Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U17 |
Points | 0 |
Details
Distance | 10.6 km |
Chip time | 15:19 |
Start time | 16:32:30 |
End time | 16:47:49 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 41.52 km/h |
Pace | 1:26 min/km |
Participant (#133)
Marius Hobolth | |
Cykleklubben Fix Rødovre | |
Denmark | |
Male, 15 years (17 today) |
Split times
Swipe horizontally to view all splits
Split time | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Time | Pace | Time | Time of day | ||||
5,3 Km | 5.3 km | 7:37 | 41.75 km/h | 7:37 | 16:40:07 | |||
Finish | 5.3 km | 7:42 | 41.30 km/h | 15:19 | 16:47:49 | |||
Total | 10.6 km | 15:19 | 41.52 km/h | 15:19 | 16:47:49 | |||
Other results for Marius
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14/10/2023 | 20.1 KM | 9 | 5 laps | 3:03:49 | 32.80 km/h | 1:49 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01/10/2023 | 25.8 KM | 15 | 5 laps | 2:56:26.15 | 43.87 km/h | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 5 | 11 laps | 2:06:40 | 44.81 km/h | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 24.8 KM | 6 | 5 laps | 2:46:03 | 44.80 km/h | 1:20 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17/09/2023 | 10.3 KM | 11 | 9 laps | 2:13:58.03 | 41.52 km/h | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 16 | 7 laps | 2:42:30 | 40.32 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 6 | 9 laps | 2:35:57 | 42.94 km/h | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 11 | 10 laps | 58:44 | 42.90 km/h | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 19 | 13:45 | 13:45 | 46.24 km/h | 1:17 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25/06/2023 | 127.2 KM | 6 | 2:59:08 | 2:59:08 | 42.60 km/h | 1:24 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 7 | 5 laps | 2:28:59 | 46.31 km/h | 1:17 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 16 | 8 laps | 2:44:02 | 38.04 km/h | 1:34 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03/06/2023 | 27 KM | 25 | 36:27 | 36:27 | 44.43 km/h | 1:21 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 9 | 9 laps | 2:37:33 | 41.13 km/h | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 12 | 16 laps | 36:20 | 44.91 km/h | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 18 | 4 laps | 1:48:17 | 42.77 km/h | 1:24 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 8 | 7 laps | 2:30:30.04 | 40.74 km/h | 1:28 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 12.2 KM | 7 | 7 laps | 2:09:42 | 39.50 km/h | 1:31 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 8 | 12 laps | 2:49:14 | 39.05 km/h | 1:32 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 18 | 12 laps | 2:25:40 | 37.07 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 13 | 1:05:56 | 1:05:56 | 38.12 km/h | 1:34 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 5.2 KM | 22 | 1 laps | 8:08 | 38.31 km/h | 1:33 min/km |
ABC København 2023 | 23/04/2023 | 17.6 KM | 2 | 7 laps | 2:59:23.81 | 41.20 km/h | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 25.3 KM | 39 | 4 laps | 2:15:34.49 | 44.79 km/h | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 25.3 KM | 37 | 34:40.84 | 34:40.84 | 43.77 km/h | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 25 | 6 laps | 2:37:30 | 40.91 km/h | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 19 | 6 laps | 2:01:19 | 44.51 km/h | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 5 | 5 laps | 2:34:16 | 41.61 km/h | 1:26 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 18 | 4 laps | 2:41:43 | 37.54 km/h | 1:35 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 15.4 KM | 13 | 5 laps | 1:48:54.35 | 42.42 km/h | 1:24 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 13.5 KM | 55 | 21:47.72 | 21:47.72 | 37.16 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 38 | 5 laps | 2:01:07 | 38.64 km/h | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 53 | 5:31:17 | 5:31:17 | 2.83 km/h | 21:14 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 61 | 5 laps | 2:13:10 | 27.93 km/h | 2:08 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 18 | 10 laps | 1:01:49 | 40.76 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 23 | 15:11 | 15:11 | 41.86 km/h | 1:25 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26/06/2022 | 127.2 KM | 24 | 3:09:08 | 3:09:03 | 40.37 km/h | 1:29 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23/06/2022 | 26.3 KM | 43 | 36:04 | 36:04 | 43.75 km/h | 1:22 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 4 | 5 laps | 1:35:17 | 37.78 km/h | 1:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 8 | 6 laps | 6:27:21 | 15.06 km/h | 3:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 6 | 4 laps | 1:31:24 | 41.22 km/h | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 24 | 18:09.64 | 18:09.64 | 40.97 km/h | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 19 | 14 laps | 36:30 | 39.11 km/h | 1:32 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 3 | 9 laps | 2:12:36.58 | 37.34 km/h | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 