Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 38:58 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:59:47 |
Dato | 31. oktober 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 15 km |
Distance (omgang) | 2,5 km |
Gennemsnit omgang | 5:49 25,72 km/t |
Hurtigste omgang | 5:15 28,55 km/t |
Langsomste omgang | 8:24 17,85 km/t |
Deltager (#4)
Noah Jozefowicz | |
Hoptrup-Marstrup Idrætsforening | |
Danmark | |
Mand, 13 år (16 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 3:58 | 3:58 | 13 | 12:03:46 | ||||
Omgang 1 | 8:24 | 17,85 km/t | 12:23 | 14 | 12:12:10 | |||
Omgang 2 | 5:22 | 27,86 km/t | 17:46 | 14 | 12:17:33 | |||
Omgang 3 | 5:22 | 27,92 km/t | 23:08 | 14 | 12:22:55 | |||
Omgang 4 | 5:18 | 28,28 km/t | 28:26 | 14 | 12:28:14 | |||
Omgang 5 | 5:16 | 28,43 km/t | 33:43 | 14 | 12:33:30 | |||
Omgang 6 | 5:15 | 28,55 km/t | 38:58 | 14 | 12:38:45 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Noah
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2024 - #2 Grusgraven | 25-02-2024 | 6,8 KM | 25 | 2 omgange | 43:58 | 18,56 km/t | 3:14 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2024 - #1 Bordrup | 28-01-2024 | 6,5 KM | 10 | 4 omgange | 1:19:55 | 19,52 km/t | 3:04 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 2 KM | 25 | 5 omgange | 48:35 | 12,35 km/t | 4:51 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 2 KM | 27 | 6 omgange | 47:21 | 15,20 km/t | 3:56 min/km |
DM XCM 2023 Holte MTB | 03-09-2023 | 22 KM | 2 | 2 omgange | 1:37:02 | 27,20 km/t | 2:12 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 50 | 10 omgange | 2:01:18 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 24 | 24:17 | 24:17 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C2 | 20-08-2023 | 5,5 KM | 5 | 3 omgange | 54:09 | 18,28 km/t | 3:16 min/km |
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab) | 13-08-2023 | 6,7 KM | 14 | 1 omgange | 14:24 | 27,89 km/t | 2:09 min/km |
Shimano MTB Liga #3- Varde C2 | 11-06-2023 | 6 KM | 17 | 4 omgange | 1:13:14 | 19,66 km/t | 3:03 min/km |
XCC (Short track) MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 28-05-2023 | 1,1 KM | 30 | 4 omgange | 10:12 | 25,85 km/t | 2:19 min/km |
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 27-05-2023 | 5,8 KM | 8 | 4 omgange | 1:07:29 | 20,63 km/t | 2:54 min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 14-05-2023 | 5 KM | 7 | 5 omgange | 1:08:26 | 21,92 km/t | 2:44 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Randers C1 | 30-04-2023 | 4,7 KM | 9 | 4 omgange | 1:06:04 | 17,07 km/t | 3:30 min/km |
Sydcup Kidz 2023 - 1. afdeling - MTB Sønderborg | 23-04-2023 | - | 1 | 6 omgange | 40:34 | 0,00 km/t | - min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2023 | 16-04-2023 | 4 KM | 13 | 4 omgange | 59:20 | 16,18 km/t | 3:42 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2023 - #3 Blåbjerg | 12-03-2023 | 9,5 KM | 10 | 1 omgange | 29:02 | 19,62 km/t | 3:03 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2023 - #1 Bordrup | 29-01-2023 | 6,5 KM | 6 | 3 omgange | 1:05:32 | 17,85 km/t | 3:21 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 4 | 5 omgange | 43:53 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 1 | 5 omgange | 41:01 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 2 | 8 omgange | 43:14 | 0,00 km/t | - min/km |
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 2022 | 23-10-2022 | 9,5 KM | 1 | 2 omgange | 57:06 | 19,96 km/t | 3:00 min/km |
Shimano MTB Liga #5 - Holte C2 | 14-08-2022 | 5,8 KM | 15 | 4 omgange | 1:08:57 | 20,19 km/t | 2:58 min/km |
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold | 26-06-2022 | 1,1 KM | 22 | 6 omgange | 23:18 | 17,00 km/t | 3:31 min/km |
XCO MTB DM 2022 - Rold | 25-06-2022 | 5,8 KM | 18 | 4 omgange | 1:01:35 | 22,60 km/t | 2:39 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Varde C2 | 12-06-2022 | 5,8 KM | 19 | 4 omgange | 1:12:34 | 19,18 km/t | 3:07 min/km |
Shimano MTB Liga #3 - Randers C1 | 05-06-2022 | 4,7 KM | 29 | 2 omgange | 1:00:33 | 9,31 km/t | 6:26 min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 15-05-2022 | 5 KM | 20 | 4 omgange | 1:00:28 | 19,84 km/t | 3:01 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Odense C2 | 24-04-2022 | 5,8 KM | 31 | 4 omgange | 1:03:27 | 21,94 km/t | 2:44 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2022 | 03-04-2022 | 4 KM | 22 | 1 omgange | 16:59 | - | - |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 15 | 6 omgange | 40:11 | 13,44 km/t | 4:27 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 8 | 6 omgange | 50:27 | 0,00 km/t | - min/km |
Blåvand MTB Challenge 2021 | 21-11-2021 | 7,5 KM | 1 | 2 omgange | 49:41 | 18,11 km/t | 3:18 min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 2,1 KM | 11 | 7 omgange | 44:31 | 19,81 km/t | 3:01 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 12 | 7 omgange | 40:34 | 22,77 km/t | 2:38 min/km |
Syd Cup Kidz 2021 - afdeling 5 - Finale Grønholtsporet | 03-10-2021 | - | 2 | 5 omgange | 36:46 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 2021 | 02-10-2021 | 5 KM | 19 | 3 omgange | 52:34 | 17,12 km/t | 3:30 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C2 | 19-09-2021 | 4,19 KM | 11 | 3 omgange | 57:32 | 13,11 km/t | 4:34 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C2 | 05-09-2021 | 6 KM | 7 | 3 omgange | 58:05 | 18,59 km/t | 3:13 min/km |
Syd Cup Kidz 2021, Afdeling 3 Drostrup sporet | 29-08-2021 | - | 1 | 6 omgange | 40:23 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4,8 KM | 12 | 3 omgange | 51:46 | 16,69 km/t | 3:35 min/km |
Holte MTB DM 2021 | 26-06-2021 | - | 16 | 3 omgange | 55:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Syd Cup Kidz 2021, Afdeling 2 Løgum | 13-06-2021 | - | 1 | 4 omgange | 41:39 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2 | 12-06-2021 | 5,8 KM | 17 | 3 omgange | 59:15 | 17,62 km/t | 3:24 min/km |
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb | 30-05-2021 | 5,5 KM | 15 | 3 omgange | 59:13 | 16,72 km/t | 3:35 min/km |
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb | 09-05-2021 | 4 KM | 20 | 3 omgange | 56:22 | 12,77 km/t | 4:41 min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 5 | 5 omgange | 42:56 | 18,51 km/t | 3:14 min/km |
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 2020 | 10-10-2020 | 4,7 KM | 13 | 3 omgange | 53:30 | 15,81 km/t | 3:47 min/km |
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 2020 | 04-10-2020 | 4,8 KM | 17 | 3 omgange | 1:05:28 | 13,20 km/t | 4:32 min/km |
DM XCO - Vejle 2020 | 26-09-2020 | 4800 Meter | 25 | 3 omgange | 1:03:12 | 13,67 km/t | 4:23 min/km |
X-sauce cuppen #1, XCO, Kolding 2020 | 20-09-2020 | 5,2 KM | 14 | 3 omgange | 54:38 | 17,13 km/t | 3:30 min/km |
DM XCM - Viborg 2020 | 06-09-2020 | 25 KM | 13 | 1 omgange | 1:26:27 | 17,35 km/t | 3:27 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 5 (2019/20) | 29-08-2020 | 4,5 KM | 6 | 2 omgange | 39:05 | 13,82 km/t | 4:20 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020 - #2 | 23-02-2020 | 6,3 KM | 6 | 2 omgange | 58:34 | 12,91 km/t | 4:38 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20) | 25-01-2020 | 4,5 KM | 5 | 2 omgange | 43:18 | 12,47 km/t | 4:48 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020 - #1 | 19-01-2020 | 6,5 KM | 4 | 2 omgange | 48:03 | 16,23 km/t | 3:41 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2019/20) | 04-01-2020 | 4,5 KM | 3 | 2 omgange | 44:42 | 12,08 km/t | 4:58 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2019/20) | 21-12-2019 | 4,5 KM | 6 | 2 omgange | 46:10 | 11,69 km/t | 5:07 min/km |
Race Days Kolding p/b SRAM #2 SHORT TRACK | 16-08-2019 | - | 2 | 3 omgange | 11:10 | - km/t | - min/km |
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #1 Grusgraven, Varde | 10-06-2019 | 3 KM | 8 | 6 omgange | 43:04 | 25,08 km/t | 2:23 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #2 | 24-02-2019 | 6,3 KM | 16 | 2 omgange | 1:15:15 | 10,05 km/t | 5:58 min/km |