Resultat
10 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Herrer Elite(A,B,U19) |
Omgange | 10 |
Samlet tid | 59:52 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 14:30:00 |
Dato | 20. november 2021 |
Detaljer
Gennemsnit omgang | 5:59 |
Hurtigste omgang | 5:01 |
Langsomste omgang | 6:30 |
Deltager (#142)
Alexander Arnt Hansen | |
Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior | |
Danmark | |
Mand, 18 år (20 i dag) | |
B mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 20. november 2021. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tid | Placering | Klokken | |||||
Omgang 1 | 5:01 | 5:01 | 5 | 14:35:01 | ||||
Omgang 2 | 5:54 | 10:56 | 5 | 14:40:56 | ||||
Omgang 3 | 6:05 | 17:01 | 5 | 14:47:01 | ||||
Omgang 4 | 6:16 | 23:18 | 5 | 14:53:18 | ||||
Omgang 5 | 6:00 | 29:18 | 5 | 14:59:18 | ||||
Omgang 6 | 6:30 | 35:49 | 5 | 15:05:49 | ||||
Omgang 7 | 6:20 | 42:09 | 5 | 15:12:09 | ||||
Omgang 8 | 5:51 | 48:01 | 5 | 15:18:01 | ||||
Omgang 9 | 5:36 | 53:37 | 5 | 15:23:37 | ||||
Omgang 10 | 6:14 | 59:52 | 5 | 15:29:52 | ||||
Omgangstider
Andre resultater for Alexander Arnt
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Cross4Life & Sjællandsmesterskab | 30-12-2023 | - | 1 | 9 omgange | 56:57 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 2. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2023 | - | 3 | 11 omgange | 55:32 | 0,00 km/t | - min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 5 | 13 omgange | 3:01:54,50 | 44,17 km/t | 1:21 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 36 | 8 omgange | 3:13:25 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 19-08-2023 | 131 KM | 9 | 3:35:05 | 3:35:05 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 15-01-2023 | - | 10 | 7 omgange | 1:10:38 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03-12-2022 | - | 7 | 7 omgange | 52:46 | 0,00 km/t | - min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 4 | 6 omgange | 55:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 3 | 9 omgange | 58:27 | 0,00 km/t | - min/km |
Gribben Gravel 2022 - powered by GripGrab | 30-10-2022 | 75 KM | 68 | 1 omgange | 2:36:25,49 | 28,77 km/t | 2:05 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09-10-2022 | - | 5 | 11 omgange | 1:01:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 28 KM | 5 | 34:56 | 34:56 | 48,07 km/t | 1:14 min/km |
Lars RP Kriterium | 24-07-2022 | 4,3 KM | 14 | 15 omgange | 1:31:09 | 42,46 km/t | 1:24 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 28 | 15 omgange | 3:40:05 | 44,98 km/t | 1:20 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 27 | 1 omgange | 3:16:37 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 44 | 8 omgange | 3:24:19,35 | 40,88 km/t | 1:28 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 1 | 6 omgange | 1:08:18 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 6 | 8 omgange | 1:07:24 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 5 | 9 omgange | 1:00:56 | 0,00 km/t | - min/km |
Gribben Gravel 2021 | 31-10-2021 | 75 KM | 97 | 1 omgange | 2:42:40,97 | 27,66 km/t | 2:10 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 4 | 11 omgange | 2:11:48 | 43,06 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 5 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 6 | 6 omgange | 2:10:43 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 8 | 4 omgange | 2:34:41 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 2 | 11 omgange | 2:42:27,53 | 45,09 km/t | 1:19 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 7 | 20 omgange | 54:20,35 | 44,17 km/t | 1:21 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 2 | 33:17,59 | 33:17,59 | 46,86 km/t | 1:16 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 4 | 7 omgange | 2:17:25,13 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 1 | 8 omgange | 1:57:29,23 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 10 | 7 omgange | 2:04:50,28 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 7 | 18 omgange | 1:56:14 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 18 | 18 omgange | 1:51:37 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 5 | 18 omgange | 3:25:29 | 21,55 km/t | 2:47 min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 12 | 9 omgange | 1:04:58 | 22,02 km/t | 2:43 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01-11-2020 | 2,3 KM | 9 | 7 omgange | 44:42 | 21,61 km/t | 2:46 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31-10-2020 | 2,3 KM | 15 | 8 omgange | 53:44 | 20,54 km/t | 2:55 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 21 | 8 omgange | 58:40 | 20,45 km/t | 2:56 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 22 | 7 omgange | 2:21:05 | 39,29 km/t | 1:31 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 25 KM | 3 | 32:04 | 32:04 | 46,76 km/t | 1:16 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 13 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 3 | 19:04,70 | 19:04,70 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 17 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 17 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 4 | 5 omgange | 1:55:34 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 4 | 5 omgange | 1:55:34 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 6 | 15:08 | 15:08 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 6 | 15:08 | 15:08 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 12 | 5 omgange | 1:55:48 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 20 | 3 omgange | 1:44:51 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 20 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 20 | 4 omgange | 1:49:11 | 39,13 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 8 | 3 omgange | 1:46:03 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 16 | 3 omgange | 1:32:30 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 9 | 4 omgange | 42:07 | 14,81 km/t | 4:03 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: juulgade@icloud.com