12 | 13 laps | 53:49.88 | 40.28 km/h | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 10 | 7 laps | 1:24:13.01 | 37.40 km/h | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 11 | 10 laps | 57:04.29 | 42.05 km/h | 1:25 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 15 KM | 19 | 22:08.58 | 22:08.58 | 40.64 km/h | 1:28 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01/05/2022 | 19.3 KM | 11 | 4 laps | 1:57:42.86 | 39.35 km/h | 1:31 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 8 | 3 laps | 1:39:05 | 41.78 km/h | 1:26 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24/04/2022 | 14 KM | 2 | 5 laps | 1:40:55.79 | 41.61 km/h | 1:26 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09/04/2022 | 13.4 KM | 7 | 5 laps | 1:45:43.97 | 38.02 km/h | 1:34 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03/04/2022 | 12 KM | 6 | 17:06.45 | 17:06.45 | 42.09 km/h | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 7 | 3 laps | 1:45:28 | 39.25 km/h | 1:31 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03/10/2021 | 19.2 KM | 2 | 4 laps | 2:01:27.25 | 37.94 km/h | 1:34 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02/10/2021 | 14.6 KM | 11 | 5 laps | 1:48:50.32 | 40.24 km/h | 1:29 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 27.6 KM | 7 | 3 laps | 2:03:20 | 40.28 km/h | 1:29 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 11.1 KM | 4 | 6 laps | 1:33:01.44 | 42.96 km/h | 1:23 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04/09/2021 | 13.4 KM | 1 | 5 laps | 1:39:30.12 | 40.40 km/h | 1:29 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 8 | 7 laps | 1:49:04 | 41.59 km/h | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 21 | 20:04.90 | 20:04.90 | 45.12 km/h | 1:19 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22/08/2021 | 2 KM | 4 | 15 laps | 41:09.38 | 43.74 km/h | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 15 | 4:53:15 | 4:53:15 | 3.19 km/h | 18:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 33 | 5 laps | 1:32:57 | 40.02 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 6 | 10 laps | 1:06:05 | 38.13 km/h | 1:34 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27/06/2021 | 14 KM | 8 | 5 laps | 1:39:18.12 | 42.30 km/h | 1:25 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26/06/2021 | 5.2 KM | 7 | 10 laps | 1:20:25.06 | 38.80 km/h | 1:32 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26/06/2021 | 5.2 KM | 3 | 7:10.60 | 7:10.60 | 43.47 km/h | 1:22 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13/06/2021 | 9.4 KM | 5 | 7 laps | 1:40:22.86 | 39.33 km/h | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 25.5 KM | 17 | 3 laps | 1:56:39 | 39.35 km/h | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06/06/2021 | 10.5 KM | 4 | 6 laps | 1:33:33.22 | 40.40 km/h | 1:29 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 19 | 5 laps | 1:46:34 | 33.78 km/h | 1:46 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 14 | 5 laps | 1:57:35 | 36.74 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 10.55 KM | 11 | 5 laps | 1:26:58.16 | 36.39 km/h | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 5 | 18 laps | 42:48.40 | 41.20 km/h | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 14.5 KM | 10 | 21:55.80 | 21:55.80 | 39.67 km/h | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 10 | 8 laps | 1:34:10.17 | 38.25 km/h | 1:34 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25/04/2021 | 13.5 KM | 8 | 5 laps | 1:42:13.92 | 39.62 km/h | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 27.4 KM | 6 | 2 laps | 1:17:56.45 | 42.19 km/h | 1:25 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 9 | 10 laps | 1:04:06 | 38.37 km/h | 1:33 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10/10/2020 | 13.2 KM | 4 | 3 laps | 1:03:08 | 37.63 km/h | 1:35 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04/10/2020 | 7.9 KM | 2 | 5 laps | 58:45 | 40.34 km/h | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 1 | 5 laps | 1:04:51 | 35.16 km/h | 1:42 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 10 | 4 laps | 58:00 | 35.58 km/h | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 3 | 3 laps | 50:04 | 37.75 km/h | 1:35 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #3 - Mål dig med Banelandsholdet | 09/04/2020 | 4 KM | 1 | 5:05 | 5:05 | 47.21 km/h | 1:16 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 4 | 3 laps | 51:20 | 36.81 km/h | 1:37 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 11.3 KM | 23 | 4 laps | 1:12:56 | 37.18 km/h | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 13.9 KM | 6 | 20:49.13 | 20:49.13 | 40.06 km/h | 1:29 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22/06/2019 | 12.1 KM | 11 | 3 laps | 1:00:27 | 36.03 km/h | 1:39 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16/06/2019 | 8.5 KM | 2 | 4 laps | 56:25 | 36.16 km/h | 1:39 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 10.5 KM | 7 | 3 laps | 53:10 | 35.54 km/h | 1:41 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk