19 | 2 varv | 44:41 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 2018-05-19 | 14,4 KM | 14 | 2 varv | 55:37 | 31,06 km/t | 1:55 min/km |
För resultatfrågor e-post: u6cycletour@cku6.se