Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U13 |
Points | 0 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 9:10 |
Start time | 14:40:30 |
End time | 14:49:40 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 34.66 km/h |
Pace | 1:43 min/km |
Participant (#70)
Casper SAABYE OLSEN | |
Holbæk Cykelsport | |
Denmark | |
Male, 12 years (15 today) |
Other results for Casper SAABYE
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 28 | 8 laps | 1:44:23 | 39.54 km/h | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 24.8 KM | 33 | 3 laps | 1:49:12 | 40.88 km/h | 1:28 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17/09/2023 | 10.3 KM | 18 | 7 laps | 2:03:39.68 | 34.98 km/h | 1:42 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 17.5 KM | 21 | 4 laps | 1:55:41 | 36.30 km/h | 1:39 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 47 | 10 laps | 1:58:36 | 39.71 km/h | 1:30 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 53 | 26:07 | 26:07 | 38.05 km/h | 1:34 min/km |
Eiland Electric Klubmesterskab - Linjeløb 2023 | 22/08/2023 | 66.8 KM | 3 | 01:58:45.36 | 01:58:45.36 | 33.75 km/h | 1:46 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13/08/2023 | 13.4 KM | 15 | 5 laps | 1:39:04.21 | 40.58 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 52 | 5 laps | 2:13:15 | 35.12 km/h | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 62 | 5 laps | 1:45:41 | 35.20 km/h | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 53 | 10 laps | 1:08:45 | 36.65 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 59 | 16:35 | 16:35 | 38.33 km/h | 1:33 min/km |
Spar Nord Enkeltstart 2023 | 20/06/2023 | 22.7 KM | 4 | 35:55.51 | 35:55.51 | 37.91 km/h | 1:34 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11/06/2023 | 19.3 KM | 19 | 4 laps | 2:00:51.73 | 38.32 km/h | 1:33 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04/06/2023 | 9.4 KM | 16 | 7 laps | 1:40:23.32 | 39.33 km/h | 1:31 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03/06/2023 | 14.3 KM | 4 | 22:54 | 22:54 | 37.46 km/h | 1:36 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 102.2 KM | 55 | 6:26:18 | 6:26:18 | 15.87 km/h | 3:46 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 60 | 6 laps | 2:47:29 | 34.82 km/h | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 70 | 4 laps | 1:47:04 | 35.19 km/h | 1:42 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 12.8 KM | 79 | 19:52.59 | 19:50.93 | 38.69 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120.00 km/h | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 75 | 3 laps | 1:31:54 | 37.80 km/h | 1:35 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 12 | 5 laps | 1:52:25.72 | 38.96 km/h | 1:32 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 17 | 9 laps | 2:33:06 | 32.38 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 18 | 9 laps | 2:02:44 | 33.00 km/h | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 18 | 47:53 | 47:53 | 32.81 km/h | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 5.2 KM | 20 | 1 laps | 10:04 | 30.94 km/h | 1:56 min/km |
Hvidovre CK 2023 | 30/04/2023 | 1 KM | 13 | 16 laps | 47:18 | 20.29 km/h | 2:57 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 13.3 KM | 20 | 4 laps | 1:21:10.40 | 39.32 km/h | 1:31 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 13.5 KM | 17 | 20:41.00 | 20:41.00 | 39.16 km/h | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 39 | 4 laps | 2:03:04 | 34.91 km/h | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 45 | 5 laps | 1:57:30 | 38.29 km/h | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 37 | 3 laps | 1:44:12 | 36.96 km/h | 1:37 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06/04/2023 | 14 KM | 20 | 5 laps | 1:58:29.28 | 35.45 km/h | 1:41 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02/10/2022 | 7.3 KM | 7 | 5 laps | 1:00:04.01 | 36.46 km/h | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 11 | 4 laps | 55:44 | 37.03 km/h | 1:37 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 10.8 KM | 13 | 3 laps | 51:46 | 37.55 km/h | 1:35 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18/09/2022 | 10.3 KM | 14 | 3 laps | 49:51.03 | 37.19 km/h | 1:36 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17/09/2022 | 15 KM | 9 | 25:12.93 | 25:12.93 | 35.69 km/h | 1:40 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 8.5 KM | 11 | 4 laps | 57:18 | 35.59 km/h | 1:41 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03/09/2022 | 31.2 KM | 11 | 6 laps | 54:51.01 | 204.78 km/h | 0:17 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 15.4 KM | 22 | 3 laps | 1:15:59.21 | 36.48 km/h | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 13.5 KM | 26 | 22:40.75 | 22:40.75 | 35.72 km/h | 1:40 min/km |
Eiland Electric klubmesterskab i linjeløb 2022 | 23/08/2022 | 36.5 KM | 3 | 01:07:09.63 | 01:07:09.63 | 32.61 km/h | 1:50 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14/08/2022 | 10.5 KM | 20 | 4 laps | 1:17:51.51 | 32.37 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 33 | 3 laps | 1:28:10 | 31.85 km/h | 1:53 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 34 | 3:38:45 | 3:38:45 | 4.28 km/h | 14:01 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 34 | 3 laps | 1:08:09 | 32.75 km/h | 1:49 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 33 | 7 laps | 53:37 | 32.89 km/h | 1:49 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 5.3 KM | 36 | 8:49 | 8:49 | 36.01 km/h | 1:39 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26/06/2022 | 9.4 KM | 15 | 4 laps | 1:14:14.29 | 30.39 km/h | 1:58 min/km |
DEUTER enkeltstart 2022 | 21/06/2022 | 12.5 KM | 3 | 21:12.80 | 21:12.80 | 35.35 km/h | 1:41 min/km |
Biatlon på Fælleden | 18/06/2022 | 800 Metres | 1 | 27:16 | 27:16 | 1.76 km/h | 34:05 min/km |
Tour de Storebælt 2022 | 11/06/2022 | 25 KM | 11 | 44:23 | 44:10 | 33.95 km/h | 1:46 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 35 | 3 laps | 1:35:25 | 30.56 km/h | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 33 | 3 laps | 1:31:39 | 30.83 km/h | 1:56 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 42 | 24:30.52 | 24:30.52 | 30.36 km/h | 1:58 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 35 | 7 laps | 22:27 | 31.79 km/h | 1:53 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21/05/2022 | 7.1 KM | 10 | 6 laps | 1:15:31.43 | 33.84 km/h | 1:46 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 20 | 5 laps | 1:29:21.35 | 30.79 km/h | 1:56 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 22 | 6 laps | 42:55.27 | 33.55 km/h | 1:47 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 10 KM | 20 | 17:39.18 | 17:39.18 | 33.99 km/h | 1:45 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01/05/2022 | 9.1 KM | 12 | 4 laps | 1:02:06.05 | 35.17 km/h | 1:42 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24/04/2022 | 14 KM | 14 | 3 laps | 1:16:02.87 | 33.14 km/h | 1:48 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09/04/2022 | 13.4 KM | 15 | 3 laps | 1:31:24.81 | 26.39 km/h | 2:16 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 19 | 4 laps | 57:27 | 35.92 km/h | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 34 | 3 laps | 56:52 | 33.23 km/h | 1:48 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 11.1 KM | 27 | 4 laps | 1:15:04.58 | 35.48 km/h | 1:41 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04/09/2021 | 13.4 KM | 13 | 3 laps | 1:09:52.99 | 34.51 km/h | 1:44 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 38 | 4 laps | 1:14:31 | 34.78 km/h | 1:43 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 46 | 26:43.09 | 26:43.09 | 33.91 km/h | 1:46 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #2- TT | 15/08/2021 | 5.2 KM | 4 | 25:28.00 | 20:28.00 | 15.24 km/h | 3:56 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 5 | 2:42:02 | 2:42:02 | 5.78 km/h | 10:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 7 | 2 laps | 46:01 | 32.33 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 6 | 6 laps | 48:06 | 31.43 km/h | 1:54 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27/06/2021 | 14 KM | 7 | 2 laps | 51:21.89 | 32.71 km/h | 1:50 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26/06/2021 | 5.2 KM | 7 | 4 laps | 40:31.62 | 30.79 km/h | 1:56 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26/06/2021 | 5.2 KM | 6 | 6:21.59 | 6:21.59 | 49.06 km/h | 1:13 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13/06/2021 | 9.4 KM | 4 | 2 laps | 35:32.18 | 31.74 km/h | 1:53 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 6 | 3 laps | 50:14 | 30.46 km/h | 1:58 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06/06/2021 | 10.5 KM | 6 | 3 laps | 57:21.87 | 32.95 km/h | 1:49 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 6.79 KM | 4 | 4 laps | 52:45.48 | 30.89 km/h | 1:56 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 9.17 KM | 12 | 3 laps | 1:01:43.56 | 26.74 km/h | 2:14 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 10 | 9 laps | 28:15.29 | 31.21 km/h | 1:55 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 9.4 KM | 11 | 18:08.08 | 18:08.08 | 31.10 km/h | 1:55 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 12 | 3 laps | 46:46.18 | 28.88 km/h | 2:04 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 7.3 KM | 8 | 2 laps | 27:46.66 | 31.54 km/h | 1:54 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10/10/2020 | 13.2 KM | 14 | 2 laps | 57:46 | 27.41 km/h | 2:11 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04/10/2020 | 7.9 KM | 9 | 3 laps | 48:51 | 29.10 km/h | 2:03 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 12 | 3 laps | 50:23 | 30.72 km/h | 1:57 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 17 | 2 laps | 42:43 | 29.49 km/h | 2:02 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19/09/2020 | 10 KM | 12 | 20:36 | 20:36 | 29.12 km/h | 2:03 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk