Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U17 |
Total time | 5:18:12 |
Points | 1 |
Details
Date | 08 August 2021 |
Participant (#1)
Nicolai Andersen | |
TEAM EURO-VENT | |
Denmark | |
Male, 15 years (18 today) |
Other results for Nicolai
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14/01/2024 | 2.7 KM | 9 | 7 laps | 52:54 | 21.43 km/h | 2:47 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26/11/2023 | 2400 Metres | 3 | 11 laps | 55:15 | 28.67 km/h | 2:05 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25/11/2023 | 2500 Metres | 17 | 4 laps | 20:56 | - | - |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29/10/2023 | 2 KM | 28 | 2 laps | 21:35 | - | - |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28/10/2023 | 2 KM | 10 | 6 laps | 43:47 | 16.44 km/h | 3:38 min/km |
Fristads Cyclocross Weekend - European Cup | 08/10/2023 | 2500 Metres | 3 | 6 laps | 42:02 | 21.41 km/h | 2:48 min/km |
Varberg Cyclocross UCI C2 - SWE-Cup # 1 | 23/09/2023 | 3 KM | 3 | 5 laps | 39:03 | 23.04 km/h | 2:36 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 8 | 5 laps | 2:54:56 | 37.04 km/h | 1:37 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 9 | 6 laps | 2:03:11 | 42.08 km/h | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2023 | 10/08/2023 | 1.4 KM | 19 | 16 laps | 37:22 | 35.97 km/h | 1:40 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 12.2 KM | 20 | 7 laps | 2:17:40 | 37.22 km/h | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 12 | 6 laps | 2:36:07 | 41.27 km/h | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 52 | 6 laps | 2:02:09 | 44.20 km/h | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 33 | 5 laps | 2:35:22 | 41.32 km/h | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 30 | 5 laps | 3:12:51 | 35.78 km/h | 1:40 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14/01/2023 | - | 5 | 5 laps | 43:24 | 0.00 km/h | - min/km |
Stockholm Cyclocross UCI C2 SWECUP | 16/10/2022 | - | 10 | 7 laps | 47:40 | 0.00 km/h | - min/km |
CX Täby Park UCI C2 SWECUP | 15/10/2022 | - | 10 | 6 laps | 46:54 | 0.00 km/h | - min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 15.4 KM | 24 | 5 laps | 1:48:56.01 | 42.41 km/h | 1:24 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 13.5 KM | 29 | 19:21.00 | 19:21.00 | 41.86 km/h | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 31 | 5 laps | 2:00:06 | 38.96 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 33 | 4:55:19 | 4:55:19 | 3.17 km/h | 18:55 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 36 | 5 laps | 1:38:04 | 37.93 km/h | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 41 | 10 laps | 1:01:49 | 40.76 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 27 | 15:20 | 15:20 | 41.47 km/h | 1:26 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 12 | 4 laps | 2:06:38 | 35.82 km/h | 1:40 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 16 | 5 laps | 1:37:02 | 37.10 km/h | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 23.8 KM | 30 | 3 laps | 1:42:53 | 41.64 km/h | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 64 | 14 laps | 41:20 | 34.54 km/h | 1:44 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 12.2 KM | 2 | 6 laps | 1:56:19 | 37.76 km/h | 1:35 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 14 | 9 laps | 2:14:52.66 | 36.71 km/h | 1:38 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 14 | 13 laps | 53:49.88 | 40.28 km/h | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 15 | 7 laps | 1:24:17.37 | 37.37 km/h | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 16 | 10 laps | 57:04.29 | 42.05 km/h | 1:25 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 15 KM | 36 | 23:34.29 | 23:34.29 | 38.18 km/h | 1:34 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 18.3 KM | 2 | 4 laps | 1:53:36 | 38.66 km/h | 1:33 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07/05/2022 | 14.4 KM | 7 | 4 laps | 1:32:07 | 37.52 km/h | 1:35 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 15 KM | 7 | 5 laps | 1:59:45 | 37.58 km/h | 1:35 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 5 | 3 laps | 1:39:05 | 41.78 km/h | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 21.4 KM | 22 | 3 laps | 1:42:28 | 37.59 km/h | 1:35 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 17 KM | 14 | 4 laps | 1:53:10 | 36.05 km/h | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 12 | 3 laps | 1:45:28 | 39.25 km/h | 1:31 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08/01/2022 | 1500 Metres | 2 | 6 laps | 38:01 | 14.20 km/h | 4:13 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05/12/2021 | - | 1 | 6 laps | 44:09 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14/11/2021 | 2.1 KM | 5 | 7 laps | 40:46 | 21.63 km/h | 2:46 min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07/11/2021 | - | 2 | 6 laps | 39:04 | 0.00 km/h | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31/10/2021 | 2.5 KM | 3 | 7 laps | 38:35 | 27.20 km/h | 2:12 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30/10/2021 | 2.2 KM | 4 | 7 laps | 36:52 | 25.06 km/h | 2:23 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 18 | 4 laps | 1:32:32 | 37.34 km/h | 1:36 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 16 | 5 laps | 1:43:40 | 39.24 km/h | 1:31 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 17 | 23:14.37 | 23:14.37 | 35.37 km/h | 1:41 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 15 KM | 10 | 5 laps | 2:01:38 | 36.99 km/h | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 8.4 KM | 5 | 7 laps | 1:37:45 | 36.09 km/h | 1:39 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 23 | 7 laps | 1:49:05 | 41.58 km/h | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 48 | 21:31.86 | 21:31.86 | 42.08 km/h | 1:25 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 11.26 KM | 17 | 6 laps | 1:47:32 | 37.69 km/h | 1:35 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 13 | 2 laps | 36:51 | 36.66 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08/08/2021 | 15.6 KM | 5 | 5 laps | 2:17:49 | 33.96 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 36 | 5 laps | 1:32:57 | 40.02 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 71 | 10 laps | 1:11:24 | 35.29 km/h | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 10.6 KM | 73 | 16:02 | 16:02 | 39.63 km/h | 1:30 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 27 | 3 laps | 1:51:35 | 34.84 km/h | 1:43 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 23 | 3 laps | 1:48:16 | 38.23 km/h | 1:34 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 28.32 KM | 27 | 2 laps | 1:22:46.43 | 41.06 km/h | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 33 | 5 laps | 1:47:09 | 33.60 km/h | 1:47 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 23.8 KM | 26 | 3 laps | 1:49:03 | 39.28 km/h | 1:31 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 34 | 5 laps | 2:00:58 | 35.71 km/h | 1:40 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 10.55 KM | 19 | 5 laps | 1:27:32.07 | 36.16 km/h | 1:39 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 14 | 18 laps | 43:58.97 | 40.10 km/h | 1:29 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 14.5 KM | 28 | 23:32.25 | 23:32.25 | 36.96 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 17 | 8 laps | 1:34:21.54 | 38.18 km/h | 1:34 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 29 | 10 laps | 1:05:39 | 37.47 km/h | 1:36 min/km |
Cyklecross //ABC | 13/12/2020 | - | 1 | 5 laps | 38:39 | 0.00 km/h | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15/11/2020 | 2.3 KM | 8 | 4 laps | 20:54 | 26.39 km/h | 2:16 min/km |
Party Prijs – AftenCross – lørdag | 14/11/2020 | 2.3 KM | 2 | 7 laps | 38:08 | 25.32 km/h | 2:22 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01/11/2020 | 2.3 KM | 4 | 4 laps | 29:02 | 19.01 km/h | 3:09 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31/10/2020 | 2.3 KM | 4 | 2 laps | 35:17 | 7.82 km/h | 7:40 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25/10/2020 | 2.5 KM | 12 | 7 laps | 49:37 | 21.16 km/h | 2:50 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17/10/2020 | - | 9 | 12 laps | 56:57 | 0.00 km/h | - min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 13 | 33 laps | 41:42 | 47.47 km/h | 1:15 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 21 | 8 laps | 1:51:41 | 32.66 km/h | 1:50 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 5 | 4 laps | 58:00 | 35.58 km/h | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 13 | 3 laps | 50:04 | 37.75 km/h | 1:35 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 13.56 KM | 4 | 3 laps | 1:06:37 | 36.63 km/h | 1:38 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 15 KM | 12 | 25:48 | 25:48 | 34.87 km/h | 1:43 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 10 | 2 laps | 51:25 | 33.60 km/h | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 28 | 3 laps | 1:23:03 | 33.81 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 21 | 0:00 | 3:21:48 | 4.64 km/h | 12:56 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 20 | 3 laps | 1:01:39 | 36.20 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 22 | 7 laps | 48:38 | 36.26 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 5.3 KM | 33 | 8:28 | 8:28 | 37.53 km/h | 1:35 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers) | 22/02/2020 | - | 4 | 3 laps | 23:10 | 0.00 km/h | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg) | 01/02/2020 | - | 2 | 4 laps | 29:18 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross - Aalborg CR | 18/01/2020 | - | 2 | 4 laps | 28:43 | 0.00 km/h | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01/12/2019 | 2.65 KM | 3 | 5 laps | 28:12 | 28.19 km/h | 2:07 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30/11/2019 | 2.65 KM | 3 | 5 laps | 30:09 | 26.36 km/h | 2:16 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17/11/2019 | 2.65 KM | 1 | 3 laps | 26:45 | 17.83 km/h | 3:21 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16/11/2019 | 2.3 KM | 2 | 3 laps | 26:07 | 15.84 km/h | 3:47 min/km |
