Result
After cutoff
Distance | A |
Laps | 7 |
Points | 0 |
Details
Start time | 10:15:00 |
Date | 08 August 2021 |
Details
Distance in total | 109.2 km |
Distance (lap) | 15.6 km |
Average lap | 22:08 42.26 km/h |
Fastest lap | 21:20 43.85 km/h |
Slowest lap | 23:26 39.92 km/h |
Participant (#56)
Thomas Koldkjær Decker | |
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg | |
Denmark | |
Male, 21 years (24 today) |
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Time | Pace | Time | Time of day | |||||
Lap 0 | 22:52 | 22:52 | 10:37:52 | |||||
Lap 1 | 21:20 | 43.85 km/h | 44:12 | 10:59:12 | ||||
Lap 2 | 21:20 | 43.85 km/h | 1:05:33 | 11:20:33 | ||||
Lap 3 | 21:54 | 42.74 km/h | 1:27:27 | 11:42:27 | ||||
Lap 4 | 21:21 | 43.84 km/h | 1:48:48 | 12:03:48 | ||||
Lap 5 | 22:56 | 40.80 km/h | 2:11:45 | 12:26:45 | ||||
Lap 6 | 23:26 | 39.92 km/h | 2:35:12 | 12:50:12 | ||||
Lap 7 | 22:42 | 41.22 km/h | 2:57:54 | 13:12:54 | ||||
Lap times
Other results for Thomas Koldkjær
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01/10/2023 | 25.8 KM | 63 | 7 laps | 3:58:54.35 | 45.36 km/h | 1:19 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 63 | 15 laps | 2:53:24 | 44.63 km/h | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 24.8 KM | 65 | 6 laps | 3:13:15 | 46.20 km/h | 1:17 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 54 | 12 laps | 4:03:51 | 44.29 km/h | 1:21 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 17 | 9 laps | 3:03:20 | 42.41 km/h | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 59 | 8 laps | 3:05:47 | 40.30 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 52 | 10 laps | 2:47:12 | 44.49 km/h | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 57 | 11 laps | 1:02:32 | 44.32 km/h | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 60 | 14:23 | 14:23 | 44.22 km/h | 1:21 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 8 | 4:31:31 | 4:31:29 | 5.08 km/h | 11:48 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 24 | 10 laps | 3:09:48 | 41.09 km/h | 1:27 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10/06/2023 | 130.4 KM | 16 | 2:59:24 | 2:59:24 | 43.61 km/h | 1:22 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 81 | 6 laps | 3:07:52 | 45.60 km/h | 1:18 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 39 | 8 laps | 3:37:35 | 42.35 km/h | 1:24 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21/05/2023 | 9.07 KM | 17 | 14 laps | 3:02:41 | 41.70 km/h | 1:26 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 15 KM | 39 | 8 laps | 2:46:46 | 43.17 km/h | 1:23 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23/04/2023 | 1.75 KM | 12 | 28 laps | 1:03:06 | 46.59 km/h | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 66 | 8 laps | 2:33:56 | 46.77 km/h | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 153.6 KM | 74 | 3:32:55 | 3:32:54 | 43.29 km/h | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 50 | 6 laps | 3:32:00 | 39.06 km/h | 1:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 15 KM | 30 | 8 laps | 2:46:57 | 43.13 km/h | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 20 | 6 laps | 2:53:15 | 47.79 km/h | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 13 KM | 20 | 10 laps | 3:12:57 | 40.42 km/h | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 17.9 KM | 36 | 7 laps | 2:46:46 | 45.08 km/h | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 15 KM | 51 | 8 laps | 2:34:56 | 46.47 km/h | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 153.6 KM | 36 | 3:37:55 | 3:37:53 | 42.30 km/h | 1:25 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 130.4 KM | 12 | 1 laps | 3:02:10 | - | - |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 59 | 6 laps | 3:21:25 | 41.11 km/h | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 17.8 KM | 16 | 6 laps | 2:34:27 | 41.49 km/h | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 15 KM | 12 | 7 laps | 2:25:07 | 43.41 km/h | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 27 KM | 18 | 38:11 | 38:11 | 42.42 km/h | 1:24 min/km |
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17/10/2021 | 13.8 KM | 34 | 12 laps | 4:00:15.99 | 41.35 km/h | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 58 | 14 laps | 2:42:59 | 44.32 km/h | 1:21 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 27.6 KM | 39 | 5 laps | 3:07:29 | 44.16 km/h | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 22 | 8 laps | 2:46:05 | 41.62 km/h | 1:26 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 33 | 6 laps | 3:43:23 | 40.77 km/h | 1:28 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 20.3 KM | 16 | 7 laps | 3:12:10 | 44.36 km/h | 1:21 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 15 KM | 45 | 8 laps | 2:47:36 | 42.96 km/h | 1:23 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04/09/2021 | 9 KM | 24 | 14 laps | 2:57:38 | 42.56 km/h | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 35 | 7:07:23 | 7:07:23 | 2.19 km/h | 27:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 55 | 10 laps | 2:49:52 | 43.80 km/h | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 87 | 11 laps | 1:05:29 | 42.33 km/h | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 10.6 KM | 69 | 14:08 | 14:08 | 44.98 km/h | 1:20 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01/08/2021 | 23.9 KM | 32 | 4:20:15 | 4:20:15 | 44.08 km/h | 1:21 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 178.5 KM | 34 | 4:12:29 | 4:12:28 | 42.42 km/h | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 23 | 6 laps | 3:17:19 | 41.96 km/h | 1:25 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 60 | 10 laps | 2:54:35 | 41.24 km/h | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 23.8 KM | 40 | 6 laps | 3:15:52 | 43.74 km/h | 1:22 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15/05/2021 | 17.6 KM | 44 | 8 laps | 3:11:44.46 | 44.06 km/h | 1:21 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13/05/2021 | 17.3 KM | 53 | 8 laps | 3:02:35.14 | 45.48 km/h | 1:19 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 27.4 KM | 68 | 6 laps | 3:41:22.09 | 44.56 km/h | 1:20 min/km |
CO:PLAY Grand Prix 2021 | 11/04/2021 | 7.8 KM | 27 | 15 laps | 4:02:50.94 | 28.91 km/h | 2:04 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05/04/2021 | 4.1 KM | 29 | 30 laps | 3:09:25 | 38.96 km/h | 1:32 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04/04/2021 | 14.6 KM | 11 | 3:19:10 | 3:19:09 | 43.98 km/h | 1:21 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02/04/2021 | 5.2 KM | 49 | 24 laps | 2:39:28.24 | 46.96 km/h | 1:16 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04/10/2020 | 23.1 KM | 24 | 7 laps | 3:41:51 | 43.73 km/h | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 34 | 10 laps | 1:56:05 | 44.45 km/h | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 27.6 KM | 49 | 6 laps | 3:42:08 | 44.73 km/h | 1:20 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13/09/2020 | 31.5 KM | 48 | 5 laps | 3:46:21 | 41.75 km/h | 1:26 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23/08/2020 | 11.7 KM | 68 | 17 laps | 4:48:24 | 41.38 km/h | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 37 | 9 laps | 2:44:09 | 40.79 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07/08/2020 | 4.2 KM | 49 | 11 laps | 1:14:24 | 37.26 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 50 | 11 laps | 1:15:24 | 36.76 km/h | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 48 | 15 laps | 3:00:20 | 42.92 km/h | 1:23 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 25.3 KM | 25 | 6 laps | 3:35:53 | 42.19 km/h | 1:25 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 135.6 KM | 19 | 9 laps | 3:17:14 | 371.24 km/h | 0:09 min/km |
Spar Nords Gadeløb Skive 2019 | 09/08/2019 | 1 KM | 43 | 16 laps | 35:15 | 27.23 km/h | 2:12 min/km |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 08/08/2019 | 1.4 KM | 32 | 14 laps | 31:34 | - | - |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 15 KM | 44 | 9 laps | 3:11:05 | 42.39 km/h | 1:24 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 23.8 KM | 64 | 6 laps | 3:22:31 | 42.30 km/h | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 41 | 10 laps | 3:46:06 | 37.95 km/h | 1:34 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 19 KM | 10 | 6 laps | 3:03:33 | 37.26 km/h | 1:36 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 13 KM | 5 | 10 laps | 3:16:28 | 39.70 km/h | 1:30 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 17 KM | 4 | 7 laps | 2:53:53 | 41.06 km/h | 1:27 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 19.7 KM | 1 | 6 laps | 2:49:39 | 41.80 km/h | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 17.8 KM | 7 | 6 laps | 2:31:53 | 42.19 km/h | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 23 KM | 7 | 5 laps | 2:46:38 | 41.41 km/h | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 21.4 KM | 15 | 6 laps | 3:09:09 | 40.73 km/h | 1:28 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 18.3 KM | 2 | 6 laps | 2:50:47 | 38.57 km/h | 1:33 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 11.23 KM | 4 | 8 laps | 2:17:37 | 39.17 km/h | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31/03/2019 | 23 KM | 5 | 5 laps | 2:50:12 | 40.54 km/h | 1:28 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30/09/2018 | 8.6 KM | 10 | 11 laps | 2:22:54 | 39.72 km/h | 1:30 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 27.5 KM | 9 | 4 laps | 2:45:03 | 39.98 km/h | 1:30 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22/09/2018 | 23.5 KM | 10 | 4 laps | 2:33:46 | 36.68 km/h | 1:38 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16/09/2018 | 25.3 KM | 7 | 4 laps | 2:21:24 | 42.94 km/h | 1:23 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15/09/2018 | 23.5 KM | 23 | 5 laps | 2:55:14 | 40.23 km/h | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09/09/2018 | 15.3 KM | 16 | 6 laps | 2:18:11 | 39.86 km/h | 1:30 min/km |
Grindsted DCU CUP - U19 Cup | 24/06/2018 | 119.4 KM | 47 | 2:57:59 | 2:57:59 | 40.25 km/h | 1:29 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27/05/2018 | 18.3 KM | 7 | 7 laps | 3:22:00 | 38.05 km/h | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26/05/2018 | 29.5 KM | 13 | 4:26:06 | 43:06 | 41.06 km/h | 1:27 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20/05/2018 | 23.8 KM | 18 | 5 laps | 2:47:03 | 42.74 km/h | 1:24 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19/05/2018 | 14.4 KM | 15 | 7 laps | 2:35:29 | 38.90 km/h | 1:32 min/km |
CK Djurs 2018 | 06/05/2018 | 19.7 KM | 9 | 6 laps | 3:01:57 | 38.97 km/h | 1:32 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05/05/2018 | 15 KM | 13 | 7 laps | 2:40:36 | 39.23 km/h | 1:31 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk