Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Dame Elite(DA,DB,U19P,U17P,D40,D50) |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 57:08 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:00:00 |
Dato | 21. november 2021 |
Detaljer
Gennemsnit omgang | 9:31 |
Hurtigste omgang | 9:11 |
Langsomste omgang | 10:06 |
Deltager (#110)
Mona Graversen Eckeroth | |
Roskilde Cykle Ring | |
Danmark | |
Kvinde, 15 år (18 i dag) | |
U17P kvinder
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 21. november 2021. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tid | Placering | Klokken | |||||
Omgang 1 | 10:06 | 10:06 | 13 | 13:10:06 | ||||
Omgang 2 | 9:11 | 19:18 | 11 | 13:19:18 | ||||
Omgang 3 | 9:22 | 28:40 | 11 | 13:28:40 | ||||
Omgang 4 | 9:48 | 38:29 | 11 | 13:38:29 | ||||
Omgang 5 | 9:11 | 47:40 | 10 | 13:47:40 | ||||
Omgang 6 | 9:27 | 57:08 | 10 | 13:57:08 | ||||
Omgangstider
Andre resultater for Mona Graversen
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gribben Gravel 2023 - powered by GripGrab | 29-10-2023 | 46 KM | 26 | 2:48:46 | 2:48:46 | 16,35 km/t | 3:40 min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08-01-2023 | - | 13 | 4 omgange | 45:22 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03-12-2022 | 3000 KM | 11 | 5 omgange | 53:48 | 16724,38 km/t | 0:00 min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 2 | 4 omgange | 54:13 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 2 | 6 omgange | 47:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 16 | 8 omgange | 59:23 | 12,12 km/t | 4:56 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 15 | 7 omgange | 51:04 | 12,33 km/t | 4:51 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09-10-2022 | - | 2 | 7 omgange | 48:46 | 0,00 km/t | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2022 | - | 9 | 8 omgange | 57:19 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 2 | 4 omgange | 55:44 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 3 | 3 omgange | 51:47 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 3 | 24:26,06 | 24:26,06 | 36,83 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 2 | 4 omgange | 57:18 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 15 KM | 2 | 23:28 | 23:28 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 3 | 3 omgange | 1:27:59 | 31,91 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 3 | 3:33:12 | 3:33:12 | 4,39 km/t | 13:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:06:19 | 33,66 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 3 | 7 omgange | 50:31 | 34,92 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 3 | 8:35 | 8:35 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 2 | 4 omgange | 1:31:42 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:06:07 | 33,21 km/t | 1:48 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 14,4 KM | 2 | 4 omgange | 1:27:55 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 26 | 5 omgange | 3:12:09 | 25,29 km/t | 2:22 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 22 | 3 omgange | 1:37:15 | 29,06 km/t | 2:03 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 16 | 21:48,10 | 21:48,10 | 34,13 km/t | 1:45 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 22 | 10 omgange | 32:35 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 3 | 5 omgange | 1:31:18,79 | 30,13 km/t | 1:59 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 4 | 9 omgange | 44:48,65 | 33,50 km/t | 1:47 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 4 | 5 omgange | 1:09:44,76 | 32,26 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 5 | 6 omgange | 42:44,08 | 33,70 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 6 | 26:14,78 | 26:14,78 | 34,29 km/t | 1:44 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 1 | 7 omgange | 1:15:57 | 32,07 km/t | 1:52 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 2 | 4 omgange | 1:02:05,32 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 2 | 3 omgange | 1:13:00,13 | 34,52 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 4 | 7 omgange | 1:09:19 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 4 | 6 omgange | 55:23 | 32,50 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:14:09 | 31,80 km/t | 1:53 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:30:08,33 | 26,76 km/t | 2:14 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 3 | 20:30,54 | 20:30,54 | 35,11 km/t | 1:42 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 7 | 6 omgange | 58:14 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 8 | 5 omgange | 51:47 | 8,69 km/t | 6:54 min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 9 | 5 omgange | 1:02:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 7 | 4 omgange | 51:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 12 | 4 omgange | 52:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 13 | 4 omgange | 1:00:44 | 0,00 km/t | - min/km |
Gribben Gravel 2021 | 31-10-2021 | 40 KM | 17 | 1 omgange | 1:56:31,14 | 20,60 km/t | 2:54 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 1 | 7 omgange | 1:17:58 | 29,62 km/t | 2:01 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 1 | 6 omgange | 59:28 | 30,27 km/t | 1:58 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13,1 KM | 1 | 24:41 | 24:41 | 31,84 km/t | 1:53 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 4 | 4 omgange | 57:26 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 4 | 3 omgange | 58:37 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 1 | 2 omgange | 1:36:59 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:09:51,84 | 34,52 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 10 | 4:03:45 | 4:03:45 | 3,84 km/t | 15:37 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 10 | 3 omgange | 1:11:51 | 31,06 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 10 | 7 omgange | 1:12:20 | 24,39 km/t | 2:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 8 | 8:51 | 8:51 | 35,90 km/t | 1:40 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 4 | 3 omgange | 1:11:16,75 | 35,35 km/t | 1:41 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 2 | 4 omgange | 1:04:17,90 | 35,09 km/t | 1:42 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 5 | 4 omgange | 1:15:14,76 | 33,49 km/t | 1:47 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 4 | 6 omgange | 1:11:38,38 | 34,12 km/t | 1:45 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 5 | 3 omgange | 1:05:44 | 32,86 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 5 | 3 omgange | 1:11:39 | 30,65 km/t | 1:57 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:21:35 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 5 | 6 omgange | 2:05:33,10 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 6 | 15 omgange | 44:12,00 | 33,25 km/t | 1:48 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 5 | 25:14,83 | 25:14,83 | 34,46 km/t | 1:44 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 6 | 8 omgange | 1:48:34,53 | 33,18 km/t | 1:48 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 6 | 4 omgange | 1:07:30,03 | 48,00 km/t | 1:15 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 4 | 5 omgange | 1:03:33,12 | 34,46 km/t | 1:44 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: juulgade@icloud.com