Cross - Vejen BC | 10/11/2019 | 0.9 KM | 4 | 5 laps | 33:27 | 8.07 km/h | 7:26 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27/10/2019 | 2.3 KM | 1 | 10 laps | 36:37 | 37.67 km/h | 1:35 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26/10/2019 | 2.3 KM | 2 | 4 laps | 24:15 | 22.76 km/h | 2:38 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20/10/2019 | - | 5 | 5 laps | 22:28 | 0.00 km/h | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 27 | 4 laps | 58:01 | 35.57 km/h | 1:41 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 11.3 KM | 26 | 4 laps | 1:12:56 | 37.18 km/h | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 13.9 KM | 43 | 23:22.62 | 23:22.62 | 35.68 km/h | 1:40 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 7.4 KM | 9 | 5 laps | 58:01 | 38.26 km/h | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 13 | 5 laps | 1:07:54 | 34.02 km/h | 1:45 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10/08/2019 | 11 KM | 7 | 3 laps | 58:09 | 34.04 km/h | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 17 | 3 laps | 1:20:21 | 34.72 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 17 | 3 laps | 1:20:21 | 34.72 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 11 | 3 laps | 1:02:53 | 35.49 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 11 | 3 laps | 1:02:53 | 35.49 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 29 | 7 laps | 1:23:25 | 28.69 km/h | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 29 | 7 laps | 1:23:25 | 28.69 km/h | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 28 | 8:58 | 8:58 | 35.46 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 28 | 8:58 | 8:58 | 35.46 km/h | 1:41 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 18 | 4 laps | 58:47 | 36.74 km/h | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 12.2 KM | 27 | 3 laps | 1:05:54 | 33.32 km/h | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 24 | 3 laps | 1:15:52 | 33.93 km/h | 1:46 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 19 KM | 16 | 2 laps | 1:10:26 | 32.37 km/h | 1:51 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 3.8 KM | 21 | 10 laps | 1:03:34 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 21.6 KM | 19 | 2 laps | 1:20:39 | 32.13 km/h | 1:52 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 19 | 3 laps | 1:13:33 | 34.50 km/h | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 5.5 KM | 24 | 7 laps | 1:11:11 | 32.45 km/h | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 7 KM | 18 | 5 laps | 55:34 | 37.79 km/h | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 13.1 KM | 14 | 3 laps | 1:03:50 | 36.93 km/h | 1:37 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 5.8 KM | 15 | 1 laps | 1:13:26 | 4.74 km/h | 12:39 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31/03/2019 | 23 KM | 29 | 2 laps | 1:24:26 | 32.69 km/h | 1:50 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13/01/2019 | 2600 Metres | 13 | 3 laps | 40:38 | 11.51 km/h | 5:12 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09/12/2018 | 1.5 KM | 4 | 5 laps | 28:06 | 16.01 km/h | 3:44 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08/12/2018 | 0.9 KM | 5 | 8 laps | 32:50 | 13.16 km/h | 4:33 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18/11/2018 | 2.7 KM | 5 | 3 laps | 27:49 | 17.47 km/h | 3:26 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28/10/2018 | 2.3 KM | 5 | 4 laps | 29:49 | 18.51 km/h | 3:14 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27/10/2018 | 2.3 KM | 8 | 4 laps | 29:26 | 18.75 km/h | 3:12 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 10.5 KM | 12 | 2 laps | 41:35 | 30.30 km/h | 1:58 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22/09/2018 | 8 KM | 10 | 3 laps | 48:06 | 29.93 km/h | 2:00 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16/09/2018 | 6.1 KM | 8 | 4 laps | 44:47 | 32.68 km/h | 1:50 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15/09/2018 | 23.5 KM | 9 | 1 laps | 44:46 | 31.49 km/h | 1:54 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09/09/2018 | 11 KM | 18 | 2 laps | 45:40 | 28.90 km/h | 2:04 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02/09/2018 | 7.4 KM | 4 | 3 laps | 40:37 | 32.79 km/h | 1:49 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01/09/2018 | 7.21 KM | 9 | 4 laps | 55:13 | 31.34 km/h | 1:54 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19/08/2018 | 7.7 KM | 10 | 3 laps | 45:32 | 30.44 km/h | 1:58 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12/08/2018 | - | 9 | 8 laps | 20:25 | 0.00 km/h | - min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03/06/2018 | 8.5 KM | 7 | 4 laps | 52:32 | 38.82 km/h | 1:32 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27/05/2018 | 5.8 KM | 6 | 4 laps | 42:37 | 32.66 km/h | 1:50 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26/05/2018 | 10.5 KM | 11 | 55:41 | 19:41 | 31.99 km/h | 1:52 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21/05/2018 | 14.2 KM | 15 | 2 laps | 59:01 | 28.87 km/h | 2:04 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20/05/2018 | 12.2 KM | 15 | 2 laps | 44:41 | 32.76 km/h | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19/05/2018 | 14.4 KM | 16 | 2 laps | 55:44 | 31.00 km/h | 1:56 min/km |
CK Djurs 2018 | 06/05/2018 | 14.1 KM | 10 | 2 laps | 54:45 | 30.90 km/h | 1:56 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05/05/2018 | 9 KM | 6 | 3 laps | 52:02 | 31.13 km/h | 1:55 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22/04/2018 | 2 KM | 8 | 9 laps | 37:00 | 29.18 km/h | 2:03 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk